Jump to content
soxer

przydaje wam się alkomat? używacie?

Recommended Posts

soxer

Cześc, używacie na co dzien alkomatów? przydaje to się wam? jakieś modele polecacie? widze w sieci że są i jednorazowe, i polprzewodnikowe i elektrochemiczne...

zastanawiam się nad kupieniem, bo kumplowi podczas kontroli wyszło drugiego dnia z rana 0, 4 i miał z tego powodu nie małe problemy, a i mi się czasem zdarza po imprezie wsiąść za kółko...

yayko

ja to po prostu idę na komendę i się sprawdzam :) bo takim alkomatom nie wieżę :D

Guest

Ja używam. Kupiłem model ze średniej półki za około 350 pln. Co jakiś czas zdarza się użyć jak nie jestem pewny.

Zasadę uznaję jedną - jeżeli pokazuje coś powyżej 0.00, to nie jadę. Jeżeli 2-3 razy z rzędu w odstępach 20-30 minutowych jest 0/00, to jadę.

Lausitz

Nie wierzę kupnym alkomatom.

Pozdro!

gdyl

nie wierze alkomatom na komisariacie :P po 3 browarach 0.0 .... sprawdzałem czy działają... a kupny pokazał :P

yayko
nie wierze alkomatom na komisariacie :P po 3 browarach 0.0 .... sprawdzałem czy działają... a kupny pokazał :P

jak po piwie bez alkoholowym coś może pokazać? :)

MaxZH

Tez nie wierze kupionym. Na nie/szczescie mam policje na osiedlu i juz 2razy dmuchalem.

areexx

Kto nie posiada ten im nie wierzy. Niedawno zakupiłem takie urządzonko. AlcoDigital A*220 (elektrochemiczny) i powiem wam ze mnie pozytywnie zaskoczyl. Dwa razy dmuchalem w alkomat na komendzie a nastepnie w ten moj. Za pierwszym razem pokazal idealnie, a za drugim wyszlo o 0.1 wiecej (na tym moim). Oczywiscie nie mozna ufac zadnemu alkomatowi w 100% ale jesli 3 razy z rzedu pokazal 0 to wtedy mozna myslec o tym zeby wsiasc za kolko.

Obeebok

Ja mam od grudnia Sentech AL-8000. Z policyjnym nie porównywałem, ale raczej działa jak należy i jestem zadowolony i mu ufam.

Adii

Alkotesty na Policji są legalizowane w zależności od modelu +/- co 6 miesięcy i każdy posiada świadectwo legalizacji.

Pavlo_206.s16

jak dzień wcześniej popiję, to na drugi dzień nie wsiadam ! :)

No name

Kumpel miał wesele, swojskie wesele, dwa dni chlania wódy i soku z gumijagód. Niedziela, poprawiny. Po imprezie postanowiliśmy iść na komende dla jaj zobaczyć jaka będzie między nami różnica. Ja byłem szoferem, więc tylko soczek. Kumpel dmucha, z niecierpliwością czekamy na wynik. I co ? Kopara w dół. Ukazały nam się same zera po dwudniowym ładowaniu w gaz :)

madmax
Kumpel miał wesele, swojskie wesele, dwa dni chlania wódy i soku z gumijagód. Niedziela, poprawiny. Po imprezie postanowiliśmy iść na komende dla jaj zobaczyć jaka będzie między nami różnica. Ja byłem szoferem, więc tylko soczek. Kumpel dmucha, z niecierpliwością czekamy na wynik. I co ? Kopara w dół. Ukazały nam się same zera po dwudniowym ładowaniu w gaz :)

Trzeba było dać policjantowi , żeby dmuchnął dla kalibracji urządzenia :rotfl

Pavlo_206.s16

wszystko zależy też od przemiany materii :)

No name
wszystko zależy też od przemiany materii :)

Stary, zapomnij. Nie ma bata. Kumpel skończył pić a godzinę po tym byliśmy na komendzie. Był na weselu brata, nie oszczędzał się :)

Koyot

Posiadam alkomat z dolnej polki firmy alcoscan al2500. Traktuje go raczej jako wskaźnik czy coś mam we krwi. Nie zależy mi na dokładnym wskazaniu. Nie mam powodów przypuszczać że przekłamuje ale nie mam też pewności że pokazuje idealnie dobrze. Wystarczy że wiem że jak wypije chociaż ćwierć piwa i po 30 min dmuchnę to pokazuje już jakąś wartość różną od zera (zazwyczaj 0.1). Wiadomo że po takiej ilości alkoholu cudów we krwi nie ma więc uważam że urządzenie jak najbardziej spełnia swoją rolę a kosztowało 90 zeta

Michasss8

Ja mam złe wspomienia z alkomatami "osobistymi".

Kuzyn miał alkomat za 400 zł.

To gówno po prostu nie działało.

Trzeba uważać i tyle :(.

Pavlo_206.s16
Stary, zapomnij. Nie ma bata. Kumpel skończył pić a godzinę po tym byliśmy na komendzie. Był na weselu brata, nie oszczędzał się :)

no to coś nie halo :P z alkomatem... albo słabo dmuchał... :lol2

stiff

Mam małe urządzenie i działa dobrze, jak wyskoczy minimum 0,2 to zapominam, o wyjeździe.

wrobeleczek

Nie używam i nie mam zamiary używać tego typu bajerów... był jakiś test w tvn7 (lub turbo) i jak okazało się żaden z nich nie był doby (jak dla mnie) w wystarczającym stopniu. A co jeśli Twój wskaźnik będzie pokazywał, że jesteś OK ale ten policyjny niestety tego nie potwierdzi? Szkoda kasy, czasu, nerwów itp. itd. na ustrojstwa, na których można się zawieść. A co do alkoholu... wszystko dla ludzi... ale jak wiem, że mam jechać to wtedy ŻADNEGO napoju wyskokowego! Jeżeli jakaś konsumpcja = ŻADNEJ JAZDY!

Obeebok

Rozumiem, że jak wypijesz wieczorkiem jedno piwo, to następnego dnia nie wsiadasz za kółko? Przestańcie bredzić, bo wszystko jest dla ludzi, a granice są płynne i lubią się zacierać. Zawsze lepiej mieć na podorędziu alkomat, którym można się upewnić, że wszystko gra.

wrobeleczek
Rozumiem, że jak wypijesz wieczorkiem jedno piwo, to następnego dnia nie wsiadasz za kółko? Przestańcie bredzić, bo wszystko jest dla ludzi, a granice są płynne i lubią się zacierać. Zawsze lepiej mieć na podorędziu alkomat, którym można się upewnić, że wszystko gra.

Piwo na wieczór? Jak najbardziej! Tylko wtedy wiem, że TYLKO jedno lub jeżeli więcej niż jedno to tylko wtedy, gdy wiem, że następnego dnia mam wolne. I to nie są brednie.

Jeżeli kierowcy by przestrzegali choć w małym stopniu tych " bredni" to nie byłoby tylu pijanych kierowców w statystykach, gdzie procent złapanych to czubek góry lodowej. Ja po prostu nie wierzę tym miernikom/wskaźnikom i tyle! Wiesz nie mam nikogo ze znajomych, którzy albo byli uczestnikami wypadku lub poszkodowanymi pośrednio, gdzie sprawcą byłby pijak za kółkiem... i przenigdy nie chciałbym nikogo ze znajomych w takich wypadkach mieć.

Inaczej się patrzy na sprawę "za młodego" a inaczej jak się siwy włos pojawi na łbie... i to nie jest przytyk do nikogo... po prostu tak mam i już. Fantazja za młodu jest o niebo większa i wiara we własne siły również. Zresztą jak wiesz statystyki potrafią być bezwzględne... mimo, że ich nie lubię.

Pavlo_206.s16

nie mówię o piwku.. tylko o większym piciu... nie łapcie za słowa//

Obeebok

A kiedy zaczyna się większe picie? Od 3, 5 a może 10 piw? Prawda jest taka, że każdy pozbywa się alkoholu w różnym tempie i jeden po pół litra wódy może jechać autem następnego dnia przed południem, a drugi nie może jeździć cały dzień.

Pavlo_206.s16
A kiedy zaczyna się większe picie? Od 3, 5 a może 10 piw? Prawda jest taka, że każdy pozbywa się alkoholu w różnym tempie i jeden po pół litra wódy może jechać autem następnego dnia przed południem, a drugi nie może jeździć cały dzień.

rozchodzi się właśnie o to.... jeden do południa pojedzie, drugi cały dzień nie może, ale godzinę po weselu, pił całą noc i nic mu nie wykazało?