Jump to content

Samochód do 60 tys - co polecacie.

Recommended Posts

Zamienniki puga do 10 tyś :

Opel Corsa C , Seat Ibiza , Fiat Punto/ Grande Punto, Seat Cordoba , Seat Toledo II , Skoda Fabia , Skoda Octavia , Ford Fiesta , Ford Focus, Peugeot 307, Fiat Bravo/Brava itd. Jest tego od koloru do wyboru :)

P.s. też zastanawiałem się czy zmieniać czy zainwestować w puga - trochę musiałem , trochę fanaberii i de facto wrzuciłem w niego równowartość zakupu w ciągu niecałych dwóch lat. Przez ten czas przetłukłem ponad 40 tyś km i skubany pomyka bez problemów. Też nie mam klimy ale nie mogę z niego zrezygnować. Jest lojalny jak najwierniejszy pies ;)

Ok aut jest sporo ale jak już zawęzimy sobie kryteria do tego aby mało paił i nie był staszy a najlepiej nowszy niż obecny czyli 2006 dużo do wyboru nie zostaje, i zastanawiam się czy nie zamienić na innego puga tylko z lepszym wyposażeniem może na jakiegoś plusa by się udało.

Ewentualnie wyłożyć ze 2-3tyś i jeździć dalej tym co mam chodź to stateczność.\\

Co do S-maxa to i tak chyba będę zmuszony zrobić prawko E :P

Znajomy Tuaregiem V6 jeździł z przyczepą wielką jak stodoła zapiętą na haku i na B śmigał. Jak się raz zapomniał z prędkością to mu okno do przyczepy wpadło :)

No to chyba z niewiedzy na B Śmigał bo ten VW DMC ma chyba jeszcze większe niż s-maxy i Galaxy.

Wyczytałem że wystarczy zrobić egazamin na B96 i będzie można pociągnąć zestaw do ponad 4,5t więc zacząłem się zastanawiać na galaxy

Co do 10tyś w poniedziałek jade do znajomka co sprowadza z niemiec auta może coś będzie miał ciekawego na stanie.

Myślę, że z ignorancji bardziej ;) Galaxiok fajny jest, bardzo przestronny, super wyciszony i ładny. Jedyne auto tej klasy, które sprawiło, że byłem w szoku po przejażdżce :)

Może tak, nie siedziałem więc się nie wypowiem ale ogólnie zależy mi na aucie rodzinnym a ten bardziej wpisuje się w terenowy, pewnie w środku nie jest tak wielki jak by się wydawało, raczej u mnie odpada.

Na tą chwilę raczej zastanawiam się miedzy galaxy a s-maxem 3-5 lat te vw jakieś takie nudne są

i

A patrzyłeś może za rav4? ładna i do ciągnięcia przyczepy chyba dobra :)

---------- Po chwili dodano... ----------

Może też kuga jak sentyment do forda bardzo ładna jest, chyba że suv odpada :)

Ja bym brał S-Maxa. Galaxy miejsca ma aż w nadmiarze (jeśli chodzi o wysokość). Natomiast S-Max tak jak w Twoim wypadku będzie polift, więc nie ma się do czego przyczepić (w przedlifcie jak dla mnie najmniej atrakcyjnie wyglądał z tyłu i ładniejszy był Galaxy). Do tego silniki diesla z PSA lub mocne 5-cylindrowe benzyny z Volvo i można sobie przebierać w wersjach. Osobiście jeździłem Galaxy znajomego i jak na te gabaryty to całkiem przyjemnie jeździł, teraz zmienił bo ostatnio woził nim tylko powietrze :P

Pisałem o Galaxy 4 posty wyżej, Touareg to tak tylko mi się przypomniał jak o przyczepie napisałeś :)

A patrzyłeś może za rav4? ładna i do ciągnięcia przyczepy chyba dobra :)

---------- Po chwili dodano... ----------

Może też kuga jak sentyment do forda bardzo ładna jest, chyba że suv odpada :)

Nie nie patrzyłem ale miałem styczność z Toyotami niskobudżetowymi i jako ato ok ale te silniki jakieś takie niedorobione, do tego nie chce ala terenowego miałem kiedyś Suzukę Vitara ten sam typ co Toyota niby duże auto a w środku miejsca bardzo mało, bagażnik jak w Peugocie.

Na razie jestem na etapie Galaxy I S-maxa zobaczymy co się trafi a mam trochę czasu jeszcze na decyzje.

Bardziej nie wiem co robić z tym do 10tys, chyba zostawię sobie puga jest z 2006 naprawie go i będę jeździł jeszcze ze 2 lata potem się zobaczya tą 10 dołożę do drugiego, bo jak tak patrzę to nie ma w czym wybrać mogę jedynie chyba zmienić na lepszą wersję peugota ale czy to ma sens?

Raczej nie ma. Masz w miarę dobry rocznik tego puga a za tą kwotę i tak kupisz auto w które trzeba będzie co nie co zainwestować. Ja bym wrzucił kasę w puga i śmigał dalej. Teraz wiesz co masz i doskonale wiesz co trzeba w nim zrobić. W/g mnie to najlepsze rozwiązanie. (znam to z autopsji). Sam podwoiłem wartość swojego puga - ale teraz wiem , że o każdej porze dnia i nocy jak będę potrzebował to wsiadam i jadę gdzie potrzeba i nie obawiam się , że się rozleci gdzieś po drodze. Auta w kwocie do 10 tyś to bomby zegarowe (strasznie ciężko znaleźć doinwestowany egzemplarz - nikt w tym kraju nie będzie nikomu robił prezentów. Jak ma starsze wozidło ale sprawne to nie sprzedaje - bo to na chłopski rozum się nie kalkuluje).

• 1 month later...

Trochę się wyklarowało.

Pug idzie do serwisu na remont i mam nadzieje że jeszcze trochę nim pośmigam, bo to auto do pracy w sam raz a dziennie robię nim jakieś 70km więc się przydaje.

Sprzedaje Focusa i kupuje S-maxa albo w odwrotnej kolejności. Potem Idę na prawko :P

Stefan3miasto

Eeeee tam, po co na prawko , żeby zabrali?

A jak nie masz na co wydać kasy, to zapraszam do mnie.

Jestem w stanie zagospodarować i spożytkować każdą ilość gotóweczki:lol

Zadowolenia z dalszego użytkowania 206 :)