Skocz do zawartości
slavtom

Pomoc w wyborze laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

slavtom

Proszę o pomoc w wyborze nowego laptopa:

musi mieć srebrną obudowę (inox), błyszczącą matrycę 17 - 18 cali, kamerę dobrej jakości, system windows najlepiej 10 (lub 8), wifi, długi czas pracy na baterii - to priorytety

będzie używany głównie do przeglądania www, przeglądania zrobionych zdjęć oraz korzystania ze skype

nie gram w gry, więc specyfikacja pod kątem gier odpada

laptop ma być przyszłościowy, więc choć 1 HDMI powinno być

marka nie gra roli

Mam na uwadze dwa modele:

DELL 17R i7 4GB 1TB oraz HP Pavilion i3 4GB 750GB 17,3 LED, różnica w cenie ok. 1000 zł na korzyść HP

W HP jest dobra kamerka HD, za to w Dellu lepszy procesor i jest wykonany z aluminium. Jaka jest praktyczna różnica w procesorze i3 i i7? Czy dla użytkownika kilka godzin dziennie to ma jakieś znaczenie?

Jeśli się ktoś zna lub ma któryś niech podpowie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
anikam

Jak kupujesz nowy laptop to lepiej brac proc i5 bo 3 jeszcze chwila i bedzie już podstarzała. A co z tym idzie laptop może się zwieszać i pracować powoli. Ja brałbym DELLa według mnie lepsza firma i jakościowo lepsze produkty niż hp. I jeśli ten dell na procesor i7 to w ogóle bez zastanowienia w porównaniu do hp i3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzegorz1981

Po pierwszej to lepiej jakbyś wziął matrycę matową, na błyszczącej ciężko korzysta się już w mocno słoneczny dzień, na zewnątrz praktycznie się nie da.

Dysk lepiej SSD, komfort pracy nieporównywalny do zwykłego dysku.

np. taki http://www.x-kom.pl/p/285785-notebook-laptop-156-hp-250-g4-i5-6200u-8gb-1201000-win10.html albo taki http://www.x-kom.pl/p/245361-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo164d-i5-5200u-4gb-240ssd-dvd-gf920m.html

Jeśli chodzi o sklep to mogę Ci polecić x-kom, sam kupiłem i jestem zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damson93

1. Podstawowe pytanie to jaki budżet? Podajesz laptopy, których cena różni się o 1000 zł.

2. Tanie i7/i5 (z dopiskiem U) to w zasadzie to samo, 2 rdzenie i 4 wątki, U oznacza, że są to wersje energoszczędne (TDP na poziomie 15W), takie lapki w zależności od bateri pociągną min. 4h. W i3 nie ma sensu się pakować, tym bardziej jeśli ma to być lapek na przyszłość.

3. 4GB ramu to stanowczo za mało, 8GB na obecną chwilę jest w sam raz.

4. Dysk SSD bardzo podnosi komfort korzystania i polecam szukać modelu właśnie z nim, na system i podstawowe appki wystarczy 120GB. Dane można wpakować na przenośny dysk hdd.

5. Matowa matryca polepszy komfort korzystania w słońcu, ale jeśli laptop będzie używany tylko w domu, to nie jest to priorytet.

6. Jeśli nie będziesz grał, to w zupełności wystarczy Ci zintegrowana grafika lub prosta tania karta pokroju nvidii 920/940m.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
enforces

pewnie chodziło mu o XPS. Zobacz na ten sklep http://www.dell24.pl/k/347/Laptopy-DELL kupowałem TAM swojego czasu Vostro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Czerwiec 2016 rok :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Oj przepraszam maj :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andri

Kiedyś nie byłem przekonany do dysków SSD, teraz wiem, że dysk SSD w znacznym stopniu przyczynia się do przyśpieszenia pracy komputera. Uruchomienie od zera do pełnej gotowości zajmuje czasami kilkanaście sekund.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn
Napisano (edytowane)

Zależy jeszcze od dysku ssd. Hynix SH920 na dellu latitude E7440 (8GB Ramu) stawia system w 15 sek:)

Edytowane przez Stackburn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta