Jump to content

Autostrada A4 Katowice - Kraków


Recommended Posts

W niedługim czasie wybieram się z rodziną do Szczawnicy i zamierzam jechać z Pruszkowa przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Mysłowice, stamtąd autostradą A4 do Krakowa i wyskoczyć na S7.

Przeczytałem jednak, że do listopada 2017 roku będą prowadzone na tym odcinku roboty drogowe.

Jak w tej chwili wygląda tam ruch pojazdów? Duże utrudnienia mogą mnie spotkać? Nie chciałbym stać te kilkadziesiąt kilometrów w korku z dwójką dzieci na pokładzie.

Link to post
Share on other sites
krejzKarol258

Wszystko zależy jak trafisz i jaki dzień tygodnia bo jeżeli piątek popołudniu/wieczorem to średnio. Co do utrudnień to nie ma tragedii na odcinku 4 km jest zwężenie, ale są po dwa pasy w każdą stronę, większe utrudnienia były tylko w zeszłym tygodniu jak zaczęli robić to zwężenie jednak teraz płynnie wszystko jedzie.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście wybieram 94, ale zwykle nocą/wczesnym rankiem pokonuję tą trasę. Yanosik tam niezbędny - ale jedzie się przyjemnie. Jak będziesz miał dostęp do internetu to zawsze możesz sprawdzić natężenie ruchu :)

Link to post
Share on other sites

Zawsze korzystam z Yanosika, bo wielokrotnie uratował mi tyłek. Zdecydowałem, że jadę jednak A4. W niedzielę rano ruch będzie raczej znikomy.

Link to post
Share on other sites

Jedz przez Olkusz w niedziele rano będzie pusto, a i trasa wychodzi ze 30km krótsza. Odpada opłata za bramki, a czasowo nawet lepiej to wychodzi ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pojechałem w końcu tak jak mówiłem. 460 km w niecałe 5 godzin z przerwą na A4 jest super wynikiem jak na spokojną jazdę. Dłużej stałem w Szczawnicy na rondzie niż na 2 bramkach i światłach po drodze razem wziętych.

Link to post
Share on other sites
Shatanka

dokładnie, ja w zeszłą niedzielę jechałam A4 i A1 na Śląsk gdzieś pod czeską granicę i z Krk na spokojnie w 2h zajechałam więc nie jest źle

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A4, głównie właśnie na odcinku Kraków-Katowice to niestety loteria. Warto mimo wszystko dodać tę godzinę - półtorej do planowanej podróży.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...