Jump to content
soxer

przydaje wam się alkomat? używacie?

Recommended Posts

Obeebok

Pewnie wylewał do kwiatka albo pił z flaszki pana młodego, gdzie była sama woda :hyhy

Pavlo_206.s16
Pewnie wylewał do kwiatka albo pił z flaszki pana młodego, gdzie była sama woda :hyhy

pewnie tak :ok :lol2

soxer
ja to po prostu idę na komendę i się sprawdzam :) bo takim alkomatom nie wieżę :D

to nie taka prosta sprawa... wczesniej też to stosowałem, ale alboi trafisz na policjanta który robi wiekąąąąąąąąąąąąąąąąąą łąchę, że zawracasz głowę, ale specjalnie każą ci czekać godzine, bo mają w tym czasie inne " czynności służbowe". dlatego coraz bardziej się przekonuje do kupna alkomatu, tylko nie zabawki...

---------- Po chwili dodano... ----------

Ja używam. Kupiłem model ze średniej półki za około 350 pln. Co jakiś czas zdarza się użyć jak nie jestem pewny.

Zasadę uznaję jedną - jeżeli pokazuje coś powyżej 0.00, to nie jadę. Jeżeli 2-3 razy z rzędu w odstępach 20-30 minutowych jest 0/00, to jadę.

a jaki masz sprzęt? wyczytałem że pożądny alkomat to powyżej 500zł, choć i dobrej jjakości widziałem własnie za 350zł....

wydaje mi się, że jak 2 razy pod rząd pokaze 0, 00 to daje już sporą pewność...

albo też można zaryzykować kupno kilku sztuk dobrych jednorazówek...

Kumpel miał wesele, swojskie wesele, dwa dni chlania wódy i soku z gumijagód. Niedziela, poprawiny. Po imprezie postanowiliśmy iść na komende dla jaj zobaczyć jaka będzie między nami różnica. Ja byłem szoferem, więc tylko soczek. Kumpel dmucha, z niecierpliwością czekamy na wynik. I co ? Kopara w dół. Ukazały nam się same zera po dwudniowym ładowaniu w gaz :)

może dobra przemiana materii:)

Nie używam i nie mam zamiary używać tego typu bajerów... był jakiś test w tvn7 (lub turbo) i jak okazało się żaden z nich nie był doby (jak dla mnie) w wystarczającym stopniu. A co jeśli Twój wskaźnik będzie pokazywał, że jesteś OK ale ten policyjny niestety tego nie potwierdzi? Szkoda kasy, czasu, nerwów itp. itd. na ustrojstwa, na których można się zawieść. A co do alkoholu... wszystko dla ludzi... ale jak wiem, że mam jechać to wtedy ŻADNEGO napoju wyskokowego! Jeżeli jakaś konsumpcja = ŻADNEJ JAZDY!

wszsytko się zgadza, tylko najgorzej jest 2 dnia, bo nie wiesz, czyu już ci wywietrzało, czy jeszcze nie.. a ja testom telewizyjnym nie ufam, bo tam najczesciej są tylko rózne rodzaje ale jedenej firmy więc nie są obiektywne...

Posiadam alkomat z dolnej polki firmy alcoscan al2500. Traktuje go raczej jako wskaźnik czy coś mam we krwi. Nie zależy mi na dokładnym wskazaniu. Nie mam powodów przypuszczać że przekłamuje ale nie mam też pewności że pokazuje idealnie dobrze. Wystarczy że wiem że jak wypije chociaż ćwierć piwa i po 30 min dmuchnę to pokazuje już jakąś wartość różną od zera (zazwyczaj 0.1). Wiadomo że po takiej ilości alkoholu cudów we krwi nie ma więc uważam że urządzenie jak najbardziej spełnia swoją rolę a kosztowało 90 zeta

dla mnie to strata kasy, bo to jest zabawka, zaden profesjonalista nie poleca alkomatów półprzeowdnikowych jak ten alcoscan.... ja się zastanawaim nad porządnym elektrochemicznym, wiem że to nie tak tani sprzet, ale za to mam zdecydowanie większą pewność i z tego co poczytwałem, to są bardziej trwałe i precyzyjne sensory. Szkoda że większość firm nie pisze o ich jakości. słyszeliście jakieś opinie o alkomatach alkohit? Na stronie pisza że mają sensory europejskie lub amerykanskiej ( a nie koreanskie) oraz że dają gwarancję na sprzet ale też na te sensory....

ricoo

Ja mam Alkohita, sporo się naszukałem o tym jaki kupić itp. Większość odradzała półprzewodnikowe z racji szybkiego psucia się i niedokładnego pomiaru, ktoś nawet przytaczał przypadek, że dziecko dmuchało i miało więcej promili niż dorosły po kilku piwach, dlatego zdecydowałem się na elektrochemiczny. Testowałem go wielokrotnie :D a raczej sporo osób go testowało na imprezach :D, działa bez zarzutu.

Obeebok
a raczej sporo osób go testowało na imprezach , działa bez zarzutu.

Jeśli Twój alkomat robił jako zabawka na imprezie, to miałbym wątpliwości co do jego wskazań. Może wymagać kalibracji.

Edzio.O

Ja mam AlcoDigital elektrochemiczny A 220 działa do 500 dmuchnięć później trzeba skalibrować.

I powiem, że działa po wypiciu piwa wskazuje ~0,33; po cukierku z alkoholem potrafi wskazać nawet i 2 promile; po ostrym chlaniu wskazywał prawidłowo czyli dużo za dużo jak na 14h po skończeniu popijawy (wynik 0,8).

A nawet jak bawiłem się w chemika mając przyrządy do parowania i skraplania to wskazało nam 3 osobom po 0,05 po samym wdychaniu oparów.

W stanie 100% trzeźwości jeszcze nigdy nic nie wykazał.

Według ulotki pisze, że dokładność 0,025 mg/L w 0,25 mg/L czyli jest dość dokładny.

Nie porównywałem z policyjnym, ale ten też na pewno jak pokaże, żeby nie jechać to lepiej nie jechać, a najlepiej NIE CZUJESZ SIĘ W 100% TRZEŹWY ALBO NIE JESTEŚ PEWIEN CZY JECHAĆ TO NIE JEDŹ WTEDY ŻADEN ALKOMAT NIE BĘDZIE POTRZEBNY ANI POLICYJNY ANI PRYWATNY BO TEN CO NAWET "NA KACU" POJEDZIE JEST SKOŃCZONYM DEBILEM I TRZEBA TAKICH LUDZI IZOLOWAĆ!

areexx

Mam identyczny alkomat ja Twój i potwierdzam to co napisałeś. I polecam akurat ten model bo o tym temat jest :)

Edzio.O

Jedyny minus jaki zauważyłem, to warto mieć do niego zapasowe bateria bo jak wskazuje, że mają tą ostatnią kreskę to wskazywał 0.00 choć na pewno nie powinien. Ale wymiana baterii i działał bez zarzutów.

roman88

Ja dostałem na gwiazdkę alkohita, przydał się od tamtej pory nie raz, bo teraz sporo imprez było. Według mnie warto taki gadżet posiadać, żeby mieć spokojną głowę, tym bardziej, że nigdy nie wiadomo czy coś nam nie wypadnie.

Salko_pl

Ja mam juz ponad 2 letni alkomat i ostatnio myślę o jego zmianie bo zaczyna szwankować i pomiar nie jest dokładny. Generalnie jednak stwierdzam ze alkomat bardzo się przydaje,szczególnie po imprezach,spotkaniu z rodziną kiedy pijemy alkohol. Zawsze lepiej być pewnym na drugi dzień w jakim stanie wsiadamy za kierownicę.

snajper

Moiom alkomatem jest nie spożywanie alkoholu kiedy wiem, że będę jechał autkiem

Nie używam, bo i po co jak mam rozsądek i nie piję na długo przed jazdą

bombel

czasami są sytuacje w życiu w których trzeba się napić. Ja mam alkomat alkohit x60. Ostatnio w piątek troszkę po świętowaliśmy. A w sobotę rano telefon aby podjechać do pracy. Oczywiście alkomat w dłoń. Wykazało zero. Więc można było bezpiecznie udać się autem do pracy. Gdyby nie alkomat to pewnie wycieczka na nogach by mnie czekała.

RRAFAŁ

odczekać 12 godzin i można jechać, po co wydawać tyle kasy i co pół roku kalibrować na coś czemu na 100% nie można ufać?

areexx
odczekać 12 godzin i można jechać, po co wydawać tyle kasy i co pół roku kalibrować na coś czemu na 100% nie można ufać?

12 godzin? Widzę że jeszcze nie byłeś na pożądnej imprezie ;)

ufik

ja wole podejsc na policje

RRAFAŁ

ja nawet jak padłem to po 10 godzinach mam zawsze 0,00, ( jak padłem czyli po wypiciu litra 40%)

Hefaj_stos

Ja nie ufam domowym alkomatom wolę iść na komendę sprawdzić trzeźwość ;)

ludwiczek

Kiedyś byłem na komisariacie to powiedzieli, ze nie mają obowiązku udostępniać alkomatu...Po imprezie nad ranem mam alkomat jednorazowy jak zabarwi minimalnie na czerwony to nie wsiadam.

bombel

alkohita nie trzeba kalibrować co pół roku. a nawet gdyby trzeba było to i tak jest darmowa.

Fax

wole na komendzie pewniejsze:)