Skocz do zawartości
Yamatari90

[ABS] Dziwne zachowanie ABSu...

Rekomendowane odpowiedzi

Yamatari90

Witajcie!

Przejdę od razu do meritum: po załączeniu silnika świeci się kontrolka ABSu oraz pojawia się komunikat "ABS Fault". Po wrzuceniu biegu i przejechaniu paru metrów kontrolka gaśnie, ale...

Przy prędkości powyżej 50km/h nie da się zahamować, pedał hamulca odbija jak szalony, samochód jedzie dalej bez widocznego zwolnienia samochodu (ratuje tylko hamulec ręczny).

Po pewnym czasie ponownie zaświeca kontrolka ABS i wyskakuje komunikat o tymże błędzie. Podczas braku błędu słychać dziwne cykanie, prędkościomierz wariuje (podczas jazdy 70km/h nie pokazuje nawet 30...).

Nie wiem jak się za to zabrać... W serwisie samochodowym nawet nie wykrywa ABSu, a co dopiero błędu. Dzisiaj odpiąłem jeden czujnik, bo przy wypiętych dwóch z przodu wyskakuje komunikat "Braking fault".

Czy ktoś miał podobny problem? Może się ktoś podzielić informacją? Byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kioyi

U mnie był ten sam problem, pedał hamulca odbijał, tarcze wgl nie hamowały albo coś zgrzytalo. Kontrolka ABS się świeciła raz tak raz nie. Okazało się, że pierścień ABS jest pekniety i tarcze lekko krzywe i biło. Kupiłem używana poloś z pierścieniem w dobrej cenie i nowe tarcze TRW i problem znikł a teraz hamuje jak brzytwa! ☺

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Skontroluj koronki (pęknięcia) nastepnie poszufluj czujnikami (mam używki przód sprawne)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
206GT/WRC

tak jak napisali koledzy przyglądnij się koronce ABS-u na każdym kole, a po podpięciu do komputera jeżeli pokaże błąd, może też pisać /pierścień foniczny/ to się odnosi do koronki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pyciar

Nie chcę zaczynać kolejnego wątku o tym samym więc pobawię się w archeologa i podepnę tutaj.

Mam podobny problem chociaż przy ciut innych warunkach tzn:

- Po przekręceniu klucza wyskakuje "ABS Fault" i kontrolka ABS

- Po przekroczeniu prędkości 10 km/h (czyli uniesieniu wskazówki) dostaję komunikat "Braking fault" i zapalają się kontrolki "STOP" i ta czerwona z wykrzyknikiem (zapala się przy "ręcznym").

Autko to 206 HDi 2.0 z 2003 r.

Poziom płynu hamulcowego w normie, tarcze/klocki ok, szczęki raczej też bo wymieniane +/- 20 tys. km. temu, hamuje super (oczywiście bez ABS). Jedna koronka ABS z przodu była pęknięta więc ją spawnąłem z nadzieją że zadziała. Nie pomyślałem o sprawdzeniu odległości koronka-czujnik. Myślałem że to jakieś zwarcie kabli dochodzących do klocków ale wygląda na to że nie mam takich kabelków (ktoś wcześniej odciął? urwał? gdzie ich szukać? powinny być w ogóle?). Pomóżcie bo trochę siara wozić ludzi z mrugającymi czerwonymi ostrzeżeniami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Pomijając fakt, że koronek się nie spawa to raczej bez komputera nic nie poradzisz, choć zacząłbym od wymiany tej spawanej na nową

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pyciar

Pęknięcie koronki zauważyłem przy skręcaniu zawieszenia (sobota wieczór, autko potrzebne od poniedziałku). ABS fault zgłaszał już wcześniej ale z doświadczenia z innymi pojazdami wiem że to bardzo zawodny system i brak styku na jednej wtyczce już go wyłącza, a namierzenie awarii nie jest trywialne (na szczęście awaria nie wpływa na bezpieczeństwo/możliwość jazdy).

Przez miesiąc od naprawy (wymiana łożyska) komunikatu "Braking fault" nie było. Pojawił się nagle w trakcie jazdy i tak już mu zostało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pan

Możliwe że padł czujnik od ABS-u tak jak podpowiadają koledzy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bartek.s1

Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj...Abs raz działa, raz nie. Na kompie brak błędów. Czy jest możliwe, że na pracę abs ma wpływ stan akumulatora? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta