Jump to content

Łowiska komercyjne do 100 km

Recommended Posts

Witam,

Zapewne ktoś z Was jest wędkarzem. Czy możecie polecić jakieś łowiska specjalne do max 120 km od Warszawy i krótko je opisać?

Chodzi o wyprawę 3 - dniową z namiotem. Nie szukamy luksusów tylko fajnego łowiska. :)

Tam gdzie byliśmy ale nie chcemy jechać na 3 dni:

Okoń

Oleśnikowa Dolina

Pozdrawiam

Witam kolegę po kiju :)

https://stawyszczesne.wordpress.com/tag/lowisko-specjalne/ tutaj byłem, fakt że nie na noc. Fajne miejsce też dla dzieciaków. Dużo drobnicy było jakiś rok temu, ale teraz ponoć się torchę poprawiło.

Parę lat temu byłem też w Brwinowie na Wodnym Ranczu. Tam na pewno można było na nockę przyjechać.

Teraz najczęściej jeżdżę u siebie na Glinianki Hosera w Pruszkowie ( tutaj opłacasz jak w PZW ) albo na Żwirownie do Sokołowa/k. Janek (free).

Witam ;)

Szczęsne znam dosyć dobrze. Na nocce też tam byłem i wyciągałem sporo drobnicy. Mieliśmy 2 potężne odjazdy ale ryba się nie zacięła albo spięła się podczas holu. I na bank nie były to karpiki 3kg.

Wodne Ranczo w Brwinowie już nie istnieje. W tym roku są tam robione jakieś sporty wodne :whstl

Nie opłacam składek PZW bo za rzadko jeżdżę na ryby. Raz opłaciłem i jak zobaczyłem ile ryby jest wyciąganej przez "dziadków" i do tego nie wymiarowej - to odpuściłem.

Glinki znam - nie od strony wędkarskiej. ALe brak uprawnień więc odpada. Wiesz jakie są tam rekordy wędkarskie?

Jest jeszcze jakies lowisko jak sie do Babic jedzie od Macierzysza

W zeszłym roku kolega z którym latam na ryby wyrwał karpia 15,6 kg a największy o jakim słyszałem to 18 kg z hakiem. Tydzień temu miałem karpia 7,4 kg i 3 kg. Sandacz zeszłoroczny na spinning 68 cm, sporo pstrąga i nie liczę karasia, leszczy, ploci. Trafia się węgorz i podobno wielkie sumy, które widać było na sondzie. Glinki zarabiają 3-4 razy w roku więc jest w czym wybierać.

Żwirownia k. Janek jest fajna, ale żeby coś zrobić to musisz 3-5 dni wcześniej zacząć mścić, żeby coś podeszło, bo zbiornik kilkakrotnie większy. Baaaardzo dużo białorybu i drapieżnika też się znajdzie. Kiedyś było to pod czyjąś opieką, teraz wstęp wolny. Idealne miejsce na kilkudniowe zasiadki, bo jest gdzie namiot rozstawić, a i do sporej części miejsc możesz autem podjechać.