Jump to content

Remontować czy sprzedawać? Oto jest pytanie.

Recommended Posts

Witam Forumowiczów :)

Piszę do Was z zapytaniem bo właśnie teraz stoję przed poważnym wyborem. Mianowicie zastanawiam się czy dalej inwestować w Puga czy po prostu sprzedać i kupić coś młodszego.A sprawa wygląda tak...

Mojego Puga (silnik 1.9D, 99 rocznik, 5D) kupiłem na początku października 2014 roku. Trochę już wtedy dołożyłem bo wymieniłem rozrzdą oleje, filtry, potem pasek i rolkę osprzętu, między czasie poprzez drgania wyrwało mi klimę z miski olejowej więc musiałem i miskę olejową wymienić bo pękła, to już dłuższa historia. Wymieniłem w nim sprzęgło rok temu, na Sachs i linkę oraz pompę wspomagania.

Wiele rzeczy wymieniłem w nim ale teraz zdałem sobie sprawy co jest jeszcze do roboty...

Po pierwsze, tylna belka, koło prawe już nie daleko a będzie mi tarło o auto bo jest delikatnie przekrzywione.

Dwa to amortyzatory przednie

Trzy to coś silnik dostaje drgań, ze się na budę przenosi i mam wrażenie że na biegu jałowym czasem się zdaża że przez chwilkę nie pracuje równo

Cztery to amortyzatory

Pięć to jeden próg już nie jest za bogaty, może się nie sypie cały ale widzę że wkrótce może być kiepsko...

Pewnie kilka rzeczy drobniejszych typu poduszki silnika by jeszcze znalazł do wymiany.... Dlatego się zastanawiam czy pchać w niego kasę czy po prostu rozglądnąć się za czymś młodszym?

Z góry dziękuję za każdy konstruktywny komentarz.

Pozdrawiam

buziaczek1431

Nie rozumiem takiego myślenia w każdym aucie wymienia się częsci i eksploatacyjne........

To jak u mnie się skończą tarcze i klocki to będę musiał sprzedać auto

---------- Po chwili dodano... ----------

Ale tak też jak auto się zaniedmane kupuje i patrzy się na cene zeby jak najtaniej kupić!

Ale tak też jak auto się zaniedmane kupuje

Ja wolę kupić auto w którym jest coś do zrobienia wymienić to i wiem że będę jeździć bo ja to zrobiłem :) bo ile razy ktoś kupił auto o 3 tyś droższe bo wszystko było robione bo są faktury i itp a na końcu z dłuższej trasy trzeba było ściągnąć bo akurat ta rzecz co niby była wymieniana się posypała :) Znajomy kupił Vectre C książka serwisowa 5tysięcy temu zmieniany rozrząd pojechał nad morze i nie wrócił bo pasek pękł :P ale specialnie szukał auta już doinwestowanego żeby nie bawić się w mechaników tylko mieć już gotowca A tak to ta Vectra wyszła go tyle że kupiłby na Full opcji porobił by kilka defektów i miałby dobrze wyposażonego Opla a nie Golasa za kupe kasy plus silnik do zrobienia :P

To prawda kupiłem trochę kota w worku ale tak się zastanawiam czy po prostu coś młodszego nie kupić....

Guest bezli†osny

Mnie to dziwią trochę takie pytania. To jest twoje auto, twoja kasa, twoje z nim problemy, no i masz swój mózg, który to ogarnia w twój indywidualny sposób. Co ci z rad, skoro każdy myśli inaczej, każdy będzie ci co innego radził i zrobi się z tego tylko groch z kapustą. Siądź spokojnie, rozważ za i przeciw i sam podejmij decyzję. To najlepsze rozwiązanie.

zalezy jaka masz mwote ew. do wydania ,bo jak masz dolozyc ze 3-5tys to.i tak.kupisz mniejsza lub wieksza skarbonke

Ja swoje 206 kupiłam w 2014 w tym czasie wymieniłam rozrząd, sprzęgło, tarcze hamulcowe, wydech, akumulator, łożyska, płyny i uszczelki. W wakcje znowu pójdzie do warsztatu na zrobienie tego co potrzebne i jak narazie nie mam zamiaru go sprzedawać.

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Uważam że temat można zamknąć. Uważam, że temat nieco mi pomógł podjąć decyzję ;)

Rozważyłem wszystkie za i przeciw, i wyszło że jednak wole dołożyć i wiedzieć co mam niż kupić auto za pare tys więcej i dalej się z tym bujać... Tak myślę, że to rozsądna decyzja.

Najlepsza z możliwych;) sam ostatnio chciałem sprzedać złotko i kupić inną 206 z klima a jednam w środe montaż klimy:p

W takich sytuacjach zwykle sprzedaje i kupuję coś nowszego. Jedna inwestycja ciągnie za sobą kolejne inwestycje.

Backofficer
Najlepsza z możliwych;) sam ostatnio chciałem sprzedać złotko i kupić inną 206 z klima a jednam w środe montaż klimy:p

Sam kompletowales czesci? Ile taka inwestycja do 1.1 ?

W takich sytuacjach zwykle sprzedaje i kupuję coś nowszego. Jedna inwestycja ciągnie za sobą kolejne inwestycje.

Nie do końca, zrobić raz a dobrze i spokój chwile jest, po prostu chcę jeszcze to autko odratować tak, żeby mi chwilę jeszcze posłużyło ;)

Sam kompletowales czesci? Ile taka inwestycja do 1.1 ?

Znalazlem gościa ktory miał być kompletna uzywana i może mi to zamontować cena na manuala 2500 climatronik 3000 troche dużo ale nie do końca miałem pojecie co i jak wiec wolalem zeby to fachowiec zrobił.

cena o wiele za duża :P jak coś climatronic i wiązkę mogę mieć do muxa plus silniczki :) najlepiej dowiedz się co dokładnie potrzeba a mogę wygrzebać z angola i w dobrej kasie to sprzedać :)