Jump to content

<<Jaki laptop kupić?>>

lukas1d-17

Recommended Posts

• Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• lukas1d-17

58

• damson93

44

• Longbow

37

• yeti

8

To już twoja decyzja, jeśli faktycznie tylko porysowany od dołu, a reszta jest ok, ekran nie ma bad pikseli, dotyk działa jak trzeba i dysk nie jest za bardzo wymęczony to oferta nie jest zła :)

---------- Po chwili dodano... ----------

Bier nowy....

Jak Long mówi bierz nowy, to coś w tym musi być :D

Long by brał nowy :)

A na allegro nie ma żadnego dobrego przenośnego dvd pod usb ? czy tam blu-ray ?

Na allegro również są ;)

Taki asus jak na morele:

http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-asus-sdrw-08d2s-u-lite-usb-slim-box-i5871273625.html

Samsung z jakimś AV, jak to działa to nie wiem :P

http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-samsung-se-208gb-zewnetrzna-usb-box-i5463355334.html

Blu-Ray niestety trochę droższy, no ale jak używasz to w odtwarzaczu DVD płyt BD nie odtworzysz.

http://allegro.pl/naped-asus-sbc-06d2x-u-naped-blu-ray-usb-i5892607684.html

W napędach to jakiegoś dużego rozeznania nie mam, ostatnio swojego używałem rok temu. Ale raczej nie powinno być problemów z markowymi napędami typu Asus, Samsung, LG, Lite-ON itp.

dokupię ten Blu-Ray , zastanawiam się czy kupić używkę ? czy czekać za nowym,

od lipca był kupiony liczmy pół roku już ma , to chyba nie bedzie miał aż tak przekulane ?

lukas1d-17

byłem kupiłem , ostatecznie wyszło na używany LENOVO Y70-70 . był on w lombardzie nie tknięty nawet , i nie ma tych rysek na dole jak opisywano w aukcji , mogłem go sprawdzić dokładnie itp itd , mało co go ktoś używał , sprzedali go do lombardu za 2100zł bo gość mega kase potrzebował, szkoda ze nie wiedziałem ze za ztyle sprzedał kurde , bym jeszcze uskubnął cenę, praca bardzo cicha tego laptopa , ale już dvd które dołączyli do tego modelu bardzo głośna , ale ujdzie, praca i granie na tym sprzęcie jest nie do opisania , polecam wszystkim ten sprzęt ,

lukas1d-17

ale teraz by trzeba było dokupic do niego torbe , ale jak u mnie mam 3 torby to w żaden nie wlazł taki wielki, patrzyłem tez na allegro to jest do y50 ale czy mój się zmieści to nie wiem ,

To gratuluje, okazja niezła się trafiła, nowy lapek za kilku stów mniej ;) Torbę musisz szukać pod 17 cali, y50 to 15,6" i będzie za mała. GTA 5 już przetestowane :D? Jak możesz to rzuć screena z SSD-Z, ciekaw jestem jaki masz tam dysk ;)

charlieland

Czy ja dobrze czytam, budżet był 2k a kupiłeś y70-70? :D To się nazywa elastyczność :P

lukas1d-17

sam nie wiem co kupic , czy torbe czy plecak , też bym wolał plecak tylko nie wiem jaki kurde , GTA 5 Śmiga

Czy ja dobrze czytam, budżet był 2k a kupiłeś y70-70? :D To się nazywa elastyczność :P

nic nie mów bo poszedłem po bandzie :D

PS: dobrze że nikt nie wie z rodziny ile dałem :P

Ja mam HP RU350AA ale już raczej niedostępny.....śmieszna historia z nim była, bo zamawiałem go jako część serwisową :D

lukas1d-17

minusem tego lopka jest jeszcze ze po paru godzinach grania klawiatura robi sie jak wulkan , nie idzie go dotknąć

minusem tego lopka jest jeszcze ze po paru godzinach grania klawiatura robi sie jak wulkan , nie idzie go dotknąć

To normalne w gamingowych lapka, gdzieś to ciepło musi się podziać :P Przy długim graniu obudowa tego lapka rozgrzeje się do ok. 45 stopni.

Zapodaj tego screena z SSD-Z :P

lukas1d-17

tu coś znalazłem i to co oni mówią sie zgadza :D

zaraz zrobie screna tylko niech to znajde

dafota.2.ua31451752775d.png.smzrzut.png&th=2669

coś małe to wyszło '

damson93 doczytasz?

Tak, doczytałem :)

Tylko trudno znaleźć info o tym dysku w internecie, ale w testach wypada ok ;) Widać, że dużo używany lapek nie był ;)

lukas1d-17

a co do plecaka lub torby do tego modelu to co proponujesz ? ogólnie nic takiego na lopk nie ma , mało pewnie korzystali ,

Jak lapek gamingowy to i plecak :Dhttp://www.x-kom.pl/p/257099-plecak-na-notebook-do-173-lenovo-y-active-gaming-backpack.html

A tak na poważnie to nie mam pojęcia o plecakach/torbach.

Dla siebie kupiłem taką http://www.x-kom.pl/p/21338-torba-na-notebook-do-173-targus-cn317.html (w wydaniu 15,6"). Całkiem dobrze wykonana i w dobrej cenie.

Plecak też mają na lapki 17" http://www.x-kom.pl/p/23600-plecak-na-notebook-do-173-targus-tcb001eu.html

Raczej coś z Targusa bym szukał, dobre wykonanie i cena też jeszcze znośna.

Mi wystarcza torba, bo lapka noszę dom -> samochód -> uczelnia :P Ale na dłuższe spacery z lapkiem plecak na pewno wygodniejszy i więcej gadżetów można zapakować ;)

P.S. Plecaki i torby brandowane (Lenovo/HP/Asus) często wykonuje Targus.

Ja używam plecak, ponieważ upycham tam jeszcze narzędzia i chemię.....laptop 12" zajmuje w nim zasadniczo śladową ilość miejsca

Ja mam HP RU350AA ale już raczej niedostępny.....śmieszna historia z nim była, bo zamawiałem go jako część serwisową

a nie występuje to jako zestaw ?

niektóre hp jak kupuje lapki to mają torbę w zestawie i wtedy ma numer serwisowy

Plecak na laptopa najlepszy, o wiele wygodniejszy niż torba szczególnie jak trzeba iść spory kawałek.

Jak kupujecie coś z sieci loombard (tej zielonej) przez netato polecam dzwonić/pisać do nich i wmawiać, że jesteście też pracownikiem tej sieci ino w innym mieści to zawsze jakiś rabacik wleci :)

Jeśli były w zestawie to dokładane przez sprzedawców. Niektóre części HP występują pod dwoma p/n i dwoma cenami, plecak jako RU350AA kosztował bodajże 130-150 NETTO a pod numerem serwisowym (nie pamiętam) uwaga....50 parę złotych.

Bardzo podobał mi się plecak ASUS z logiem ROG ew. ograniczona seria Targus (identyczny ale bez loga) ...Targus nie do zdobycia, a Comp wycenił plecak (również część serwisowa) na ponad 700 netto