Jump to content

Potrzebuje porady nt. rejestracji auta

Recommended Posts

A raczej jego braku. Mam w planie kupic autko jeszcze jedno , tylko tym razem musi byc kupione na mnie ,nie na czlonka rodziny (powod jasny -oc). Mam na oku autko z oc na rok ,jaknje kupie na siebie i zarejestruje to doplace jakies 1700zl roznicy w oc, a jesli nie zarejestruje to bede smigal na oc poprzedniego wlasciciela i tu jest pytanie czy prawnie cos mi grozi za poriszanie sie pojazdem nie zarejestrowanym na mnie i zapewne wyrejestrowanym przez polrzedniego wlasciciela?.

NiebieskiPug

Masz bodajże 30 dni na przerejestrowanie samochodu.

Dodatkowo poprzedni właściciel może zgłosić się do ubezpieczyciela w celu zwrócenia mu części kosztów ubezpieczenia, tym samym OC zostaje odebrane.

---------- Po chwili dodano... ----------

Tak btw. skąd tak wysokie składki?

Ja płacę za swojego (co prawda 1.1) chyba 300zł rocznie... Zniżki 60% można mieć już w wieku 21 lat...

To wszystko wiem, moze wnieśc o zwrot kasy pod warunkiem ,ze oboje sie na to zgodzimy, ja zakładam ,że kupuje auto z oc na powiedzmy rok i tyle bede to auto użytkował. Martwi mnie jedynie kwestia rejestracji, ok - 30dni a co potem, jak niebieskie mnie złapią czy jest przypal czy nie, a wiadomo ,że masa takich aut jezdzi chociazby od handlarzy , których nigdy nie ma w papierach (dowodzie rej)

co jest za to , mandat, zabiora dowód, czy zwyczjanie nic...

wysokie bo auto małe, niskolitrazowem stare ok 15 lat, ja nie mam zadnych znizek , nigdy nic na siebie nie rejestrowałem bo szkoda mi bylo siana, 400 zł to za RC płaciłem na ojca

tak duże OC za stare auto z małym silnikiem? coś nie chce mi się wierzyć, nawet jakbyś miał zwyżkę za wiek, najlepiej idź do jakiegoś ajenta ubezpieczeniowego żeby Ci wybrał jak najniższe OC

Bzdury piszecie, że poprzedni właściciel może zażądać od ubezpieczyciela zwrotu niewykorzystanej składki. Niczego nie może żądać gdyż w/g przepisów przekazuje OC kupującemu i nie może mieć żadnych żądań finansowych z tego tytułu.

Ta niewykorzystana część wraca do sprzedającego z automatu jeżeli kupujący zgłosi do tego ubezpieczyciela rezygnację przejęcia ubezpieczenia OC od sprzedającego (wypowiada polisę).

Jeżeli kupujący chce korzystać z tego ubezpieczenia to zgłasza to do ubezpieczyciela pojazdu, OC zostaje przepisane na nowego właściciela i nowy nr rej pojazdu z jednym małym haczykiem: składka zostaje przeliczona w/g zniżek(zwyżek) nowego właściciela. Różnicę się dopłaca i kontynuuje ubezpieczenie.

Tak na marginesie, jeżeli chcesz mieć auto na siebie ale płacić mniej to zrób kogoś kto ma duże zniżki współwłaścicielem (np. ojca). Kupujesz auto na dwoje, a ojciec jest jako drugi. Jego zniżki się liczą, płacisz mniej, i zbierasz zniżki przez kolejne lata na siebie.

Niektóre ubezpieczalnie mają jeszcze opcję ochrony zniżek, gdybyś wyrządził szkodę to przy jednej szkodzie ojciec nie traci zniżek. Tak jest np. w PZU, LINK4. Nie wiem czy gdzieś jeszcze.

no tylko jest mały problem tego typu ,że niestety już 8go auta nawet jako wspolwlasciciel nie chce, a nikt inny znizek nie ma, stąd moje kombinacje. Wgl od ubezpiczyciela usłyszałem ,ze : fiaty, peugeoty , citroeny i ople maja zwykle wyzsze składki oc, tym bardziej jesli jest to małe auto i młody kierowca ze wzgledu na to ,ze takie najczesciej jezdza po miescie i sie rozbijaja, np. za passata zapłaciłbym mniej niz za puga 206. Tatko za touarega 3.0 płaci 430zł , gdzie za moją 207 juz 530zł, a to wszystko na jedna osobe i ta sama ubezpieczalnia z reszta najtansza

chcesz zbierać zniżki taniej? Jest na to sposób dość prosty. Kup za grosze dowolnego skutera 50ccm (jesli nie chcesz używać może być złom lub same papiery). Zarejestruj go na siebie i zbierasz zniżki za grosze. Rocznie bez zniżek jakieś 80złociszy a zniżki lecą.

Odnośnie czynności po zakupie.

Masz OBOWIĄZEK w ciągu 14 dni opłacić podatek PCC-3 w urzędzie skarbowym. A rejestracja...... Taty VW t4 kupowaliśmy z 5cioma umowami kupna sprzedaży. Żaden użytkownik nie zarejestrował go na siebie przez 5 czy 6 lat. Wnioskuję z tego że się tak da:) OC i tak lepiej dla własnego spokoju(i portfela) załatwić w ciągu 30 dni od kupna chyba że polisa wygasa szybciej.

chcesz zbierać zniżki taniej? Jest na to sposób dość prosty. Kup za grosze dowolnego skutera 50ccm (jesli nie chcesz używać może być złom lub same papiery). Zarejestruj go na siebie i zbierasz zniżki za grosze. Rocznie bez zniżek jakieś 80złociszy a zniżki lecą.

To jest dobry pomysł na zdobycie zniżek. A jeżeli chodzi o darowiznę, ja swoje poprzednie auto darowałem mojemu tacie w kwocie 1% wartości pojazdu i przeszło.

ps.Nie zmienia to faktu, że tata nie musi być w dowodzie, może być w polisie dopisany jako użytkownik-co wiąże się z przekazaniem zniżek(kojaże że kiedyś tak coś załatwiłem i działało).

O to wlasnie chodzi, chyba zaryzykuje , a jak sie nie uda to trudo, jedna skarpeta mniej

jeżeli chodzi o darowiznę, ja swoje poprzednie auto darowałem mojemu tacie w kwocie 1% wartości pojazdu i przeszło.

Wstępnym i Zstępnym w pierwszej linii robisz darowiznę pełną i wartość darowizny nie jest ważna. Raz na 5 lat możesz najbliższej osobie podarować nawet 100 milionów i nie zapłaci ona od tego żadnego podatku. Warunek: musi darowiznę zgłosić do urzędu skarbowego w ciągu pół roku od jej otrzymania i urząd ją zwalnia z podatku od darowizny.

Gdy realizowałem darowizny, to max 10 000zł można było darować na owe 5 lat. A że pierwsze auto jakie miałem zaledwie przez rok kosztowało dużo, to ratowała mnie 1% darowizna:)

Gdy realizowałem darowizny, to max 10 000zł można było darować na owe 5 lat. A że pierwsze auto jakie miałem zaledwie przez rok kosztowało dużo, to ratowała mnie 1% darowizna:)

Być może kiedyś tak było. Teraz w pierwszym stopniu pokrewieństwa wysokość darowizny jest nieograniczona, w drugim stopniu (teść, zięć itp) jest ograniczenie do kwoty 9600zł bez podatku.

buziaczek1431

Nie w temacie czy cena rejestracji pod siebie czyli co chcesz na niej ma być.

Nie zmieniła się ?

Chodzi Ci o indywidualne tablice? Jeżeli tak to gościowi dziś razem z opłatą na poczcie wyszło 1104 zł

Masz bodajże 30 dni na przerejestrowanie samochodu.

Dodatkowo poprzedni właściciel może zgłosić się do ubezpieczyciela w celu zwrócenia mu części kosztów ubezpieczenia, tym samym OC zostaje odebrane.

Tak btw. skąd tak wysokie składki?

Ja płacę za swojego (co prawda 1.1) chyba 300zł rocznie... Zniżki 60% można mieć już w wieku 21 lat...

Do podajze 25 roku jest wzyżka oc i ac niby mlody kierowca :)

ja miałam OC od poprzedniego właściciela i nie było przeliczenia składki w ogóle, zgłosiłam do ubezpieczyciela na siebie i na tatę, a konsultant mi powiedział że nawet jakbym tylko na siebie miała auto i nie miała w ogóle zniżek to bym nic nie musiała dopłacać :) więc zależy to jeszcze od ubezpieczyciela

Do podajze 25 roku jest wzyżka oc i ac niby mlody kierowca :)

A nie do 26 roku?

Ja za 2.0 jako współwłaściciel zapłaciłem 1200zł, a chyba 10% zniżki będę miał w maju.

Może dużo może mało zapłaciłem za ubezpieczenie zależy jak dla kogo lecz prawko też nie ma roku, brakuje z półtorej miesiąca

buziaczek1431
Chodzi Ci o indywidualne tablice? Jeżeli tak to gościowi dziś razem z opłatą na poczcie wyszło 1104 zł

Jaka opłatą ?

Czemu na poczcie ?

Jaka opłatą ?

Czemu na poczcie ?

Ludzie u nas w gminie opłacają na poczcie gdyż z pokoju rejestracji mają 20m, a opłata za podstemplowanie tego świstka co wydają Ci podczas rejestracji auta, musisz to opłacić (normalnie 180z zł + jakieś kilka złoty za stempel i wysłanie tego dalej)

buziaczek1431

Ludzie u nas w gminie opłacają na poczcie gdyż z pokoju rejestracji mają 20m, a opłata za podstemplowanie tego świstka co wydają Ci podczas rejestracji auta, musisz to opłacić (normalnie 180z zł + jakieś kilka złoty za stempel i wysłanie tego dalej)

No jak auto jest zarejestrowane i nie zmienia właściciela tylko zmienia Tablice ?

teka sama cena ?

No jak auto jest zarejestrowane i nie zmienia właściciela tylko zmienia Tablice ?

teka sama cena ?

Wiesz co dokładnie to nie wiem, najlepiej zadzwonić do wydziału komunikacji i się zapytać. Rozmowa kilka sekund a człowiek mądrzejszy o coś nowego :)))

Nie kumam o co Ci w końcu chodzi. Jak to nie zmienia właściciela a zmienia tablice? Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego. Zmiana tablic jest w przypadku zmiany właściciela o ile jest on zameldowany w innej miejscowości. W przypadku zmiany właściciela w obrębie jednej miejscowości tablice zostają stare a zmienia się tylko dowód rejestracyjny na nowy z nowymi danymi właściciela. Opłaty w tym wypadku są mniejsze o koszt tablic bo zostają stare.

W przypadku zmiany właściciela w obrębie jednej miejscowości tablice zostają stare a zmienia się tylko dowód rejestracyjny na nowy z nowymi danymi właściciela. Opłaty w tym wypadku są mniejsze o koszt tablic bo zostają stare.

hmm. Kupiłem w styczniu Xsarę picasso. Auto z tego samego miasta- z innej dzielnicy.

W Urzędzie Komunikacyjnym usłyszałem pytanie, czy tablice zostawiam te co są czy wymieniam na nowe. Zostały stare i koszt 81zł.

NiebieskiPug

Jeśli jesteś zameldowany w miejscu gdzie tablice rej. mają taki sam pierwszy ,,człon" co osoba sprzedająca to i owszem.

Dlatego moja 206'ka mimo że kupiona w 2013r. dalej ma tablice z Polską flagą, a nie gwiazdkami.