Jump to content
grzegorz1981

Volkswagen afera

Recommended Posts

MisioLBN

Czemu badziew ? Bo normy są poje... ?

xEmEkx

Podnoszą normy to trzeba kombinować. Jak się ludziom FAP/DPF czy EGR psuje to też nikt normalny na nowe nie wymienia a kombinuje (teraz już biorąc przykład z góry) :)

Matias421

Dokładnie ludzie wycinają dpfy, katalizatory, zaślepiają egr czyli widać gdzie mają emisje spalin :)

Krece

A wszystko przez zasranych eko-terrorystów. Do wszystkiego się wpierdzielają.

Tylko czekać aż wprowadzą EURO7, wtedy będziemy zapierdzielać samochodami elektrycznymi z dodatkowymi super podatkami za utylizację akumulatorów lub rowerami.

Btw, czy samochody na żółtych blachach muszą spełniać te normy?

MisioLBN

Żaden samochód wyprodukowany przed wprowadzeniem normy nie musi jej spełaniać.

ZonX

Poczekajmy, aż wprowadzą zakaz poruszania się w centrum miast dieslami... jakimikolwiek.

NiebieskiPug

Po 1. brawo za news'a bo wcale nie jest o tym głośno od tygodnia.

Po 2. jeśli komukolwiek wydaje się że VW jest jedynym producentem/koncernem który jakoś próbuje obejść te normy jest w błędzie.

Klient chce mieć żwawy samochód który mało pali tu przykład 2.0 TDI w golfach, passatach i polo sprzedawanych w kilkuset egzemplarzach w stanach.

Eko terroryści chcą by samochody pierdziały stokrotkami a pod ich oponami rósł mech.

Jeśli koncern ma spełniać wymogi klienta, obleje test ,,eko".

Jeśli zda test ,,eko" bez oszukiwania, klient nie będzie zadowolony bo samochód będzie miał 70km przy silniku 2.0 co w dzisiejszych czasach jest czymś jak statek kosmiczny w średniowieczu.

O ileż motoryzacja byłaby lepsza gdyby nie ekolodzy.

I niestety są durni.

Twierdzą że to samochód wydziela trujące substancje i należy je zlikwidować.

Na 1000km mój samochód spali ile paliwa (pb albo lpg)? 100 litrów jeśli będzie palił 10 litrów co jest nierealne bo pali mi max 7,5l?

Na 1000km ile spali samolot pasażerski? 5 ton paliwa!

Ale one nie mają jakichś tam norm EURO5 by żyło się lepiej.

Jak ekolog usłyszy taki argument od razu powie że samochodów jest o wiele więcej.

Tu mała mapka interaktywna ile samolotów mamy nad głowami:

http://aviateam.pl/mapa/radar/

By lepiej zobaczyć o co mi chodzi oddalcie obraz tak by widzieć całą europę bo to nad nią jest najwięcej tego ustrojstwa.

Pierwsza myśl?

Nie wiedziałem że jest tyle samolotów :D

---------- Po chwili dodano... ----------

A koniec końców zostajemy z czym?

Z małą europką walczącą o niską emisję spalin gdzie wielkie Chiny mają to w du*ie i emitują tyle tlenków, sadzy i azotków ile tylko im się podoba.

Będę szczery, kiedyś chciałem być ekologiem, takim z prawdziwego zdarzenia który jeździłby po świecie i ratował zagrożone gatunki. Ale zamiast robić to, wolą uprzykrzać życie szarym ludkom. Kropka.

Kocur92

Na 1000km mój samochód spali ile paliwa (pb albo lpg)? 100 litrów jeśli będzie palił 10 litrów co jest nierealne bo pali mi max 7,5l?

Na 1000km ile spali samolot pasażerski? 5 ton paliwa!

Ale samolotem podróżuje jednocześnie większa liczba osób. Więc zakładając, że samolotem leci 50 pasażerów (a zazwyczaj jest ich o wiele więcej), stosunek zużytego paliwa do liczby pasażerów jest taki sam, jak w samochodzie palącym 10/100, którym jeździ jedna osoba.

Polecam przeczytać:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wulkany-mit-globalnego-ocieplenia

Zakazać erupcji wulkanów! :lol

grzegorz1981

Z tymi normami to fakt, jedno wielkie przegięcie. Chociaż ja osobiście jak i większość moich znajomych nie mam przekonania co do niemieckiej motoryzacji. Znam nawet zatwardziałego fana vw i jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem, że zmienił swojego cytuję "niezniszczalnego golfa" na peugeota 307.

NiebieskiPug

Fanem niemieckiej motoryzacji nie jestem ale nie ma się co oszukiwać, swego czasu były to samochody praktycznie bezobsługowe które jak się popsuły to telewizja przyjeżdżała taki ewenement. Teraz w tej kwestii wygrywają Japończycy w dodatku japońska motoryzacja bardziej podoba mi się również ,,wizualnie".

xEmEkx

Powiem szczerze (bana za przekonania nie chce :D). Posiadam Golfa Plusa 1.9 ON i 206 2.0 PB/Gaz i obu jestem fanem. Ale... Tych samochodów po prostu nie wolno porównywać. Po każdej dłuższej przejażdżce jednym z nich i przesiadce do drugiego jeździ się zdecydowanie inaczej ale równie zajebiście. Oba samochody oferują zupełnie co innego jak i całe koncerny :) Przy czym jednego przekręty odkryli ;)

Lausitz

Problem w tym że od ekologi zrobiło się niedaleko do patologi.

Pozdro!

Ziemniak

To się nigdy nie znudzi:

krejzRudy

Nie kumam, o co tym amerykańcom chodzi jak sami pozwalają na to:

Więc te parę gram więcej w przypadku VW nie robi róznicy ..

Ziemniak

Po prostu Vagi się u nich za dobrze sprzedawały a oni wolą zarobić na swoich markach i znaleźli sposób. Ciekaw jestem co z autami GM, a głównie Fordem - silniki TDCi/HDi są robione we współpracy z PSA, więc pewnie w tym przypadku żadnej afery nie będzie :) Ciekaw jestem co do innych marek.

Majestic

Pewnie nie tylko VW robił takie przekręty... to tylko kwestia czasu aż znajdą takie wałki u innych :/