Jump to content
Sign in to follow this  
excel223

Podstawowe pytania o CB - antena Sirio 5000 Turbo w 206?

Recommended Posts

excel223

Witam,

Przymierzam sie do zalozenia radia CB do Peugota 3d.

Wybralem zestaw:

President Harry III ASC

Sirio 5000 Turbo (montowana na stałe)

Konkretnie taka:

sirio-turbo-5000-wersja_3634_allegro.jpg

A na aucie wyglada tak:

f828a79c8a1fb496.jpg

1. Wybralem ta antene dlatego bo nie chce mi sie sciagac zwyklej na kazdym parkingu. A ta antena, skoro jest zamontowana na stale nie ukradna mi jej bez niszczenia blachy. Dobrze mysle?

2. Jakie jest wasze zdanie na temat anten? Lepiej zwykla na magnes czy montowana na stale i dlaczego?

3. Zestaw kosztuje ok. 750 zł, warto tyle wkladac w te konkretne produkty?

Pozdro :)

unsigned

Pierwsza rzecz, to warto wybierać radio do auta z "szybką 19" którą włącznikiem ustawiasz na stałe. Jeśli chcesz podłączyć radio pod gniazdo zapalniczki, po każdym włączeniu zapłonu będziesz musiał manewrować przyciskami ustawiając 19 kanał. Harry II ma taką opcję.

Druga to taka, że jeśli chcesz podłączyć radio pod schowkiem (a myślę, że to jedyne w miarę wolne miejsce w 206) to warto żeby kabel mikrofonu był wyprowadzony w lewej strony. (Twoje radio tak ma)

Co do anten, magnesówka jest chyba lepsza, ściągasz ją w minutę, Twojej nie znam, ale wydaje mi się, że złodzieja może korcić ten motylek (jeśli dzięki niemu można ją odkręcić). Jeśli chodzi o zasięg to im dłuższy promiennik tym lepiej.

Pozdrawiam ;)

tfelek

dobry wybór anteny , jest ciężka ale działa super. polecam tylko zamontować ja na stałe w dachu albo zamiast anteny albo nowa dziura . NA tym uchwycie będzie sie bujać i zginać klape.. po pewnym czasie. jak ktos sie uprze to i tak odkreci ci cewkę z anena bo przeciez jest regulowana i można jak wykrecić.

piter13

A ja Ci odpowiem tak antena spoko montaż to zależy od Ciebie,jedni wola w dziure,drudzy na magnesie,ale to od Ciebie zależy.Podałeś cenę za zestaw 750 zł,więc antena chodzi do 200 zł,za 550 zł to znajdziesz o wiele lepsze radio niż Harry III.Masz pole popisu,albo starą szkołę CB,jeżeli się nie boisz używanych ,albo coś z nowych na pewno coś znajdziesz dzisiejszy President,to nie to co dawno