Jump to content
Sign in to follow this  
anikam

silniki 1.1

Recommended Posts

anikam

Hejka mam do Was pytanie. Do posiadaszy demona mocy 1.1. Chciałem zapytać ile Wasze pugi piją paliwa. Otóż zastanawiam się czy spalanie w mieście na poziomie 8,5l i trasa 6,5l jest normalne:)

NiebieskiPug

Tak.

Longbow

Jest normalne.....przy moich miejsko-pozamiejskich szarżach podchodzę na 195 do 7,7....podchodziłem, padło pali 8l lpg

anikam

Dzięki za odpowiedzi!

Kocur92

Hmm, no nie wiem. U mnie zawsze spalanie oscyluje w okolicach 6,5l/100km w ruchu miejskim (w trasie tak samo). Styl jazdy mieszany - raz spokojnie, a od czasu do czasu mocniej dociskam. Jedyny raz miałem spalanie 7,5/100 ostatnio jak zmieniłem kolektor i kręciłem silnik co chwilę do 5-6 tysięcy.

NiebieskiPug

Kocur, w mieście 6,5l to się nawet Daewoo Tico nie osiągnie. W cyklu mieszanym gdzie większość trasa + trochę miasta to tak, ale nie 100% miasto.

Mi w cyklu mieszanym właśnie tyle pali.

Kocur92

To wytłumacz to mojemu samochodowi :D Od kilku miesięcy tankuję zawsze do pełna i wypalam do rezerwy. Powiedzmy, że w moim przypadku 90% przebiegu to miasto. Na 42-43 litrach paliwa 95 przejeżdżam zawsze coś około 620-640 km. Wynik jest prosty :)

NiebieskiPug

To widać wy w Tychach korków nie macie :D

Opole całe w budowaniu mostów i rond :D

Kocur92

Trochę korków jest w godzinach "szczytowania" ale w porównaniu do innych miast rzeczywiście nie ma tragedii :D

rafal2252

To polecam przyjechać do Oświęcimia w godzinach szczytu, to jest porostu "Meksyk"

ale zawsze gdzieś może być gorzej.

Mój teraz pali jakieś 6.38 na setkę przy tych korkach

PSG
To polecam przyjechać do Oświęcimia w godzinach szczytu, to jest porostu "Meksyk"

ale zawsze gdzieś może być gorzej.

Mój teraz pali jakieś 6.38 na setkę przy tych korkach

6.38 na setkę przy korkach, kiedy producent podaje więcej w cyklu miejskim (a tam uwierz mi, że nie mierzą w korkach :lol).

Czasem nie wiem czy to ludzie sobie wmawiają takie małe spalanie, czy coś robią, żeby tak mało palił :).

Kocur92

Nie wiem jak kolega, ale ja jestem pewien co do swojego spalania. Niedługo pojadę na stację to moge zrobić zdjęcie ile weszło paliwa i ile kilometrów przejechałem. Oczywiście nie jest to żaden dowód, bo każdy może powiedzieć, że dotankowałem sobie np. po 100 km, ale mnie nie bawi bajkopisarstwo :)

PSG

Ok to wrzucaj fotkę :). I screen z kompa ze średnią prędkością (jeśli masz). Bo na trasie przy 90km/h to można małe wyniki ukręcić.

Green

To mój 2.0hdi przy 80% miasto pali 7 więc to spalanie 1.1 - faktycznie lipa

yeti

Kocur92, a koła to jaki mają rozmiar tj opony, jak masz mniejsze jak fabryka to może się okazać że przekłamanie zawyża ci przebieg...

PSG
Kocur92, a koła to jaki mają rozmiar tj opony, jak masz mniejsze jak fabryka to może się okazać że przekłamanie zawyża ci przebieg...

To jak jedne wychodziły z 15' a drugie z 14' itd...

To po zmianie opon na mniejsze zawyża przebieg, na większe zaniża?

Duże są to różnice? Jak to się koryguje i sprawdza?

yeti

nie ma znaczenia 14 czy 17, pytanie jaka opona tam siedzi bo obwód się zmienia, a musi zostać taki sam z małym plus minus bo idealnie się nie da dobrać.

rafal2252
6.38 na setkę przy korkach, kiedy producent podaje więcej w cyklu miejskim (a tam uwierz mi, że nie mierzą w korkach :lol).

Czasem nie wiem czy to ludzie sobie wmawiają takie małe spalanie, czy coś robią, żeby tak mało palił :).

No tak mi wyszło z aplikacji która prowadzę od jakiegoś czasu.

Zrobiłem 502 m na 32,05 litrach paliwa.

Chyba ze licznik robi mnie w bambuko:lol

Kocur92

To fakt, mam opony 185/60 R14, ale porównując do fabrycznych 175/65 nie zauważyłem dużej różnicy. Różnica w obwodzie to tylko 1%

Damian 206

Jak jak zaleje swojego do pełna to przejezdzam srednio 550kmi zalewam srednio 45-47L. Do pracy mam 9,5km i po miescie sie często jezdzi do sklepu tu i tam a silnik nie jest seria opnu 185.55/R16 i nie uwazam to za zly wynik

PSG

To jest po prostu realny wynik. Chociaż już trochę duży.

Damian 206

Lubię czasami przycisnąć i 80-90% jazdy w miescie. Tobie ile pali??

PSG

Srednio 9,5-10L gazu na 100km.

W tym 30-40% miasto.

wojtas6412

witam, mój potwór na trasie schodzi do 5.3 l/100km. Oczywiście przy 90 km/h tak, że TIRy mnie wyprzedzają, niżej się nie da - opony 185/65R14, na zbiorniku coś ok. ~50 l robię 920 km. W mieście wolę nie pisać bo grubo ponad 6l. Typowy dupowóz.