Jump to content
  • Similar Content

• pandaaa333
      By pandaaa333
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim peugeot 206 cc otóż podczas naciskania pedału sprzęgła pojawia się dziwny dźwięk z okolicy skrzyni biegów (słychać go również w kabinie) obstawiam już zużyte sprzęgło, ponieważ nie wiem kto wcześniej jeździł tym autem, ani nie znam jego stylu jazdy, jak i nie wiem kiedy było wymieniane (problem jest na każdym biegu oraz na biegu jałowym)
      VID_20181217_091744.mp4
    • snk
      By snk
      Cześć,
      Jestem po wymianie linki sprzęgła, powód  - nie wchodziły biegi, lub bardzo cieżko z harczeniem. Nic to nie dało, więc spodziewam się, że sprzęgło się skończyło, w sklepie komplet sprzęgła 200-300zł, a ile by mnie kosztował montaż, chciałbym wiedzieć tak, żeby nikt mnie nie oszukał
      Peugeot 206 1.4i '98
    • Royel
      By Royel
      Witam, muszę wymienić sprzęgło w swoim 1.6 109km. Budżet jest mocno ograniczony, więc takie moje pytanie: jakie polecacie tanie sprzęgło? Warto kupować cały zestaw nowy za 230 zł?
      Pozdrawiam  
    • kustom
      By kustom
      Witam
      Ostatnio po tygodniowym postoju, sprżęgło zaczeło brać na samym końcu, przy prawie puszczonym pedale, towarzyszą temu nieciekawe wibracje i jest wrażenie jakby tak nie równo i nie dokońca sprzęgało, sam pedał jest jak "gumowy", biegi wchodzą bez problemu, co może być przyczyną i jak temu zaradzić? skróciła sie linka? czy może sprzęgło umarło?
      z góry wielkie dzięki za pomoc bo autko teraz potrzebne, a tak wole nie jezdzic:)
    • lukasz_freak
      By lukasz_freak
      Mam peugeota 206 1.4 Hdi z 2004r. i jest z nim taki problem, otóż przy wciśniętym sprzęgle słychać drobne stuki(cichutkie tykanie) z częstotliwością pracy silnika...czyli tak jak pracuje silnik, tyle,że w tle słychać cichutko coś więcej(przypominam tylko na wciśniętym sprzęgle)...co to może być?
Sign in to follow this  
raaistlin

Sprzęgło zacina się, zgrzyta

Recommended Posts

raaistlin

Witam,

dzisiaj podczas jazdy na skrzyżowaniu, z ruszania na jedynce sprzęgło nie odbiło do końca, tak jakby pozostało na półsprzęgle. Nie mogłem przy tym ponownie go wcisnąć ani odbić, wiec zmiana biegu niemożliwa. Po chwili puściło, jednak na następnym skrzyżowaniu ten sam problem. Akcji towarzyszą niemiłe zgrzyty, szczególnie jak się wciska sprzęgło i wtedy się blokuje.

Teraz na sucho pompowałem kilkanaście razy sprzęgło, czasami się zacina, czasami nie. Co to może być? Linka do wymiany czy całe sprzęgło? I ewentualnie ile może to kosztować, bo akurat jestem przed wakacjami ;/

kanngax

u mnie chrupała linka jak była na wykończeniu i wkoncu padła

wymien linke i zobacz, ori nowa mozna zlapac za 130zł

sprzegło 350 luka

do tego jeszcze moze byc łapa sprzegła do wymiany i tutaj cena sachs kolo 70 zł - nie wiem ile ori

raaistlin

Dla potomnych, którzy będą w przyszłości mieli podobny problem - wymiana linki sprzęgła pomogła.

plus

U mnie to samo sie stało . Dzisiaj odkryłem zatrzask trzymający linke sprzegła czy coś sam dokładnie nie wiem co to jest .Czasami wyskakiwało i przy tym chrobotało oraz nie wysprzęglało a czasami łapało i jakoś się jechało.18739904_1414597288633148_5022981809830163195_n.jpg?oh=04171cf84760c974109482e71a743fdd&oe=592E7890