Jump to content

<<Jaki laptop kupić?>>

lukas1d-17

Recommended Posts

a to już wyjaśnia , jak bym zrobił ustawienia fabryczne komputera to wszystko muszę wgrywać od nowa? gta v i inne rzeczy ?

2 pytanie muszę kupić kabel hdmi bo nie raz chcemy film oglądać na naszym tv , więc jaki ten kabel ? bo na rynku tego multum ceny od 4 zł i znalazłem też za 169zł , czym się różnią i jaki wybrać ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Kabel+HDMI&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fall-v2-ele-1-3-0205

Edited by lukas1d-17
-----------------
  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• lukas1d-17

58

• damson93

44

• Longbow

37

• yeti

8

W biedrze za 15 zł 5 metrowe były :P I to takie eleganckie, w oplocie z pozłacaną końcówką ;) Działa aż miło, komputer - tv, lapek - tv :)

NiebieskiPug

Te pozłacane końcówki to bullshit... Raz w życiu kupiłem kabel hdmi droższy niż 30zł z właśnie takimi końcówkami i padł po 2 miesiącach... Jakość obrazu taka sama jak kabel z Kauflandu 3m za bodajże 15zł.

Niebieski...w przesyle cyfrowym albo "sygnał" jest albo go nie ma...więc dopóki piny nie będą wykonane z tasmy izolacyjnej to będzie działać tak samo. W analogowym czyli np kabel wzmacniacz - głośnik jakość kabla ma znaczenie

Te pozłacane końcówki to bullshit... Raz w życiu kupiłem kabel hdmi droższy niż 30zł z właśnie takimi końcówkami i padł po 2 miesiącach... Jakość obrazu taka sama jak kabel z Kauflandu 3m za bodajże 15zł.

Ja to ironicznie napisałem :P Ważne, że kabel działa, a za 15 zł było go aż 5 metrów :)

a teraz pytanie o urządzenie chłodzące do tego laptopa , jakie kupić i faktycznie coś daje ? bo po 3 godzinach grania nie idzie dotknąć klawiatury , laptop dość duzy więc nie wiem czy dostane wydajne urządzenie chłodzące , macie jakieś pomysły ?

Sam posiadam w domu SilentiumPC NC400. Przyzwoicie wykonane jak za tę cenę. Dobre są też Zalmany.

lukas1d-17

oki , a jaki program zainstalować aby na bieżąco sprawdzić jak procesor się grzeje lub chłodzi ?

damson93

HWMonitor prosty i przejrzysty jest, zapisuje Ci maksymalną i minimalną temperaturę, także możesz mieć otwartego w tle i potem sprawdzić odczyty.

Dla zapaleńców MSI Afterburner + Rivatuner Statistics Server (OSD) i masz dowolne odczyty na ekranie w czasie grania :P

• 3 weeks later...
kalicjush

Patrz na RAM powyżej 4GB i na procesor minimum i3, lepiej i5. No i ważne której generacji.

Polecam lenovo i Dell. Ogólnie każda firma jest w miarę dobra, ale bardziej to zależy od tego jaka klasa laptopa. Te najtańsze mają dużo plastiku i wyglądają jakby miały się zaraz rozsypać.