Skocz do zawartości
Rosomak

2.0HDI - mod dolotu

Rekomendowane odpowiedzi

Rosomak

Witam :)

Na wiosnę mam zamiar zrobić 206 gruntowne czyszczenie dolotu (get out EGR i czyszczenie kolektora).

Patrząc na budowę dolotu zdziwio mnie że w zasadzie zasysa on powietrze nie wiadomo skąd - gdzieś z nadkola, trudno powiedziec gdzie ta rura się kończy.

Wiem że fabryka pewnie liczyła i się doliczyła, że tak jest dobrze, ale w punciaku porobiłem mody i wydaje mi się że co niecoś pomogło.

Tu mamy turbo więc inna sprawa lae gdyby tak poprowadzić tą rurę w miejsce bardziej powietrzo-łapne to czy dalo by toteoretycznie coś ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Green

Rura się kończy, przed połową błotnika - wieczorem wrzuce Ci foto

W dieslu chcesz zmieniać dolot, daj sobie spokój.. Myśl prędzej nad intercoolerem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rosomak

No tak wiem że dopływ powietrza jest stały ale gdyby ssał w miarę bezpośrednio wlatujące powietrze z automatu było by chyba chłodniejsze.

Fakt inter dobra rzecz ale niestety koszt się pojawia - w przyszłości na pewno będa jakieś powazniejsze mody ale póki co raczej chodzi o testy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Green

Złym tropem idziesz, jak złożysz dolot pod maską to będzie cieplejsze powietrze od silnika.. Gamonie nie projektują tych aut :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rosomak

Oo co tych gamoni to można by dyskutować, ponad 10 lat miałem 106 to wiem co peugeotki potrafią wymyślić :)

Dolot nie byłby znowu tak pod maską, jakoś bym to zrobił żeby ssało jak najzimniejsze powietrze, pytanie czy dla turbo długość dolotu robi różnicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta