Jump to content
  • Similar Content

• Roxar
      By Roxar
      Witam,
      ostatnio mój pug ześwirował i padło mi centralne otwieranie drzwi na pilota ( niefabryczny) i nie miałem jak zamknąć drzwi do auta, ponieważ zamki na kluczyk nieużywane "umarły" nie przekręcę kluczyka, a od strony pasażera miałem próbę "wejśćia" przez osoby trzecie (nie, nie chodzi o teściową).
       Pytanie moje brzmi:
      jeśli kupię nowe zamki to mój ori kluczyk będzie do nich pasował i wszystko jest związane z immobiliser? Czy też muszę kupić w jednym zestawie stacyjkę, zamki do drzwi i do bagażnika, aby mieć jeden kluczyk do wszystkiego? Nie chcę nosić kluczyka do stacyjki i drugiego do otwierania drzwi.
      Z góry dziękuję za fachową odpowiedź. 
      p.s.
      jeśli gdzieś w jakimś temacie była ta sprawa poruszana, a ja się powtarzam proszę wrzucić link i sobie poczytam
      Pozdrawiam
    • darekesp
      By darekesp
      Witam mam taki problem, po założeniu żarówek ledowych w kierunki z przodu i z tyłu migają one szybciej tak jak w przypadku przepalonej żarówki. Kupiłem je bez canbus'a ze względu na to że u nas komputer nie pokazuje przepalonych żarówek więc nie szukałem takich z canbusem. Zauważyłem że przy awaryjnych światłach migają one całkiem normalnie. Pytanie brzmi czy jestem coś wstanie z tym zrobić bo szkoda mi tych żarówek, czy jest jakiś sposób "oszukania" instalacji ?? Jeśli ktoś wie jak to zrobić będę wdzięczny za pomoc szkoda mi wyrzucić te żarówki.

• bogda1257
      By bogda1257
      Witam,
      Jestem posiadaczem 206 gti od ponad pół roku i jak to z czasem, zaczyna powoli brakować mocy. Chce włożyć do silnika kompresor celuje w jakiś od Mercedesa 2.0.
      Wraz z postępem w planowaniu nasuwa się coraz więcej pytań z którymi sam sobie nie poradzę. Wiem, że jest to nieopłacalne, że się nie da itp., przerabiałem to i wiem że na pewno włoże kompresor do silnika, prawdopodobnie w miejscu kompresora od klimatyzacji.
      1.Czy w przypadku kompresora z Mercedesa CLK W208 potrzebny jest jakiś zawór sterujący ciśnieniem?
      2.Z jaką maksymalną mocą poradzą sobie orginalne wtryski od s16, skrzynia, sprzęgło (pomijamy kwestie trakcji).
      3.Co z przepustnicą, trzeba wymieniać na bardziej wydajną ?
      4. Jak wyregulować takie cacko, nie chodzi mi o komputer, tylko jak dobrać odpowiednie przekładnie.
    • szakal87
      By szakal87
      Witam,
      Chciałbym zamontować u siebie ledy w nogach.
      link do portalu aukcyjnego
      i teraz jak to podłączyć?

Wersja A:
      Zasilanie podłączyć do przewodów zapalniczki.
      Włącznikiem dźwigienkowym rozłączać minus.
      Pytanie: gdzie najłatwiej dobrać się do przewodów zasilających zapalniczkę?

Wersja B:
      Zasilanie podłączyć do przewodów zapalniczki oraz do ściemniacza przy otwartych drzwiach.
      Włącznikiem dźwigienkowym przełączać, aby zapalało mi się razem z drzwiami, albo niezależnie od drzwi.
      Pytanie: jak to mądrze zrobić?

Pozdrawiam,

PS z góry dziękuje za odpowiedzi "sprawdź se w googlach" lub "jak nie wiesz to się nie bierz za takie rzeczy".
    • Damianos1
      By Damianos1
      Siemanko, jak się zabrać za wymianę podświetlenia zapalniczki? Najlepiej żeby ktoś miał jakieś fotki co i jak bo w poradniku zdjęcia wygasły, a po za tym nie chcę wyjmować tunelu środkowego.
Pakson

Oświetlenie ledowe drzwi (środek)

Recommended Posts

Pakson

Cześć wszystkim :) Nigdy się na was nie zawiodłem więc uderzam po kolejną poradę.

Otóż ostatnimi czasy zostałem natchniony do kolejnej modyfikacji przez montaż nowej gałki zmiany biegów z podświetlaną górą oraz przejażdżka leonem cuprą z 2015r. Zamarzyło mi się podświetlenie ledowe boczków mniej więcej jak w wyżej wymienionym autku :lol

Może gdy wam zaprezentuję dokładnie na zdjęciach czego oczekuję będzie wam łatwiej sobie to wyobrazić. Na zdjęciu poniżej na niebiesko zaznaczona jest listwa w seacie która daje delikatne czerwone podświetlenie.

cupra.jpg

W pugu zastanawiam się nad oświetleniem miejsca dokładnie zaznaczonego na kolejnym zdjęciu. Jak demontowałem boczki podczas wygłuszania drzwi nie widziałem żeby była jakaś szansa na taki bajer :(

boczek.jpg

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia podłączenia się pod zasilanie i ograniczenia rezystorami żeby znowu nie oślepiały podczas jazdy ale to jest do omówienia jak uda się wymyślić sposób montażu ;)

Jakieś sugestie w jaki sposób się do tego zabrać i czy nie będzie to wieś tuning? :lol

ufik
i czy nie będzie to wieś tuning?
już na starcie podświetlona gałka nim jest ;p :)

Longbow

Trochę mnie to zastanawiało zawsze jaki jest cel podświetlenia gałki zmiany biegów poza przypadkowym samogwałtem analnym w nocy podczas ćwiczenia jogi ewentualnie pole dancingu w pojeździe........podświetlenie pod drzwiami (białe) jest wporządku, jedziemy do Panny odprawieni jak stróż w Boże Ciało i byłaby straszna szkoda w coś wdepnąć....ale po co ta listewka ?

Kamil 206sw

Kiedyś myślałem żeby zamontować oświetlenie led po 1 szt na 1 klamkę tak jak w mercach jest czyli świeci do dołu podświetlając lekko wnękę klamki wewnętrznej.

Taki sam pomysł był z klamkami zewnętrznymi ale mi przeszło :lol

MaxZH
Kiedyś myślałem żeby zamontować oświetlenie led po 1 szt na 1 klamkę tak jak w mercach jest czyli świeci do dołu podświetlając lekko wnękę klamki wewnętrznej.

Taki sam pomysł był z klamkami zewnętrznymi ale mi przeszło :lol

m13bb tak ma.

m13bb

Ma, ma, ale nie ma czasu poprowadzić tego też na tylne drzwi :P

Co do pomysłu kolegi Pakson, to - wybacz - ale ja tego nie widzę. Jest cała masa pomysłów, które sprawdzają się w nowych autach ze względu na... inną stylistykę. Rozproszone światło ledowe, odbite np. od aluminium wygląda miejscami bajecznie. Ale wciśnięcie giętkiego, świecącego przewodu między tapicerkę a boczek... jak dla mnie to nie bardzo. Za dużo pracy, pieniążków i - najprawdopodobniej - marny efekt. I jak podświetlane aluklamki w środku można uznać za "ciekawy detal", to Twój pomysł nie ma - jak dla mnie - podstawowego celu, czyli praktyczności :P

Jeśli się tego podejmiesz to bardzo chętnie zobaczę efekty! Póki co zrób dobrą całą instalację pod podświetlane klamki i wtedy zdecydujesz, czy masz jeszcze siły ;)

Kamil 206sw
Ma, ma, ale nie ma

No to poka, poka :D

_carlos-

Jest jeden zasadniczy problem- w seacie ta lista daje światło do góry, dając fajną poświatę , a nie na pasażerów, gdyż tak by wyszło w Twoim modzie.

Pakson

Niestety takiej odpowiedz się spodziewałem :( ale niestety macie rację. Jak usiadłem w samochodzie i zacząłem sobie to wszystko wizualizować to faktycznie wyjdzie słabo :P

Ale co do wypowiedzi ufik'a się nie zgodzę ;)

już na starcie podświetlona gałka nim jest ;p :)

Tak podświetlona gałka w nocy nadaje fajny wygląd, w sumie ciężko to opisać ale tak przyjemnie się patrzy na postoju czy czerwonym świetle. Moim zadaniem fajnie się komponuje z resztą oświetlenia w aucie :)

Dla łatwiejszego wyobrażenia sobie wstawiam foto:

20151025_203031.jpg

20151025_192759.jpg

ludwiczek

Całkiem sympatycznie wygląda ta gałka w ciemności :P myslałem że to bedzie trochę bardziej agro :P

Lausitz

Mam mieszane uczucia:umm

Pozdro!

Pakson

Ja gorąco od siebie mogę polecić taką gałkę ;) przyjemnie się prowadzi, jakość wykonania bardzo dobra i bardzo fajnie wygląda.

Jedyna rzecz do której trzeba się przyzwyczaić to po zamontowaniu jej jest uczucie dłuższego biegu przez to, że gałka jest minimalnie wyższa od seryjnej ale po 1 kilometrze nie czuć różnicy. Gdybym mógł to zrobił bym to kolejny raz! :D

Dla ciekawskich i ewentualnie chętnych podaję link do aukcji z której kupiłem:

http://allegro.pl/peugeot-skora-led-206-306-406-207-307-407-607-i5225850639.html