Jump to content
  • Similar Content

• Leariane
      By Leariane
      Witam, poszukuje magika elektronika na na terenie Podkarpacia, najlepiej jak najbliżej Rzeszowa, który podoła aktywacji tempomatu w 206 1.6 hdi.
    • Leariane
      By Leariane
      Witam.
      Moje auto to 206 2006r 1.6HDI. Ostatnio naszła mnie ochota na montaż tempomatu. Zakupiłem więc manetkę oraz stycznik pedału hamulca na 4 piny. Wszystko zamontowane, dociągnięte brakujące kable i teraz największy problem jak dla mnie - aktywacja... Czy ktoś może mi objaśnić prosto i wyraźnie jak aktywować to badziewie? Mam Diagboxa v6.30. Wchodzę w pp2000>test każdego kalkulatora>BSI>konfiguracja>opcje klient>różne> obecność i typ regulacji prędkości: i tu niby ma być opcja numer 1. Wybieram, zatwierdzam, i wyskakuje, że "wartość niewłaściwa". Nie mam pojęcia dlaczego nie chce mi przyjąć ustawień, może za stara wersja programu, albo coś innego nie tak ? To samo dzieje się kiedy wybiorę opcję nr 2 itp. Podobnie trzeba uaktywnić opcję w sterowniku silnika (ponoć poprzez Lexię), ale ja próbowałem też przez pp2000> test każdego kalkulatora> silnik>diesel> 9HZ> telekodowanie: i tutaj "regulacja prędkości pojazdu" ma być przełączona na "obecny" co u mnie nie jest możliwe bo do wyboru nie ma innej opcji niż "brak". Słyszałem,że trzeba to zrobić przez Lexię, ale tam już nie za bardzo potrafię się poruszać. Ponadto kiedy wchodzę w Lexię jako citroen C3> telekodowanie>silnik DV6 pojawia się komunikat "nie ma nowego wydania kalkulatora w twojej aktualizacji". Proszę Was o pomoc. Walczę z tym jakieś 3 dni i mam już powoli dość..
Sign in to follow this  
janosik

Tempomat w 206 (i innych samochodach) oraz system wspomagania zmiany biegow

Recommended Posts

RCMan

i jeszcze czytac nie umiesz, po raz kolejny to potwierdzam:brawa

damson93
Nie strasz bo się zesrasz, jak.. przyjdzie do ciebie policja.. właśnie pokazałeś na tej fotce gdzie mieszkasz i porzez georeferencję i mapowanie terenu... policja bez problemu znajdzie gdzie ma zapukać do drzwi, żeby dokładnie przeszukać twojego kompa...

Nie przeginaj koleś, bo ta fotka została zapisana i jeszce jedna takie chamskie podzyganie do pzrestepstwa i skończy się wizytą policji w twojej chacie...

:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl

Admin nie zamykał tego tematu właśnie dla takich tekstów :D Przecież to jest lepsze od współczesnych komedi :brawa:brawo:kciuki

mim
Nie strasz bo się zesrasz, jak.. przyjdzie do ciebie policja.. właśnie pokazałeś na tej fotce gdzie mieszkasz i porzez georeferencję i mapowanie terenu... policja bez problemu znajdzie gdzie ma zapukać do drzwi, żeby dokładnie przeszukać twojego kompa...

Nie przeginaj koleś, bo ta fotka została zapisana i jeszce jedna takie chamskie podzyganie do pzrestepstwa i skończy się wizytą policji w twojej chacie...

Nikt Ci tutaj nie grozi, ale był tutaj taki jeden, który też niby dużo robił a efektów nie było widać i poźniej wymyślił historię o włamaniu.

Skoro masz wszystko ogarnięte to nagraj filmik jak to działa. Tymczasem piszesz, że już to sprzedajesz i jeżdżą auta z Twoimi wynalazkami. Jeśli jest w tym choć odrobina prawdy to zaprezentuj działanie tych wynalazków, bo samo pisanie to za mało. Tamten koleżka też dużo pisał i wstawiał zdjęcia z internetu, więc póki co Twoje tematy podobne są do jego wypocin i nic nowego nie prezentują. Jeśli jest inaczej to nie widzę problemu, żeby to pokazać.

marcin90

:lol2:rotfl:lol

Polecam lekturę: http://www.206club.net/showthread.php?t=101689

Swoją drogą, dogadalibyście się.

Koniec OT z mojej strony w tym temacie, nie żebym się przestraszył, bo możesz mi...

RCMan

ma wtyki w CSI Miami Beach , wiec pilnowac sie koledzy

proBIELANY

Taki jesteś pewien, że pokażemy efekty kilkumiesięcznej pracy na nic znaczącym forum pełnym nawalonych kolesi, którzy nie potrafią na temat pisać ze zrozumieniem ?

Chamy niech spbie d*py oglądają w necie.. nie zobaczą nic konkretnego, tylko znajomi będą sie wozić...

Być może w TV i to najprędzej zagranicznej, bo krajowa jest na marnym poziomie i szkoda czasu na oglądanie tego bicia piany...

Piszesz, chwalisz się i co z tego?

Udowodnij wszystkim "niewiernym", że nie jesteś kolejnym bajkopisarzem a kimś z pasją, wiedzą, chęciami...

Skoro to forum jest dla ciebie denne, bezużyteczne, to po co zakładałeś tu konto i czemu jeszcze go nie usunąłeś?

Nie podoba mi się, to jak odnosisz się do Nas ubliżając co chwila komuś innemu.

Może powinieneś zastanowić się nad tym wszystkim i odpocząć ze 2-3 tygodnie od forum.

Jak nie pomoże, to może powinniśmy się rozstać ??

Taka jest moja propozycja...

Longbow
właśnie pokazałeś na tej fotce gdzie mieszkasz i porzez georeferencję i mapowanie terenu... policja bez problemu znajdzie gdzie ma zapukać do drzwi, żeby dokładnie przeszukać twojego kompa...

Niestety mylisz się co do sposobu ustalania przez policję miejsca skąd napisano coś w internecie.

Post zacytowany nie nosi znamion czynu zakazanego...ba nawet nie znasz kontekstu wypowiedzi, natomiast to co piszesz cuchnie już szantażem....no forum publicznym.

Co do pozostałych piszących oprócz twórcy tematu......przymykajcie oczy i po prostu przewińcie dalej..jak ja :)

P.S. W takich tematach żałuję, że Canga i Stani już tu nie zaglądają, a Lukasz_wa ma bana..........

opik206cc

Dr Oetker , sposób na tempomat w 206 i dwa tłumiki w zderzaku z czego jeden tylko jest okopcony :D

bolkom
Pewnie niedługo się ktoś włamie do laboratorium janosika, obrabuje i podpali :)

Nie strasz bo się zesrasz, jak..

:)))

Kamil 206sw

Ten temat jeszcze nie zablokowany? :lol

Przecież to kolejny z rodu Andersena ;)

Gdzie tu ban dla autora tematu?

ufik

Tyle lat jestem na tym forum i pierwszy raz widze takie akcje, a straszenie sądem bo ktoś wyraził swoje zdanie to juz wogole hit :D

nie kumam czegoś wyzywasz ludzi na forum, mówisz ze samo forum jest "dickowe" ze nie warto tu pisać ale dalej tu siedzisz i piszesz. To sie chyba nazywa syndrom sztokholmski :)

sopel

latest?cb=20140829235648

Gdzie to cudo mogę kupić? Przyda mi się, bo nie chce mi się zwalniać przed skrzyżowaniami, a kilka mam po drodze do roboty.

janosik

Duży może więcej i... dodatkowo rozwiązuje problem zablokowania ktoregoś pedału, wiec w finalnym rozwiazaniu prawdopodobnie ten silnik krokowy zostanie wykorzystany.

2_Nm_double_axis.png

Niebawem ten będzie testowany-jednoosiowe są ok, w testach wypadły przyzwoicie, ale dwuosiowy powinien być lepszy w nieco innym zamocowaniu-prostrzy i bardziej niezawodny mechanizm wciskania/puszczania pedału gazu ;)

RCMan

Waga 1kg..

Bartolo

Świetny temat :) dawno się tak nie zaczytałem.

Jestem pewny, że autor niebawem po premierze patentu w TG znajdzie prace w R&D BMW, Mercedesa lub NASA.

Jakby nie mam nic przeciwko marzeniom i uważam, że należy je spełniać z pełną premedytacją ale wiecie. Keep it real.

Jeżeli faktycznie coś podobnego powstaje (mam nadzieję, że nie bo zagraża mojemu bezpieczeństwu na drodze) to fajnie, że ktoś lubi marnować czas na coś co lubi. Też tak mam :) Jak nie to rada na przyszłość - wymyślać fejki które są bardziej wiarygodne i będzie można dłużej żyć w chwale zachwycającego się plebsu :)

janosik
Waga 1kg..

Jakość waży-tylko plastikowy crap jest lekki :)

Porządny silnik krokowy.

Nikt tego nie będzie nosił ;)

Kolejne poprawki oprogramowania-użyteczną opcją może być tryb automatycznego włączania tempomatu jak ktoś przez dłuższy czas będzie trzymał stałą prędkość +/-5km/h-wyłączenie jak zwykle przez lekkie przyhamowanie.

W praktyce oznacza to że nie trzeba bedzie uzywać zadnych dodatkowych manetek.

System tempomatu będzie "inteligentniejszy" od wielu kieorwcow.

Powoli to zaczyna przypominać... bardziej autopilota niż zwykły fabryczny tempomat, który ma ograniczone możliwości...

ufik

o kto wrócił

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

janosik
Nic nie poradzę, że jestem niedouczonym spamersem tylko !!!

No właśnie-dla tych co nieco bardziej kumają elektronikę tj. potrafią więcej niż wymienić spaloną żarówkę, a i znają się na CNC klasyka tego gatunku do motorów małych :))

stepper_drivers_by_Allegro.png

Żadnych prowizorek i plątaniny kabli-proste i niezawodne.

Teraz Polsza :lol

ufik

coś nie pykło z tym cytowaniem, bo ja jednak znam poprawny szyk zdań oraz ortografię :)

przez przypadek znalazłem idealne podsumowanie wszystkich tematów "konstruktora z syndromem sztokholmskim"

działaj działaj, bo wciąż to tylko pisanie i nic więcej, jeszcze ktoś to weźmie na poważnie