Jump to content

Samochód do 60 tys - co polecacie.

Recommended Posts

Witam!

Powoli trzeba będzie 206 odstawić jako drugi samochodzik i kupić coś nowszego/bezpieczniejszego i większego.

Budżet około 50 tys. +/- 10 tys. (Jeśli plus to raczej na porządny serwis pozakupowy wolałbym zostawić.)

Myślałem o Passacie B7 z DSG i silnikiem 2.0, 170km TDI albo jakimś Tiguanie.

Auto ma być przede wszystkim "bezpieczne", pojemne i mało palić.

Co Wy byście polecili?

Pozdrawiam

NiebieskiPug

Nie napisałeś czy zależy Ci na jak najmłodszym roczniku, czy jest to kwestia drugorzędna.

Zamiast Tiguana patrzyłbym się na Skodę Yeti.

Diesla 110km 4x4 z 2012, pierwszy właściciel, polski salon dostaniesz za 40k.

Podobnie się sprawy mają (jeśli chodzi o cenę) Subaru Forester - 2.0 Diesel, 150km, 4x4, ale tu nie wiem jak wygląda kwestia spalania.

Hyundai ix35 też jest ciekawą opcją.

Rocznik nie jest aż taki istotny, byle 2012 +. 110km do Suva, to jedzie w ogóle?

Ten Citroen coś więcej możesz powiedzieć?

Passata od razu przekreśliliście? :)

NiebieskiPug

Passeratti według mnie zbyt oklepane, za drogie jak na to co daje w zamian.

W cenie za której ma się Passata (każda ,,generacja") można znaleźć lepiej wyposażony, mniej awaryjny, mniej oklepany, ładniejszy itd. itp. samochód.

Co do 110km i suva, pozwolę sobie przypomnieć co napisałeś w pierwszym poście:

Auto ma być przede wszystkim "bezpieczne", pojemne i mało palić.

Nic o osiągach ;)

Passeratti według mnie zbyt oklepane, za drogie jak na to co daje w zamian.

W cenie za której ma się Passata (każda ,,generacja") można znaleźć lepiej wyposażony, mniej awaryjny, mniej oklepany, ładniejszy itd. itp. samochód.

Co do 110km i suva, pozwolę sobie przypomnieć co napisałeś w pierwszym poście:

Nic o osiągach ;)

Skoro jest oklepane, to pewnie tanie części zamienne?

Osiągów nie wymagam, ale chcę ze spokojem tira wyprzedzać.

Jak chcesz oklepane i tanie z VAGa to zamiast passata skode superb. Przynajmniej jakiś "clever" w tej skodzie jest i większa od passata mimo, że to ta sama płyta podłogowa ;)

Jak chcesz oklepane i tanie z VAGa to zamiast passata skode superb.

ostatnio to samo mi powiedział gościu który jeździ pasatem b7 2.0 tdi czy co tam jest - że sprzedaje i kupuje superb bo lepsza :)

BMW F10 też ciekawe, ale w tych pieniądzach to chyba trudno :P?

---------- Po chwili dodano... ----------

ostatnio to samo mi powiedział gościu który jeździ pasatem b7 2.0 tdi czy co tam jest - że sprzedaje i kupuje superb bo lepsza :)

Bo nie rozumiem po co przepłacać tylko dlatego, że na masce zamiast kury jest VW (co nadal oznacza auto dla ludu) skoro w skodzie jest to samo, te same silniki, skrzynie, praktycznie wszystko, a superb ma więcej miejsca z tyłu, większy bagażnik i jeszcze kilka różnic na plus dla skody by się znalazło ;)

gościu pisze ze 2.0 starczy więc bez problemu jak poszuka u szwaba i sam przywiezie - a w dziejszych czasach to banał - to bez problemu znajdzie do 60k :)

NiebieskiPug

Przy f10 przerażałyby mnie jednak ceny części eksploatacyjnych. Części do Yeti czy Superba to grosze. Rodzina mieszkająca na stałe w Niemczech (kilkadziesiąt już lat) ma podobne podejście co my tutaj - lepiej kupić taniej, młodszą, lepiej wyposażoną, mniej awaryjną, z tańszymi częściami Skodę czy Seat'a aniżeli VW albo Audi.

W VW albo Audi płaci się za znaczek.

Coś jak laptopy ,,Mac" od Apple.

Kosztuje to 3.000 a bebechy jak w lapku za 500zł.

wydaje mi się ze jak cie stać na auto za 60k to stać cie na klocki czy olej do niego :) nie wspominam już o ac

zreszta w niemcowni jeździ co drugi samochód nowy :D także wydaje mi się, że nie patrzą jednak tak jak ty piszesz ;) tam bmw czy mercedesów multum nie wspominając już o wieśwagenach i audi - oczywiscie nowych

a zresztą po co tu kolega umoralniać, pytanie było proste, co polecicie a nie co sądzicie.

Skoda Superb naprawdę wydaje się ciekawa.

Coś jak laptopy ,,Mac" od Apple.

Kosztuje to 3.000 a bebechy jak w lapku za 500zł.

Z tym Maciem to ostro przesadziłeś, gadasz jak typowy Polak-cebulak, co nie wie a mówi :).

Pokaż mi Laptopa z windowsem za mniej niż 4000 czyli cenę Macbooka Air 13" z tymi samymi parametrami i mobilnością :rotfl

Ale to nie to forum... :)

NiebieskiPug

Nie lubię jak bezpodstawnie nazywa się mnie ,,cebulakiem".

Najntańszy gównoMac Air13(licząc z przesyłką):

3829zł. http://allegro.pl/apple-macbook-air-13-1-6ghz-8gb-128gb-wys24h-i6509150837.html

Tu pierwszy lepszy Acer za 3349zł:

http://allegro.pl/acer-v5-591g-i5-6300hq-12gb-240ssd-gtx-4gb-win10-i6515782679.html

Porównajmy:

Apple: i5 2 rdzenie 1,6GHz(widziałem też wersje 2 rdzenie 2,7GHz ale to w dalszym ciągu mało, 8gb ram, 1440 x 900 błyszczące, 128gb SSD, 13,3".

Acer: i5 4 rdzenie 3,2GHz (czyli równo 2x tyle), 12gb ram(50%więcej), 1920 x 1080 matowe, 240gb SSD(znowu prawie dwa razy tyle), 15,6".

Koniec końców kupując Acera (nie mówię że najlepszy wybór w tej kasie, po prostu nie mam czasu na szukanie jakichś laptopików by coś Ci udowadniać) masz o wiele lepsze bebechy (w wielu przypadkach 2x lepsze), za mniejszą kasę, z systemem na którym jest multum aplikacji, gier i który nie będzie stary za rok.

Ale przecież jakiś powód jest skoro Apple rośnie w siłę i co roku ludzie kupują nowego iPhone'a (z coraz mniejszą ilością funkcji) za kilka tysięcy :rotfl

Ale przecież VW to auto dla ludu (Volks = ludzie, wagen = auto) i nie wiem dlaczego Polacy robią z tego markę premium przepłacając za coś czym nie jest w dodatku narażając się często na kupno sprowadzonego szrotu składanego z 3... :padaka :lol

NiebieskiPug

Damson, IKEA to sklep dla studentów(przynajmniej w innych krajach). W Polsce traktuje się ten sklep jako wyznacznik ,,mody" (nie zawsze ale często).

3829zł. http://allegro.pl/apple-macbook-air-13-1-6ghz-8gb-128gb-wys24h-i6509150837.html

http://allegro.pl/acer-v5-591g-i5-6300hq-12gb-240ssd-gtx-4gb-win10-i6515782679.html

Porównajmy:

Apple: i5 2 rdzenie 1,6GHz(widziałem też wersje 2 rdzenie 2,7GHz ale to w dalszym ciągu mało, 8gb ram, 1440 x 900 błyszczące, 128gb SSD, 13,3".

Acer: i5 4 rdzenie 3,2GHz (czyli równo 2x tyle), 12gb ram(50%więcej), 1920 x 1080 matowe, 240gb SSD(znowu prawie dwa razy tyle), 15,6".

Koniec końców kupując Acera (nie mówię że najlepszy wybór w tej kasie, po prostu nie mam czasu na szukanie jakichś laptopików by coś Ci udowadniać) masz o wiele lepsze bebechy (w wielu przypadkach 2x lepsze), za mniejszą kasę, z systemem na którym jest multum aplikacji, gier i który nie będzie stary za rok.

Ale przecież jakiś powód jest skoro Apple rośnie w siłę i co roku ludzie kupują nowego iPhone'a (z coraz mniejszą ilością funkcji) za kilka tysięcy :rotfl

Trochę odmienne koncepcje realizują te dwa lapki i nie można ich od tak ze sobą zestawić. Jak chcesz porównywać MacBooka Air to zestaw go z jakimś ultrabookiem np. typu HP Spectre ;)

Ale koniec tego spamu, bo PSG chce kupić auto, a nie szpanować Mac'iem na przystanku autobusowym :rotfl

Porównajmy:

Porownaj cos co wazy lekko ponad 1kg i ma 13 cali w tej cenie :). Macbooki tez masz inne... Koniec tematu.

• 3 weeks later...

Panowie podepnę się pod temat :D Ustaliliśmy z małżonką że do wakacji wymiana garażu.

A więc wcześniej potrzebował bym porady dla auta do 10tyś taki ścigacz do pracy, mam mojego 206 ale nie chce mi się w niego już wkładać kupił bym coś z klimą itp. zastanawiałem się nawet na kolejnym 206 albo może jakimś 307 byle mało palił cos byście doradzili?

Druga pozycja tak do 60tyś potrzebuje jakiegoś miniwana coś co pociągnie sensownie przyczepę kampingową i chyba zdecyduje się na s-maxa bo mnie się podoba i mam sentyment do forda, macie jakieś opinie o tym aucie?

Opinię ma taką, że wygląda bardzo fajnie i też lubię takie bydlaki :) A jeszcze bardziej Galaxy mi się podoba, w środku można mieszkać :D

Maniek206cc

Z pewną dozą nieśmiałości podpowiem, a może coś z kraju kwitnącej wiśni np. Mazda 6 ?

Co myślisz.

Mazda 6 jest mała siedziałem i się ledwo mieszczę i srednio nadaje się do ciąhniecia przyczepy, tutaj raczej coś pokroju minivana.

Co do Galaxy tez mnie się podoba jednak nie wiem czasem czy tam nie był by problem z pociągnięciem przyczepy ze względu na DMC zestawu i łapanie się na Viatol i prawo jazdy E Bo

Przyczepa będzie tak miała DMC 1200-1500 więc jak już to s-max ewentualnie coś takiego pokroju

Sharan jakoś mnie nie przekonuje wyglądem i już po Pasacie mam jakiś uraz do WV

Peugeot do 10tyś ok ale w życiu nie wydał bym więcej na tą markę :D więc 807 odpada

A co kupie do 10 tyś opłaca się sprzedawać mojego puga za jakieś 3-4 tyś i kupować innego, mam przegląd do końca roku potem musiał bym włożyć z jakieś 3 tyś więc pomyślałem że wymienię na coś z klimą nawet na innego puga tylko zastanawiam się może nad inną opcja niż peugeo, tylko jaką?