Jump to content
Sign in to follow this  
MF Technics

Modyfikacja 206 RC

Recommended Posts

MF Technics

Temat zakładam na prośbę użytkownika charlieland.

Samochodem ,który przeszedł modyfikacje był Peugeot 206 RC rok 2004.

Silnik przed modami to standard 2.0 16v 177KM.

Po zakończeniu tuningu w grudniu 2015 ,który zaczął się w listopadzie 2011 autko legitymowało się mocą :

314 KM przy 7100 obr/min i momentem na poziomie 417 Nm przy 6130obr/min

W miare możliwości czasowych będe dodawał po kolei co było w RC-ku robione !

charlieland

Super, jeszcze raz wielkie dzięki :)

MF Technics

Zaczynamy od zawieszenia. Na początku zawiasem jaki zamontowałem był bilstein B6 plus sprężyny obniżające -30mm twardość średnia.Jednak czas pokazał ,że w miarę zwiększania mocy samochodu takie zawieszenie nie spełnia w 100% swojego zadania dlatego w ostatecznej wersji zamontowałem pugowi Bilsteina B12 Pro Kit przód i tył plus sprężyny Eibach twarde -30mm.

Kolejną rzeczą jaką zrobiłem to regeneracja belki.Założone zostały mocniejsze łożyska i czopy w belce.

Przód auta dostał nowe wahacze Sasica ,sportowy stabilizator Eibach Anti-roll-kit,a całość dopełnił montaż tulei z poliuretanu PowerFlex.

Silnik oraz skrzynia biegów zmontowane zostały na poduszkach z poliuretanu firmy PowerFlex.

---------- Po chwili dodano... ----------

Skoro zawieszenie zostało zrobione autko śmigało po zakrętach jak szalone.Oczywiście był mały niedosyt bo buda powinna być bardziej stabilna przy pochyłach więc zamontowałem rozpórki kielichów na przód i tył firmy OMP.

charlieland

uff jak gorąco, nie dziwię się, że tak szybko poszedł :)

MF Technics

Został nam silnik i jego droga do montażu turbiny :) Jest to dłuższy temat więc trwał on dosyć długo z uwagi na mało czasu jaki mu poświęcałem.

Ale od początku. Silnik został zdemontowany i rozebrany do ostatniej śrubki.

Głowicę wysłałem do firmy w Wieliczce (jak ktoś potrzebuje to dam namiar nie będe robił reklamy).Tam głowica została splanowana,powiększone zostały kanały dolotowe i wydechowe.Gdy głowica do mnie wróciła znalazłem sobie zajęcie na zimowe wieczory. Dotarłem wszystkie zawory po powiększeniu gniazd.Wymieniłem uszczelniacze i prowadnice zaworowe.Później zająłem się żmudnym etapem polerowania.Wypolerowałem wszystkie kanały dolotowe tak ,że ładnie się świeciły :)

Po zmontowaniu głowicy zabrałem się za blok.I on również trafił do Wieliczki.Chłopaki wyczyścili cały blok wybili stare tuleje ,a w ich miejsce zamontowali nowe kute cylindry firmy Wossner. Później całość splanowali i znów do mnie wrócił.

Gdy blok był już u mnie na warsztacie zacząłem się zastanawiać co dalej? czy zostawić silnik tylko na kutych elementach czy bawić się w uturbienie go.Padło na to drugie :)

Po kilku dniach poszukiwań znalazłem aukcje i kupiłem nowy kuty wał korbowy .Później doszły do tego kute tłoki,pierścienie i korby z panewkami Wossnera. Jeśli dół jest zakuty to na górze też trzeba coś zrobić. Silnik otrzymał więc ostrzejsze kute wałki rozrządu Cat Cams.

Chciałbym powiedzieć ,że zacząłem montaż ale pojawił się pewien problem.Jak zamontować turbine gdy z tyłu jest mało miejsca.I tu z pomocą przyszedł mój kolega Jeffrey z holandii ,który zrobił u siebie na miejscu kolektor wydechowy pod montaż turbiny.

uczosnek

Mega :kciuki

szacun

charlieland

Nie no teraz to już całkiem gorąco, gdybym wiedział, że taki potwór pójdzie na sell już dawno bym rezerwował i rezygnował z wesela ! :D

marcin385

Samochód poszedł za cenie zainwestowanych części...

MF Technics

No i tu akurat się nie zgodzę :) w sumie to nigdy nie liczyłem ale kwota w zainwestowane części była dużo wyższa niestety :(

damson93

Opis robi wrażenie, widziałem ogłoszenie i nie mogłem uwierzyć, że takie cudeńko na forum nigdy nie było pokazane :( Szacunek za poświęcony czas na modyfikacje RCka ;)

charlieland
No i tu akurat się nie zgodzę :) w sumie to nigdy nie liczyłem ale kwota w zainwestowane części była dużo wyższa niestety :(

Dlatego właśnie trzeba było do mnie pisać o sprzedaży najpierw, a nie :D

OUV3RW3RK

Juz sobie wyobrażam jak to cudo musiało wciskać w fotel :o Moj umysł chyba tego nie ogarnia.. 314 km...

MF Technics

No wybacz.Nie miałem zamiaru sprzedawać ale nagle trafiła się okazja na 206 z pełnym bodykitem wrc i nie mogłem się oprzeć :D

charlieland

Jaki silnik w tym WRC? Kurde panie, wstawiaj foty bo nie mam do czego brandzlować :D

imple

A ciekawił mnie powód sprzedaży, właściwie za bezcen przy tym osprzęcie. MF Technics, co pod maską nowego nabytku ?

Projekt RC Turbo mega. Szkoda, że nowy właściciel znów kupił gotowca ;) .. ale cóż, oby służył ;)

MF Technics

Zasadniczo to ograniczyłem mu moc bo nie dało się nim jeździć :) Po skręceniu silnika i montażu turbiny RC pojechał na mapowanie do KRK. Silnik dostał komputer wtrysku Ecu Master EMU w funkcji wtrysku Alpha N plus większe wtryski Boscha i po pierwszym badaniu na hamowni Peugeot wycisnął odpowiednio 417-421 i w końcowej fazie 427 KM przy 7120 obr/min i momencie 473 NM przy 6450 obr/min.Trochę szok ale i zadowolenie :) Problem polegał na tym ,że w trakcie powrotu do domu już na kołach 15 km od domu ukręciłem ośke z lewej strony przy starcie na światłach :D Wymieniłem komplet na ośki Sadev sport ale i one nie wytrzymały.Zmniejszyłem więc moc tylko przez Ecu do 314 KM i można było w miare się poruszać :)

imple

300HP z groszem to optymalne wartości przy ośce, więcej nie ma sensu ;) Ale tym wpisem przynajmniej wyprostowałeś moje wątpliwości pod tytułem "314 ? Czemu tak mało ?" ;)

MF Technics

Autko sprzedałem bo jak pisałem nadarzyła się okazja na pakiet wrc ,a mam plan na coś wyjebanego z kosmosu :) żałuje tylko ,że nie zrobiłem foto relacji.Teraz przy kolejnym projekcie już będzie na bogato

Jeśli ktoś potrzebował będzie schematy i wiedzę jak się do tego zabrać to chętnie pomogę

charlieland

Ale jakieś fotki masz? Proszę, powiedz że masz, taki groby projekt musi mieć chociaż jedno foto a najlepiej filmik :D

MF Technics

Pare fotek jest.Kilka jeszcze od mojego kumpla Jeffreya ,który później robił identyczny projekt w swoim 206 w Holandii.

charlieland

No to czekamy z niecierpliwością :) Czyli kwestia "niskiej" mocy wyjaśniona. Nie myślałeś o ogarnięciu 4x4?

damson93

Body kit z WRC jest, to teraz będzie pasować 4x4 :D

MF Technics

Ogarnięcie 4x4 jest do zrobienia.Niestety koszty takiej operacji są koszmarne.206 którą teraz kupiłem jest na pełnym pakiecie wrc wraz skrzynią z LSD.Czyli po prostu napęd na 4 buty :D

I pytanie ode mnie.Lepszy jestem w mechanice niż w kompie :) da się tutaj wrzucać zdjęcia czy muszę robić jakieś magiczne operacje :D

damson93

wrzutnik.net, token: 20hdi

lub wrzucaj.net

Polecam ten drugi jak masz zdjęcia w większej rozdzielczości, bo nie skaluje zdjęć w przeciwieństwie do wrzutnika.