Skocz do zawartości
Lukasio

Przekładnia kierownicza pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasio

Siema. Mam taki problem, że jak hamuje to kierownica tak lata - się trzęsie.

Mechanik powiedział, że to przekładnia kierownicza. I teraz moje pytanie.

Chcę kupić używaną, to jak mam Peugeota 206, 2.0 hdi, 2004r. ze wspomaganiem, to też muszę szukać pod ten sam rocznik ? Czy może być np z 2003r. ? Które będą pasować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kuba306

A tarcze hamulcowe nie sa zwichrowane? Bo ja bym zaczął od tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukasio

Wiem, że napewno są luzy na tej przekładni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kocur92

Były raczej tylko dwa rodzaje: ze wspomaganiem i bez wspomagania. Nie powinno być różnicy pomiędzy rocznikami. Nie myślałeś o regeneracji, albo o wymianie na regenerowaną?

---------- Po chwili dodano... ----------

Sprawdziłem w service box i okazuje się, że dodatkowo maglownice dzielą się na przekładnie ze stałym wspomaganiem - oznaczenie 60DHFC lub 60DHUF, oraz przekładnie ze zmienną siłą wspomagania - oznaczenie 60DHUM lub 60DHJR.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukasio

A jak mam rozróżnić czy jest ze wspomaganiem czy bez ? Bo jest różnica w cenie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
NiebieskiPug

Jeśli na przekładni byłby luz nie latała by Ci kierownica tylko przy hamowaniu. Po wjechaniu w dziurę miałbyś koszmar.

Obstawiam tarcze hamulcowe, najlepiej wymienić razem z klockami, można też ewentualnie przetoczyć.

Może to też być na upartego sworznia wahacza, ale zamiast sam sworzeń wymieniłbym komplet wahaczy na TRW albo FEBI.

Jak zrobisz i jedno i drugie i tak wyjdzie Ci pewnie taniej niż wymiana całej przekładni, a mówię - jak na mnie to nie ona jest winna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukasio

Tak. Właśnie tak jest przy hamowaniu ;p. Tarcze są dobre. Ale też wymieniam tarcze oraz klocki. Ale chce się dowiedzieć jak z tą przekładnia. Jak rozróżnić ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Wspomaganie

66_0739.jpg

Wspomagania brak

69-9044-1.jpg

Podnieś auto i sprawdz czy piast nie masz krzywych, nie zawsze czuć na kierownicy a często przy hamowaniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

Czy wszystkie 206 miały taką samą przekładnię kierowniczą? Konkretnie chodzi mi o ilość obrotów lock to lock.
Wiem, że do 306 pasuje np. krótsza przekładnia od Xsary VTS.

Może do 206 też pasuje coś krótszego z innego auta?

Edytowane przez toivias

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Gdzieś widziałem cosik takiego jak multiplikator mocowany do kolumny kierowniczej.....moze cosik takiego ? Bo z głowy to Ci nie powiem od czego by pasowało

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

steering quickener'y znam, chciałbym tego uniknąć i po prostu podmienić przekładnię ale obawiam się, że nie ma żadnej krótszej pasującej :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow
Napisano (edytowane)

Wspomaganie chce mieć ?

I ile obrotów kierownicą masz seryjnie ? sorry ale nei chce mi sie isc do auta:D

Edytowane przez Longbow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mechanik 90

Witam panowie wiecie coś na temat luzu na przekładni i z tego powodu nie wracającej kierowcy po skręcie w prawo łożyska mcpersona są ok końcówki i drążki nowe sworznie wahaczy ok listwa w przekładni ma ok 0,5 cm luzu i kierownicą też ma luz z 1,5 cm lewo prawo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias
Dnia 1.01.2018 o 17:57, Longbow napisał:

Wspomaganie chce mieć ?

I ile obrotów kierownicą masz seryjnie ? sorry ale nei chce mi sie isc do auta:D

Wspomaganie nie jest koniecznością.

Nie odpowiem Ci bo nie mam auta w garażu :) Buda gdzie indziej, zespół napędowy gdzie indziej, a garaż pusty ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Sprawdziłem "suchymi danymi" i nic co by miało związek z 206 nie podchodzi (w Peu i Cytrynie).

Prosto nie będzie bo albo robić listwę zębatą i sztyft od podstaw z innym przełożeniem albo kupić maglownicę która wejdzie w tą przepastną szczelinę i robić mocowania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta