Jump to content
Sign in to follow this  
krejzRudy

Jaki repeater kupić?

Recommended Posts

krejzRudy

Witam,

Potrzebuję rozbudować sieć wifi u mnie w mieszkaniu, bo sygnał nie dochodzi do ostatniego pokoju. Wybór padł na repeater, tylko jaki?

Router jaki mam, to IDU-100 (od Cyfrowego Polsatu). Nie wiem, jakie ma pasmo przenoszenia, wiec nie wiem też czego szukać w repeaterze :P

Ktoś polecił mi TP-LINK TL-WA701ND. Dobry wybór?

Longbow

TL-WA701ND używam w trybie AP Client żeby poczynić kopiarkom wi-fi i sprawuje się dobrze nawet w miejscach gdzie laptop ma problem (też zależy od laptopa)...także mogę polecić, ale też nie znam Twojego mieszkania (może to i lepiej)...choć na 95% poradzi sobie

krejzRudy

Bardziej chodzi mi o to, czy router i repeater skumają się na tym samym paśmie (nie wiem, czy jest 2.5 czy 5.0 GHz) ;)

damson93

IDU 100 wg. specyfikacji ma wifi w standardzie 802.11b/g/n, a więc sygnał leci na paśmie 2,4GHz ;)

yeti

użytkuje TL-WR841N (ND - to samo aby anteny odpinane) stabilny i nie ma problemu z nim, dodatkowo można zmienić soft na np openwrt.

krejzRudy

Czyli mogę kupować i się nie martwić? ;)

Longbow

yup, TP-Link dobra opcja do domu (do firmy też, dopóki nawiedzony informatyk nie zacznie bełkotac że Cisco to i tamto) zdecydowanie omijaj produkty Netis...7 routerow zainstalowanych z czego siedem wróciło do producenta

krejzRudy

No to kupuję tego TP Linka, obym ogarnął temat instalacji :)

Dzięki za pomoc!

damson93
yup, TP-Link dobra opcja do domu (do firmy też, dopóki nawiedzony informatyk nie zacznie bełkotac że Cisco to i tamto) zdecydowanie omijaj produkty Netis...7 routerow zainstalowanych z czego siedem wróciło do producenta

Do domu dobre, ale nawet do małej firmy wolałbym cisco :P

Longbow

Ja jakoś bardziej jestem przekonany do Zyxla.........może dlatego że gratisy dają:D

damson93
Ja jakoś bardziej jestem przekonany do Zyxla.........może dlatego że gratisy dają:D

A ja w sumie to z niczym innym nie miałem na razie styczności :P Na cisco ccna uczymy się na ich sprzęcie :P

Longbow

Certyfikat Cisco na sprzęcie Cisco...to ma sens:D

U mnie to wszystko zależy od budżetu klienta, bo albo mamy "ma działac" albo "ma byc tanio"....najczesciej to drugie

yeti
Ja jakoś bardziej jestem przekonany do Zyxla...

a idź mi z tym, konfiguracja 10x bardzie skomplikowana niz cisco, tanie modele nie stabilne, to juz wole drayteka

Longbow

Cisco - Linksys też leży w tanich modelach....faktycznie najmniej problemowy wtedy TP-Link. Wprawdzie z niskopiennymi modelami nie miałem do czynienia, ale nie zawiódł mnie