Jump to content
  • Similar Content

• Emcioo15
      By Emcioo15
      Witam, posiadam 206 z 1.1 pod maską i chce na wiosnę kupić ładne alusy. Jaki mam zabrać najbardziej optymalny rozmiar, by go nie zamulić do reszty? obecne 14 stalowe są po prostu za małe, a że 1.1 nie opłaca się modyfikować to chce żeby chociaż wyglądał  
    • jakubszynkiewicz216
      By jakubszynkiewicz216
      Hej,
      Z czystej ciekawości ma ktoś z was 206 koła '16 z ładnymi alusami? Chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje ?

• cana
      By cana
      Na wstępie chciałam podziękować za pomoc przy doborze zderzaka tylnego. Mój Peugeot już śmiga z nowym (używanym) zderzakiem, którego dopadłam dopiero 300 km od miejsca zamieszkania...ale czego się nie robi dla swojej kruszynki ;p. 
      Mam kolejny problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Po wycedzeniu w bok mojego starego zderzaka tylnego, na nadkolu został zdarty lakier do 'żywego' - taka długa cienka linia.  Są też takie miejsca w samochodzie - gdzie lakieru brak (małe miejsca max 1cm x 1cm) i tam widać rdzę. ? 
      Pomyślałam, że muszę sama jakoś temu zaradzić. Moje pytania do osób, które może znają przepis jak temu zaradzić:
      1. Czym odrdzewić a następnie zabezpieczyć przed korozją takie miejsca? 
      2. Czy po ewentualnym spełnieniu pkt.1, takim środkiem: https://allegro.pl/duzy-lakier-zaprawka-2-pedzelki-do-roznych-zadan-i6420166857.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTM5MzgwNDEAMTU3OTMxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=03d11981-2f77-4bef-8b7d-de069ede67ac , będę mogła w miarę skutecznie zamalować małe elementy? 

Pozdrawiam!?

• Perła
      By Perła
      Witam wszystkich,jakiś czas temu kupiłem oryginalne alu do swojego peugeota,i gdy przyszedł czas na włożenie felg,wszystko super się zgrało do momentu przejechania ok10m..
      Odważniki które były zamontowane tarły o zacisk hamulcowy i krótko mówiąc wszystkie poodpadały,gdy wybrałem się drugi raz na wyważanie kół "fachowiec" zamontował je w tym samym miejscu i po zamontowaniu widać gołym okiem że nie ma szans aby nie tarły,gdy zapytałem czy by mógł mi zamontować odważniki w innym miejscu,powiedział że niestety komputer pokazuje w którym miejscu mają być i on nie może nic z tym zrobić,Felgi są to oryginalne  14', jeździły wcześniej w takim samym peugeocie tylko z silnikiem 1.4 i sprzedający mówił że nie było żadnego problemu.Nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić gdyż nigdy takiego problemu nie miałem. Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobić czy ostateczność zakładać dystanse ?
    • Damianos1
      By Damianos1
      Hejka, powoli rozglądam się za letnim setupem i zastanawiam się czy Ouragany wejdą do mojej 206  Z tego co wiem to błotniki (nadkola) mam wąskie. W lecie jeżdżę na oryginalnych felgach Boheme 14 cali, 5,5 J, ET 34, 175/65 R14. Teraz na lato chciałbym założyć Ouragan 16 cali, 6.5 J, ET24 z oponami 205/45 R16. Moje pytanie jest następujące; Czy wszystko będzie pasowało, i czy może mi coś obcierać? Czy 205 na felgę o szerokośći 6.5 J jest ok? Zawieszenie fabryczne, nic nie obniżane. Pozdrawiam   
Nico95

Malowanie felg bez renowacji

Recommended Posts

Nico95

Siemanko :)

Pytanie banalne, może wręcz głupie ale nie było tak więc:

Moje felgi są obdarte, mają pewne ubytki i rysy, ale szczerze szkoda mi pieniędzy na ich odnowę bo nie są to BBS za 1500 zł tylko sirocco za około/ponad 400 zł używki ;p tak więc sama ich regeneracja z malowaniem będzie kosztować mnie więcej niż sama ich aktualna wartość. Oczywiście felgi nie są w stanie krytycznym ale widać ślady użytkowania :) Pytanie brzmi czy jeśli pomaluję je w takim stanie jak obecnie są również uzyskam dobry efekt? Liczę się z tym ,że głębsze ubytki będzie widać ale jednak na czarnym kolorze nie powinno tak bardzo widać ;) Chodzi mi o sam fakt czy przez te rysy i ubytki może mi farba odchodzić itp itd?

Junk65

Zmatowić przed malowaniem, odtłuścić i naprzód!

Do zmatowienia najlepiej użyć włókniny do matowania o gradacji ok P800

włóknina ścierna

Gemius
Siemanko :)

Moje felgi są obdarte, mają pewne ubytki i rysy, ale szczerze szkoda mi pieniędzy na ich odnowę bo nie są to BBS za 1500 zł tylko sirocco za około/ponad 400 zł używki

Byś się zdziwił ile nowe Sirocco kosztowały w salonie Peugeota.

Dopłata do oryginalnych alufelg 15" wynosiła 1800 zł a do 16" 2500 zł.

kanngax

Wszystko co nowe było drogie..............

NiebieskiPug

Moje Tornade 14" nowe nie były drogie :D

Kamil 206sw
Moje Tornade 14" nowe nie były drogie :D

Ile?

Mi w salonie peugeota za felfi krzykneli:

-Tornade krzyknęli 700 zł/szt

-Bocheme czy jak to zwał te 14" stary wzór 760 zł/sz

-Sirocco 880 zł/szt

Komplet używek w idealnym stanie kupiłem za te 700 :lol

NiebieskiPug

Tornade wyrwałem za 660zł z przesyłką :D

kanngax

Sztukę czy kpl?

NiebieskiPug

Komplet. :cieszesie

A za używki Alutec 14" ostatnio dałem 450zł z pobraniową... :/

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie :D

Kamil 206sw
Tornade wyrwałem za 660zł z przesyłką :D

Jeśli za komplet nowych to w tej cenie chyba chinole z przetopionych puszek po piwie :lol

PS uważaj na dziurach żeby nie zostały w nich razem z oponami :P

NiebieskiPug

Nic z tych rzeczy.

Gościu kupił nówki, ale nie zakładał na samochód.

Felgi z 2012 roku, nigdy nie zakładane - leżakowały.

Na pudłach nr. ref., na felgach wszystko tak jak być powinno (Peugeot Made In France itd.).

Chinole to to nie są na bank ;)

Kamil 206sw
Nic z tych rzeczy.

Gościu kupił nówki, ale nie zakładał na samochód.

Felgi z 2012 roku, nigdy nie zakładane - leżakowały.

Na pudłach nr. ref., na felgach wszystko tak jak być powinno (Peugeot Made In France itd.).

Chinole to to nie są na bank ;)

Poka foty tych felg...

Trochę dziwne gdyż ja co spotykam takie felgi to od wewnątrz jest napisane nazwa Tornade oraz bbs made in italy :P

Tak z ciekawostek to dla Mercedesa alu fele robi Ronal made in poland :good

Longbow

Wstyd się przyznać myślałem, że BBS jest niemiecki:D

llantas-tornade-14-de-peugeot-206-148401-MLA20329403061_062015-F.jpg

llanta-tornade-14original-peugeot-206-207-208-france-115801-MLA20407089742_092015-F.jpg

NiebieskiPug

dafota.2.7qt1446883414w.jpg.smWP_20151107_001.jpg&th=7207

---------- Po chwili dodano... ----------

na miniaturze felga wygląda jak z jakiegoś ,,american truck" :D

---------- Po chwili dodano... ----------

Może głupie pytanie ale co zrobić żeby a) moje zdjęcia były duże na 206club.net a nie zawsze miniaturki

b) co zrobić żeby wrzutnik nie pogarszał tak mocno jakości zdjęć (na kompie to samo zdjęcie jest większe, i da się przeczytać oznaczenia)

damson93
Może głupie pytanie ale co zrobić żeby a) moje zdjęcia były duże na 206club.net a nie zawsze miniaturki

b) co zrobić żeby wrzutnik nie pogarszał tak mocno jakości zdjęć (na kompie to samo zdjęcie jest większe, i da się przeczytać oznaczenia)

a). wrzucać link bezpośredni ze znacznikami dafota.2.7qt1446883414w.jpg.WP_20151107_001.jpg

b). wrzucać na inny hosting

c). wyciąć fragment z oryginalnego zdjęcia, tak aby rozmiar nie przekraczał wielkości do której skaluje wrzutnik :)