Jump to content
206lover

Elektromagnetyczne czujniki cofania

Recommended Posts

206lover

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem czujników, lecz dzisiaj natrafiłem na taką aukcje http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-parkowania-cofania-hit-i5818248266.html.

Na dole aukcji jest filmik demonstrujący jak zamontować takie cacuszko o dziwo film pokazuje jak zrobić to w 206

Co o tym sądzicie, fajna sprawa, czy chiński badziew i w ogóle to szkoda kasy?

Wesołych ;x)

Cent77

Hmmmmm, dałeś pomysła, nic nie widać. Dla mnie jest ok

Kamil 206sw

Do swojego sw czegoś takiego nie zamontuję. Tą taśmę żeby nie odpadła z czasem trzeba by klejem chwycić do zderzaka...

Longbow

No fajne Igor fajne.........zarzucę kumplowi temat bo wrzuciliśmy do Fiorino "zwykłe" i jakoś to licho działa (co się spodziewać za 60 pln)

Szkoda że wyświetlacza nie ma

Tą taśmę żeby nie odpadła z czasem trzeba by klejem chwycić do zderzaka...

Są taśmy dwustronne które bardzo ładnie chwytają....za ładnie bym powiedział

chudy64

Ciekawe, jak ktoś się zdecyduje proszę o recenzje!

Ostatnio parkując tyłem walnąłem w metalowy słupek który miał ok 50 cm i ni chu nie dało się go zauważyć...

Andrzej_K
Ciekawe, jak ktoś się zdecyduje proszę o recenzje!

Ostatnio parkując tyłem walnąłem w metalowy słupek który miał ok 50 cm i ni chu nie dało się go zauważyć...

W hydrant - ja.

Na szczęście brak jakiegokolwiek śladu.

Gawron1

Czołem

A ja zamontowałem tradycyjne z czujkami w kolor i z wyświetlaczem za ...uwaga 30 pln z alledrogo i działają , pokazują i klikają , w szoku jestem ze za tyle to coś działa , w komplecie było wiertelko do czujek .

:-)))))))

Kenczasty

Możesz podesłać aukcją na alledrogo?

OUV3RW3RK

Polecam czujniki za 50 zł z przesyłka od razu z Allegro. Od roku zainstalowane, działają w każda pogodę i nigdy mnie nie zawiodły. Działają lepiej niż vertexa które kosztują 100 złoty. Zawsze wykrywają i wszystko począwszy od cienkich słupków kończąc na niskich betonowych kulach :)

Mugol
janosik

Co o tym sądzicie, fajna sprawa, czy chiński badziew i w ogóle to szkoda kasy?

Już sama nazwa wątku na to wskazuje-jakim cudem elektromagnes wykrywa... kamień? :)))

Ultradzwiękowe już może prędzej, ale pewnie nie ekologiczne, to "rzucili" na rynek jakiś "chłám" ;)

BTW: Po co w ogóle jeździć dotyłu? :rotfl

MattHarderzz
Już sama nazwa wątku na to wskazuje-jakim cudem elektromagnes wykrywa... kamień? :)))

Ultradzwiękowe już może prędzej, ale pewnie nie ekologiczne, to "rzucili" na rynek jakiś "chłám" ;)

BTW: Po co w ogóle jeździć dotyłu? :rotfl

Lepiej założyć wielkie, aerodynamiczne skrzydło i niech ono spełnia funkcję czujnika parkowania, a oprócz tego półki na książki, stolika piknikowegi i na co jeszcze wyobraźnia pozwoli ;-)

Kamil 206sw
Lepiej założyć wielkie, aerodynamiczne skrzydło i niech ono spełnia funkcję czujnika parkowania, a oprócz tego półki na książki, stolika piknikowegi i na co jeszcze wyobraźnia pozwoli ;-)

Teściowa umocować na zderzaku i jak masz w coś uderzyć cofając wydrze się lepiej niż nie jeden głośniczek od czujników parkowania i wykryje wszystko łącznie z siatką ogrodzeniową :rotfl

janosik

Ciekawe, bo w zastosowaniach niema... wykrywania cegieł w murze :lol

Dlatego mam... kamerę z tyłu, bo przydaje się nie tylko do cofania, ale można nagrac też tch co się strasznie śpieszą i... myślą że jak mrugną światłami to... tempomat przyspieszy :kciuki

Na wszelki wypadek trzeba nagrywać z przodu i z tyłu, bo pełno jeździ kolesi na podwójnym gazie po podwójnych ciągłych...

Panowie i Panie-kamera z tyłu wystarczy-nie potrzeba żadnych badziewiastych wynalazków, żeby bezpiecznie cofać do tyłu... :victory

MattHarderzz

Jeśli jesteś dobrym kierowcą, to nawet kamera nie jest Ci potrzebna. Wystarczy umieć korzystać z lusterek i logicznie mysleć. A kamera? No cóż w ciężarówce rozumiem, ale w małym haczu/kabrio uważam za zbędne. Aczkolwiek nie będę ukrywać, że podoba mi się to rozwiązanie z tasiemką :-)

Edit:

Będę upierdliwy i wredny, ale kolego jak to jest "cofać do tyłu"? Poszukaj w google co to jest pleonazm ;)

Longbow

Kurcze no szkoda.....bo kamerka nie widzi kameleonów.....a tak bardzo mi na tym zależało, bo przy gabarytach 206 i beznadziejnej widoczności przez tylną szybę i w lusterkach to faktycznie parkowanie jest iście katorżnicze......szczególnie wśród stada kameleonów....no i w ciemności, bo wtedy nie wiadomo ile jest tam tych kameleonów.

darekesp

Ciekawy bajer piszą że ma zakres od 10 do 60 cm ciekawe czy da się go jakoś zwiększyć no i jaki kąt działania ma

madmax
Ciekawy bajer piszą że ma zakres od 10 do 60 cm ciekawe czy da się go jakoś zwiększyć no i jaki kąt działania ma

Jak go owiniesz taśmą dookoła to kąt działania 360stopni :rotfl

darekesp

Tyle to i ja się domyśliłem :lol2

tommassi

i jak tam montował ktoś z Was ten czujnik?

Czytałem opinie na forum mazdy i natrafiłem się praktycznie na same pozytywy

wrobeleczek

Dla żonkowozu zakupiłem to coś... ale montaż dopiero w przyszłym tygodniu.

tommassi

Zamówiłem dzisiaj, we wtorek przyjdzie. Jak auto odbiorę od mechanika to założę i dam znać czy działa i czy zdaje to egzamin :)

wrobeleczek

Założyłem dziś to cudo do żonkowozu. Nawet działa. :D

Instalację (folię-antenę) nakleiłem ponad tydzień temu... a dziś elektrycznie podłączyłem. Sygnalizator dość dobrze słyszalny. Odległości działania jeszcze nie mierzyłem, ale dla kobiety do manewrów parkingowych jak znalazł.

anikam
Założyłem dziś to cudo do żonkowozu. Nawet działa. :D

Instalację (folię-antenę) nakleiłem ponad tydzień temu... a dziś elektrycznie podłączyłem. Sygnalizator dość dobrze słyszalny. Odległości działania jeszcze nie mierzyłem, ale dla kobiety do manewrów parkingowych jak znalazł.

Jaka cena ze te czujniki?