Jump to content
Sign in to follow this  
qwintus

6-biegowa skrzynia do GT

Recommended Posts

qwintus

Witam!

Zastanawiam się od pewnego czasu czy istniałaby możliwość podmiany skrzyni z 206 GT z 5 na 6-biegową.

Skrzynia w tym samochodzie jest bardzo krótka i z mocą 168 koni (mam podmieniony system sterujący na ten ze 177konnej 306) przy prędkości 200km/h auto ma dosyć :)

Jeśli tak, to skąd taką skrzynię wziąć i jaki byłby koszt takiego przedsięwzięcia?!

BIG ANGELO

qwintus, w tym ci nie pomoge, napewno cos doradzi PUGI MAXI i Cybernet bo oni siedzą mniejwięcej w tych tematach, ja ze swojej strony chce tylko przywitac new poznaniaka w grupie poznan i zapraszam do udzielania sie na spotach,zlotach jak i na forum 206clubu. :206

Spectral

Ja powiem, ze mnie tez od dluzszego czasu taka 6 b iegowa skrzynia zastanawia...bo obnizyloby to moze troche spalanie...a tak jak wczoraj mialem okazje troche autosrada pojechac, to spalanier przy 160 pokazywalo 13l/100km :mur:

Oleandro

mnie sie wydaje, ze koszty bedą z kosmosu...

z resztą skąd tą skrzynie wytrzasnąć z RC? :) te jak są po dzwonie to nic z nich nie zostaje :P

z resztą...jak często potrzebujesz przekraczać 200km/h?

ja ogólnie śmigam 60-160 i szybciej żadko potrzebuje...jesli tak to na chwile bo spalanie

przy 200km/h siega 20L na 100km

ziolo

luk kiedys mial taki pomysl, byl nawet o tym temat tutaj na forum...

projekt upadl.

qwintus

Oleandro strasznie dużo Ci pije Twój bolid... 20litrów przy 200km/h... Mi wychodzi z 10-11 ale można by coś z tym 6 biegiem zadziałać to by było jeszcze lepiej:)

Szkoda, że jak Ziolo pisze, pomysł upadł:( Ja i tak jestem dobrej myśli:) jak gdzieś znajdę jakąś skrzynię od RC na ulicy to się z wami podzielę wrażeniami z jazdy na 6 biegu:)

Na koniec dzięki Angel82 za ciepłe przyjęcie:)

Żybis

może byc skrzynia z 306 GTI 6. Wymiarowo sie miesci - sprawdzone, ale taką skrzynie trudnno dostac

pozdrawiam

Oleandro

Leon Cupra przy 230km/h pali 22-25 L na 100...

Pali Ci 11 przy 200? :) to niezle 9 l mniej :) chyba masz klime wyłączoną :P

wiec z Pugami nie jest tak źle...

i tu jest moment zeby sie chcialo 3.0 Tdi i z 280bhp...no cóż kiedys to nastąpi!

qwintus
może byc skrzynia z 306 GTI 6

No właśnie też tak myślałem zwłaszcza, że w swojej 206tce mam komputer od tej 306:)

Teraz pozostaje mi ją znaleźć...

uszaty69
resztą skąd tą skrzynie wytrzasnąć z RC

Ja mam 5 biegową nie 6 :/

Pali Ci 11 przy 200?

Mi koło 200km/h pali tak z 18 l, a jak dochodze do 220km/h to już 22,5 l :/

Ja tam nie myślałem nad 6 biegiem bo i tak nie dobujam go do odcięcia przy obecnej skrzyni (ma potencjał na jakieś 250km/h, bo przy 7tys obr ma 240km/h). Niby by sie dało, ale w okolicach Krakowa brak takich długich górek.

qwintus

Ale to trochę dużo Wam palą te potwory:) Ostatnio jechałem autostradą 190-200km/h i spalił mi 11. Dajmy na to w porywach jakby się w góry wybrać to by palił ze 13-14 ale do 18-20 to jeszcze daleko:)

Nic tylko się cieszyć powinienem i dać sobie spokój z tą 6-biegówką:)

A ile Wam pali po mieście? Mi tak się zamyka między 8 a 10.

uszaty69
Mi tak się zamyka między 8 a 10.

między 8 a 19 :zakrecony

A tak serio to zazwyczaj mam 12,5 - 14 l. 8 l to rekord - 20km zielonego, albo mrygającego światła o 3 w nocy, a 18,6 miałem w pierwszy dzień jak się dosiadłem do Puga (dało by się więcej).

PUG MAXI

Momento! Skrzynia 6 biegowa z 306 podobno się nie mieści, dlatego w RC jest tylko 5 biegów.

Kto to sprawdzał?

Pozatym, Xsara VTS i ZX 16v ma taki sam silnik i skrzynię 5 biegową, To kwestia przełożeń a nie ilości biegów.

Sparkling Cocktail
jechałem autostradą 190-200km/h i spalił mi 11.

Nie ma Takiej Opcji ...

Chyba ze Dieslem ... Napewno nie tym Autem .. 2.0 Gti 136 km ..

190 -200 to masz około 5 -5.5 tysiąca obrotów .. NIE MA OPCJi

A ile Wam pali po mieście? Mi tak się zamyka między 8 a 10

10.6- przy ultra spokojnej jezdzie

PUG MAXI

Proponuje zwolnić, będzie mniej palił i bezpieczniej będzie.

Fidel
spalanier przy 160 pokazywalo 13l/100km
:no Coś masz zepsute. Mi przy 160 pokazuje do 10. Oczywiście na płaskim, po ustabilizowaniu prędkości. Przy 200 pokazuje trochę ponad 16.

Spectral

hmm nie strasz mnie...to tak roznie bylo ale najczesciej 12-13 bylo przez chwile 10 moze dlatego, ze tam taki mini gorki sa....oby dlatego...zes mnie przestraszyl no... :przestraszony:

Fidel

Spectral, możemy przy okazji następnego spotu pojeździć obok siebie i porównać spalania. A jak masz ciśnienie, to nawet wcześniej możemy się ustawić wieczorkiem na mieście.

Spectral

na spocie mozna cos poprobowac ;) bede teraz namietnie sprawdzal i zapisywal a potem zdam relacje ;)

eMeM
Ja tam nie myślałem nad 6 biegiem bo i tak nie dobujam go do odcięcia przy obecnej skrzyni (ma potencjał na jakieś 250km/h, bo przy 7tys obr ma 240km/h).

to wlasnie skrzynia blokuje potencjal RC .... mam wiele dluzszych i krotszych filmikow z RC, i akurat przy 7500 obr/min jest odciecie i wtedy ma 240 km/h ....... gdyby nie skrzynia docisnelo by do tych 250 km/h.

qwintus
Chyba ze Dieslem ... Napewno nie tym Autem .. 2.0 Gti 136 km ..

Tak się burzysz Adaś, ale po pierwsze mam 170 a nie 136 koni a po drugie naprawdę tak było.. i jeszcze się denerwowałem że tak dużo pali:D

Sparkling Cocktail
Tak się burzysz Adaś, ale po pierwsze mam 170

Wykres Michasiu :) :) :)

Wtedy Będziemy rozmawiali na temat Mocy ..

qwintus

wykres wykres.. pokarzę Ci jak się doproszę bo ma go mój kumpel (poprzedni właściciel).. ale wykres jest :)

Sparkling Cocktail
wykres wykres.. pokarzę Ci jak się doproszę bo ma go mój kumpel (poprzedni właściciel).. ale wykres jest :)

Super :)

Chyba sam rozumiesz... Juz wiele było przypadków .... mam 240 koni !!!!!!!!

Ale wykres mi pies zjadł ...a potem jak drugi raz odebrałem z hamowni to mi mama spodnie wyprała i znowu nie mam :)

qwintus

hehehe.. wiadomo.. ja gwarantuje moje dokładnie 169 koni..

a tak btw to gdzie w Poznaniu można się udać na hamownię?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...