Jump to content
Piegon

Przyciemnione szyby, a kolizja z czyjejś winy.

Recommended Posts

Piegon

Witam.

Piszę z zapytaniem czy miał ktoś styczność z sytuacją, gdzie są dwa poszkodowane samochody (sprawca, ofiara) i ofiara ma przyciemnione przednie szyby. Wina sprawcy jest ewidentna, bo wymusił pierwszeństwo na rondzie próbując z lewego pasa zjechać z ronda.

Chodzi mi o to, czy rzeczoznawca będzie miał obiekcje czy też nie? Proszę o pilną odpowiedź.

charlieland

Rwij :)

MisioLBN

Lepiej zerwij... Ciekawe czy sprawca fotek sobie nie zrobił.

Guest

Najpierw się przyciemnia dla "bajery" a potem problem przy stłuczce nie z mojej winy :-D

Piegon

No tak właśnie myślałem choć podczas kolizji były upuszczone, przy przejeździe policji tak samo to jednak wolę zerwać. Nie, nie nikt zdjęć nie robił poza policją, która niczego nie dostrzegła nagannego.

MisioLBN
Najpierw się przyciemnia dla "bajery" a potem problem przy stłuczce nie z mojej winy :-D

Nie rozumiem głupiego komentarza. Głupie prawo w PL i stąd takie problemy. Kolega stracił dowód za oryginalne palone szyby w golfie. Na nic nie zdały się tłumaczenia że ten samochód tak z fabryki wyjechał i że to żadna folia. Co lepsze diagnosta też się przyczepił prezz co skończyło się montażem szyb ze zwykłego golfa na czas przeglądu.

Longbow
Kolega stracił dowód za oryginalne palone szyby w golfie

Jeśli taki wyjechał z fabryki wtedy idziesz do sądu a nie oddajesz pokornie dowód. Tak samo jeśli auto wyjechało z fabryki bez pasów i zagłówków to gówno Cię obchodzi co ma policjant/diagnosta do gadania.

Piegon
Cytat: proBIELANY napisał/a

Nie rozumiem głupiego komentarza. Głupie prawo w PL i stąd takie problemy. Kolega stracił dowód za oryginalne palone szyby w golfie. Na nic nie zdały się tłumaczenia że ten samochód tak z fabryki wyjechał i że to żadna folia. Co lepsze diagnosta też się przyczepił prezz co skończyło się montażem szyb ze zwykłego golfa na czas przeglądu.

Tutaj masz rację, btw. połowa samochodów nie ma wymaganej przepustowości. Mój pug fabrycznie przód miał na 69% (spokojnie szyby czyste) i nikt wcześniej nic nie kombinował. Prawo nie jest pod obywatela, tylko przeciw niemu...

kanngax

Mnie nigdy za szyby rzeczoznawca nie odmówił wypłaty jak i za lampy od plusa:)

---------- Po chwili dodano... ----------

70% wymagane jest w 3 przednich szybach i tyle ma jak wyjezdza z salonu wiec nie możesz miec 69

Piegon
Mnie nigdy za szyby rzeczoznawca nie odmówił wypłaty jak i za lampy od plusa
I widzisz zdania są podzielne, niby samochód fajnie wygląda w japę nie parzy słońce, a tutaj głupek nie spojrzał w lusterko i mam kłopot...

70% wymagane jest w 3 przednich szybach i tyle ma jak wyjezdza z salonu wiec nie możesz miec 69
Taki pomiar wykazało przed przyciemnieniem stąd napisałem ile miałem.

MisioLBN
Jeśli taki wyjechał z fabryki wtedy idziesz do sądu a nie oddajesz pokornie dowód. Tak samo jeśli auto wyjechało z fabryki bez pasów i zagłówków to gówno Cię obchodzi co ma policjant/diagnosta do gadania.

I o takie coś będziesz się sądował ? Za dużo czasu masz ? Pokłócił się pokłócił, potem wkurw... na stacji jak nie chcieli podbić za te szyby to się już mega wkurw... Przerzucił szyby złapał pieczątkę i założył ori palone.

Piegon

Folia zerwana, pozostało klej usunąć :(

kanngax

Klej - płyn do naczyń i nożyk do tapet, sprawdzone;) najszybciej schodzi

To jak policja Ci zrobi pomiar będziesz miał po dowodzie bo 70% przepustowości to minimum

A i gabeczka do naczyń się przyda:D

ufik

To się upiekło, że nikt nie zauważył szyb:p wina dalej tego po lewej ale ty byś miał problem z ubezpieczalnią ze auto niesprawne itd i mogli by fukać

Piegon
Klej - płyn do naczyń i nożyk do tapet, sprawdzone;) najszybciej schodzi

To jak policja Ci zrobi pomiar będziesz miał po dowodzie bo 70% przepustowości to minimum

A i gabeczka do naczyń się przyda:D

No już w robotę idzie benzyna ekstrakcyjna i gąbka. Po chwili mam dosyć, a z samochód szpetnie wygląda jak nie wiem co ;/.

To się upiekło, że nikt nie zauważył szyb:p wina dalej tego po lewej ale ty byś miał problem z ubezpieczalnią ze auto niesprawne itd i mogli by fukać

Tak czy siak dla mnie idiotyzmem jest zabranianie przyciemniania szyb przednich bocznych, tyle miesięcy się poruszałem i nikomu nie przeszkadzało tym bardziej mnie ;p/

ufik

akurat bardzo dobrze ze jest to zabronione, może gdy nie szyby to bys lepiej widział i szybciej zahamował:) jechałem w nocy z kolegą co ma szyby 80-85% i gówno wtedy widać.

Longbow

Na klej jak mantra:

I pachnie cytrynką

ambersil-label-remover.jpg

MisioLBN

Ja mam tył 88% i i nie ma tragedii. Uważam że do 50% spokojnie mogło by być dozwolone.

kanngax

Mogło by być dozwolone oprócz szyby czołowej. U mnie boczne po zerwaniu miały 85% przepuszczalności teraz założyłem folie która ma 5%. Jest ciemno w aucie, słońce kompletnie mnie nie rusza a w noc tylko przy cofaniu trzeba otwierać szyby bo nie widać w lustekach:lol jedyny minus to drogi nie oświetlone, tam rzeczywiście nie widać ale ze mieszkam we wro to nie mam z tym problemów:lol ale na pewno czołowej szyby bym nie przyciemnil:)

A światła samochodowe zawsze widać najgorzej może być w nie oświetlonym miejscu gdzie idzie pijany pieszy

Piegon
akurat bardzo dobrze ze jest to zabronione, może gdy nie szyby to bys lepiej widział i szybciej zahamował:) jechałem w nocy z kolegą co ma szyby 80-85% i gówno wtedy widać.

No tak właśnie myślałem choć podczas kolizji były upuszczone, oczy można tym wybić...

Na klej jak mantra:

I pachnie cytrynką

ambersil-label-remover.jpg

Później o takim czymś pomyślałem, jak wróciłem z castoramy...

Guest

Prawo jakie jest, takie jest. Nie mam zamiaru o tym dyskutować. Chcesz to przyciemnij sobie też przednią szybę, a jak nie rozumiesz komentarza, to skąd wiesz że głupi jest?

Piegon

Folii już nie ma, była to 5-cio procentówka i szyby wyglądają niemalże jak przed zdjęciem folii...