Jump to content

Środek na ptasie odchody

Recommended Posts

MattHarderzz

Witam,

jak w temacie, znacie jakieś sprawdzone środki do usuwania ptasich odchodów? Dzisiaj rano idąc do pracy jak zobaczyłem tylną szybę i klapę baga, to się przeraziłem.

Możesz jakimś uniwersalnym apc.

Albo zwyczajnie namoczyć porządnie i ogień karcharem - nie powinno nic zostać

Chusteczki mokre Pampers do wycierania tyłka małym dzieciakom.:) Czyszczą nawet rozlany tusz z długopisu z tapicerki plastikowej. Sprawdzona metoda przeze mnie.

MattHarderzz
Chusteczki mokre Pampers do wycierania tyłka małym dzieciakom.:) Czyszczą nawet rozlany tusz z długopisu z tapicerki plastikowej. Sprawdzona metoda przeze mnie.

Od razu próbować zetrzeć? Czy najpierw w jakiś sposób namoczyć/zwilżyć?

Nie chcę uszkodzić lakieru :)

Połóż na plamie docisnij poczekaj chwilę i delikatnie wycieraj. Takie gówna to skała. :)

U mnie podobnie... chusteczki pomogły z karoserii, z szyby nie chce zejść - takie białe płaskie ślady. Kartą kredytową próbowałem zdrapać, nawet troszkę zeszło ale nie chce szyby uszkodzić :| Jakieś pomysły?

namoczyć i zmyć i tyle cała filozofia :)))

Longbow

Płynem do felg (taki żarcik:D)

Gdzieś kiedyś miałem środek na ptasie (i chyba nie tylko) odchody.....namierzę w domu to się pochwalę

Żadnych plam nie ma po czyszczeniu tymi chusteczkami . Trzeba czyścić na bieżąco. Ot cała filozofia.

buziaczek1431
Żadnych plam nie ma po czyszczeniu tymi chusteczkami . Trzeba czyścić na bieżąco. Ot cała filozofia.

Nie chodzi o chusteczki tylko plamę po gu.... jak nie raz zostaje

charlieland

Tylko nie te chusteczki ! Chyba że nie zwracasz uwagi na małe ryski.

MattHarderzz

Było tyle kupska, że chusteczkami się nie dało. Pojechałem na myjnię i mikroproszkiem z gorącą wodą zmyłem łajno z cyca :)

Ale na takie mniejsze odchody to gdzieś czytałem, że quick detailer Meguiar's daje radę.

darekesp

Niestety te gołębie to latające szczury te gówna odbarwiają lakier na takie białe plamy. Patent z chusteczkami jest ok gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy szare mydło ale nie próbowałem. Ta latająca zaraza ma takie szczęście, że nawet jak nie stoisz pod drzewem to i tak sfajda ci się na auto :sciana

MattHarderzz

To co mialem wczoraj na tyle auta, nie było kupskiem gołebia. Stawiałbym raczej na wrony, szpaki... Wielkie, granatowe, rozbryzgane kupsko z pestkami, no masakra. Przydałby się jakiś wosk zabezpieczający lakier w taki sposób, że jak ptaszysko nawali, to nie będzie przylegać do lakieru.

MattHarderzz

No cóż, ta powłoka jest jak najbardziej spoko, ale ciekaw jestem, czy wytrzyma ptasie kupsko, no i ta cena też trochę wysoka... :/

Mój kolor bardzo jest kochany przez muchy ... to domyć też nie jest łatwo jak nie jest nawoskowany ;(

ludwiczek

Może glinka?

Ps. oczywiście na pozostałości na lakierze, nie samą kupe :P

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Spróbujcie jechać na północ... tydzień w Gdańsku a moje auto wyglądało jak łaciata.

Arturdg1bk

Shiny garage red devil nano hd polecam na tego typu rzeczy. U mnie zeszły ptasie odchody i żywice z drzew bez żadnych plam :)

• 4 months later...

Ehh, ptasie odchody to dla kierowców skaranie. Sam coś o tym wiem, a najczęściej jestem zmuszony parkować pod drzewem, bo są na całym osiedlu :/ Póki co nie znalazłem żadnego skutecznego środka, stosuję się do tych rad i zakupiłem pokrowiec - pomaga, choć nie ukrywam, że jest to ciut uciążliwe.