Jump to content

Autostrada A4 Katowice - Kraków

Recommended Posts

W niedługim czasie wybieram się z rodziną do Szczawnicy i zamierzam jechać z Pruszkowa przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Mysłowice, stamtąd autostradą A4 do Krakowa i wyskoczyć na S7.

Przeczytałem jednak, że do listopada 2017 roku będą prowadzone na tym odcinku roboty drogowe.

Jak w tej chwili wygląda tam ruch pojazdów? Duże utrudnienia mogą mnie spotkać? Nie chciałbym stać te kilkadziesiąt kilometrów w korku z dwójką dzieci na pokładzie.

krejzKarol258

Wszystko zależy jak trafisz i jaki dzień tygodnia bo jeżeli piątek popołudniu/wieczorem to średnio. Co do utrudnień to nie ma tragedii na odcinku 4 km jest zwężenie, ale są po dwa pasy w każdą stronę, większe utrudnienia były tylko w zeszłym tygodniu jak zaczęli robić to zwężenie jednak teraz płynnie wszystko jedzie.

Pozdro.

Ja osobiście wybieram 94, ale zwykle nocą/wczesnym rankiem pokonuję tą trasę. Yanosik tam niezbędny - ale jedzie się przyjemnie. Jak będziesz miał dostęp do internetu to zawsze możesz sprawdzić natężenie ruchu :)

Zawsze korzystam z Yanosika, bo wielokrotnie uratował mi tyłek. Zdecydowałem, że jadę jednak A4. W niedzielę rano ruch będzie raczej znikomy.

Jedz przez Olkusz w niedziele rano będzie pusto, a i trasa wychodzi ze 30km krótsza. Odpada opłata za bramki, a czasowo nawet lepiej to wychodzi ;)

• 2 weeks later...

Pojechałem w końcu tak jak mówiłem. 460 km w niecałe 5 godzin z przerwą na A4 jest super wynikiem jak na spokojną jazdę. Dłużej stałem w Szczawnicy na rondzie niż na 2 bramkach i światłach po drodze razem wziętych.

Shatanka

dokładnie, ja w zeszłą niedzielę jechałam A4 i A1 na Śląsk gdzieś pod czeską granicę i z Krk na spokojnie w 2h zajechałam więc nie jest źle

• 2 months later...

A4, głównie właśnie na odcinku Kraków-Katowice to niestety loteria. Warto mimo wszystko dodać tę godzinę - półtorej do planowanej podróży.