Jump to content
kaziu97

1.4 HDI- Project na 140 KM

Recommended Posts

kaziu97

Jak w temacie. Planuję zrobić swojego peugota na 140KM. Wiem mniej więcej co będę robić ale też chcę się poradzić coś was. Zakładać filtr stożnkowy czy kupić inny/lepszy wskład oraz czy zmieniać turbo na hybrydę lub inną czy zsotawić. Oraz czy orientujecie się do jakiej mocy są moje wtryski? Planuję zrobić tak:

*Intercooler

*pusty wydech

*blow off

*wskaznik boost/temp oleju

*indywidualny chiptuning

-wtryskiwacze jak bd trzeba oraz turbo

ufik

jeśli masz takie pytania, to lepiej oddaj to tym co mają to robić i niech robią :) no i blow off w dizlu podstawa, brawo x 10 :)

kaziu97

Robię to dla siebie a nie dla innych. Sam to robię bo ma większą satysfajcę. Wiem,że blow off w diesli nic nie da . Dlatego kupię elektroniczny . poprostu podoba mi się Psss... Oddać auto do zrobienia każdy umie . Ale nie każdy je zrobić i się potem cieszyć z tego ;)

ufik
po prostu podoba mi się Psss...
:sciana

i myśle że to tyle w temacie twoich planów jeśli chcesz to robić sam. żeby robić samemu trzeba też mieć sporą wiedze no ale powodzenia.

baaa, jeśli chcesz sie kierować tym co tu będą pisać to powodzenia x2 :) (gora 3 osoby sa w temacie, ale juz raczej malo aktywne na forum)

edit: polecam dopisać do tej listy zmiane hampli, zawiasu itd.

charlieland

Znacznie taniej wyjdzie kupić i picować GTi / S16

yeti
Oraz czy orientujecie się do jakiej mocy są moje wtryski?

wymiękną w okolicy 90-100KM, na angielskim forum ktoś mocno tuningował i wyszło mu kolo 120 jak dobrze pamietam został w zasadzie sam słupek silnika reszta poszła out

Ziemniak

Wtryski raczej trochę więcej wytrzymają, bo ludzie robią chipy tych silników bez jakiejkolwiek modyfikacji i mają 90-95KM. Ale zapomniałeś jeszcze o sprzęgle, które jak jest w dobrym stanie to powinno wytrzymać 220Nm :) No chyba, że zamówisz spiekane. Radzę Ci najwyżej założyć ic, zrobić chipa i dać sobie spokój z innymi modami bo to raczej nierealne (za drogie). Ewentualnie turbo by szło inne założyć lub zrobić hybrydę. A i zapomniałeś o ważnej rzeczy - hamulce!!!

Longbow

140KM, jakieś 300Nm max momentu, 240Nm przy 4000rpm albo więcej przy niższych obrotach, większe turbo i lag jak w 1.3 MTJ, problem ze sprzęgłem, wtryskiwaczami (pompa wydoli?) i ośkami.....pieron wie czy skrzynka wytrzyma, fakt ładują ją do 1.6 HDI ale 90 konnego......jednak 110 ma inną........ hamulce wieksze by się przydały, choć dopóki nie ruszysz przełożenia i nie pojedziesz do reihu to i tak szybciej nie polecisz jak fabryka.....no i u Nas jeździ się 140 max to wiesz nie ?:D

W skrócie w 1.6 16V HDI i w 2.0 HDI bym uwierzył........ale w 1.4.....yeti pisze, że ktoś przy tej mocy zostawił tylko słupek....jeśli miska olejowa została seryjna to byłoby dobrze.

Ale żeby Cię nie zniechęcać powiem Ci, że "tjunerem" diesli nie jestem....ba ja ich nawet nie lubię.

206GT/WRC
A i zapomniałeś o ważnej rzeczy - hamulce!!!

zawsze można mieć spadochron w bagażniku;)

dafota.2.gnt1444205341g.jpg.sm&th=9105

MisioLBN

Trzeba bylo kupic 2.0hdi tam w miare latwo 140km. Zrob przelot 2.25 cala, ic i porzadne strojenie.

kaziu97

Mam na dostęp warsztat i elektromechanike . Hamulce i sprzęgło to na bank do zmiany. Skrzynia. Myślę od 2.0 hdi albo 1.6hdi a wtryski od 307 2.0 hdi 136km. Poczytam angielskie fora i zobaczę. Przerobienie turbo na hybryde albi wsadzic gt15?.

Longbow
zawsze można mieć spadochron w bagażniku;)

dafota.2.gnt1444205341g.jpg.sm&th=9105

Klasyczny błąd ....to jest dyfuzor spalin a nie spadochron hamujący:D

Teraz wszystkie będą to miały..........ehhh miałem być ponad to, ale nie mogłem się powstrzymać

---------- Po chwili dodano... ----------

kaziu tak prawdę powiedziawszy zastanawiam się na kosztami tej zabawy czy nie lepiej byłoby (o ile się zmieści) wsadzić "powertrain" z 2.0 HDI 136KM ?

206GT/WRC
Klasyczny błąd ....to jest dyfuzor spalin a nie spadochron hamujący:D

Teraz wszystkie będą to miały..........ehhh miałem być ponad to, ale nie mogłem się powstrzymać

kaziu tak prawdę powiedziawszy zastanawiam się na kosztami tej zabawy czy nie lepiej byłoby (o ile się zmieści) wsadzić "powertrain" z 2.0 HDI 136KM ?

aha;)

kaziu97

Hmmm jak to sprawdzić czy sie zmieści? . Wtedy skrzynia do zmiany tez. :)

A z silnikow Hdi pasujących to lepiej od 206 1.6 hdi czy 2.0 hdi ze skrzynią?. Chce diesla nie lubię benzyn.

Longbow

Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz...ale pojemności nie oszukasz.

Kolega rimu siedział w temacie ciśnięcia 2.0 HDI, za to 1.6 HDI bez problemu cisnie się do tych 140KM/300Nm bo już seryjnie ma niewiele mniej

Aha jak sprawdzić....przymierzyć, pomierzyć, domierzyć....ale stawiam czteropak (odbiór własny) że nie wejdzie bez przycinania

Piegon
Wiem,że blow off w diesli nic nie da . Dlatego kupię elektroniczny . poprostu podoba mi się Psss..
I będzie to mniej więcej tak "kle kle kle kleeee kleee kleee pssskleeekleekleekuuu" jprd. zawór upustowy nie jest wyznacznikiem i zamiarem robienia tylko dźwięku upustu....

a wtryski od 307 2.0 hdi 136km
Karwa jak ?? Jak? Jak? Czy ja o czymś nie wiem, budowa owych wtrysków, ich sterowanie, zasilenie no jak ??

Kiedyś był tutaj taki wizjoner co to nawet na fb profil zakładał i hmmm gdzie on jest? Ty tak samo przestaniesz bujać w obłokach.

MisioLBN

BoV montujesz zamiast DV, wcale go mieć nie trzeba ale ja sobie turbo bez BoV nie wyobrażam :P

kaziu97

Czyli jednak opcja 1.6 HDI(silnik+skrzynia) jest najlepszą opcją. Okey. Cena takiego to 1600+skrzynia 500-700 do tego Ic wydech pusty oraz program. I tak oscylujac bedzie chyba te 140 albo i wiecej? :) Z tego co wiem to jest forum miłośników 206-stki a nie forum krytyków więc krytycy niech zachowają zdanie dla siebie.

RCMan

Gdzie kypisz zdrowe 1.6hdi za 1600zl? Dolicz hamulce, poloski bo sa inne, sprzeglo bo starego chyba nie zamontujesz , nowe tarcze , zrobienie wydechu , wiazka el i sam remap z 1200zl, zamkniesz sie moze w 8tysiach

kaziu97

w sumie to lepiej kupić np angola 1.6hdi. Albo poprostu calego 1.6hdi.

RCMan

To tez nie zalatwi sprawy,bo i tak niektore graty trzeba bedzie zalozyc nowe albo zregenerowac

kaziu97

Poczytam zagraniczne fora co i jak.

A jednak się mylicie. Anglicy tłuką i tłuką HDI-ki ile się da. Od 1.4 po 2.0 w 206-tkach. Z 1.4 HDI na forum gosciu wycisnal 157km i dalej go cisnie a z 2.0 HDi 190km . I w sumie robią to FMIC, turbo wtryski filtry EGR, wydech i precyzyjna mapa :).

Ziemniak

No i sprzęgło. Ja trzymam kciuki, ale wiem jakie są realia. Powodzenia!

RCMan

To i tal wychodzi na nowych gratach zakladajac ze wydechu sam nie pospawasz a turbawki nie zregenerujesz tylko kupisz nowa wyjdzie kolo 4-5 tys

MisioLBN

Turbo mozna zawsze szukac uzywki albo chinczyka. No ale wydech tani nie bedzie.