Skocz do zawartości
pjb

Padły mi 3 z rzędu pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

pjb

Mam 206 przerobionego na rajdówkę i przełożony silnik z S16 na wersję z RC

Od tego czasu są ciągłe problemy ze wspomaganiem, działa przez chwilę, a wystarczy przejechać kilka km i przestaje. Wymieniłem najpierw pompę, bez zmian, co więcej w którymś momencie wywaliło cały płyn, pompa chodząc na sucho się zatarła, skończyło się prawie pożarem. Założyłem kolejną pompę, wymieniłem też maglownicę i przewody, ze starego układu nie zostało już nic, a kolejna pompa skończyła w ten sam sposób, olej na zewnątrz, koniec wspomagania, a olej ochlapał pasek co z kolei spowodaowało jeo ślizganie się na alternatorze, rozładował się akumulator i auto wróciło na lawecie.

Jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak, zanim założę czwartą pompę i ktora zapewne skończy podobnie, jeśli już wszystko było wymieniane?

Czy ktoś może potwierdzić / zaprzeczyć że GT/RC mają te samą lub różną pompę? Silnik został wymieniony i RC się kręci wyżej, a pierwotnie osprzęt był stary, od GT i takie same pompy zakładałem później (bo ich jest do wyboru do koloru na allegro) wg mojej wiedzy pompa jest taka sama, ale mogę się mylić, a RC się kręci nieco wyżej, co mogłoby owocować za dużym ciśnieniem i wymagało pompy z innym rozmiarem kółka. Druga teoria to, że pompa nie jest w osi z resztą, ale tak na pierwszy rzut oka mechanik też to wykluczył.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
206GT/WRC

1. RC (MUX) oznaczenie pompy wspomagania zmiennego w SBOX 4007 LF numer na pompie 9636426280

2. GT (BEZMUX) oznaczenie pompy wspomagania stałego w SBOX 4007 Y3 ale ma miano NFP(numer podam jak będę przy moim GT

3. S16/GTI (BEZMUX) oznaczenie pompy wspomagania stałego w SBOX 4007 KX; 4007 XE;

4. S16/GTI (MUX) oznaczenie pompy wspomagania zmiennego w SBOX 4007 LF (czyli takie jak w RC)

czyli myk może być na tym "stałe i zmienne" i jeszcze pytanie czy masz kawałek tej wygiętej rurki do chłodzenia koła pasa przedniego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

A jakie sa roznice miedzy wspomaganiem zmiennym a stalym?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xEmEkx

Na zmiennym im szybciej jedziesz tym wspomaganie staje się słabsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

To u mnie jest cos nie tak. Jak uruchamiam rano auto na zimnym silniku w miejscu wspomaganie chodzi bardzo lekko. A po przejechaniu kilkunastu kilometrow dziala juz bardzo ciezko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xEmEkx

Na tym jego zmienność na pewno nie polega :) Ciekawe jaka jest różnica ciśnienia u Ciebie w układzie w zależności czy silnik zimy czy ciepły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

Albo pompa to szrot. Kupilem regenerowana ale przy 2tys obrotow wyje od samego poczatku jak ja kupilem. Bede ja reklamowach chyba a kupie sobie uzywke ori lepiej i wymienie olej na III.

Czy od 2.0 benzyna bedzie pasowala do 1.1? Moze od 2.0 wydajniejsza jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xEmEkx

Najlepiej kup taką, jaką mieć powinieneś. 206GT wyżej pisał jakie występują. A wcześniej skontroluj maglownicę, może się sypać (stukanie mimo dobrego zawieszenia, nie odbija kierownicy, ma luzy, przecieka).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

Stukow brak, przeciekow tez nie mam. Luz jest alw minimalny. Lozyska amorow wymienialem, kierownica odbija wlasciwie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Trzeba było regenerować swoją a nie kupować inne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

A no czlowiek uczy sie na bledach. Mam na oku za 150zl pompe od 206+ 1.1 maly przebieg to powinna byc lepsza jak ta co kupilem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

Można do bezmuxa założyć pompe wspomagania zmiennego ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Green

Załóż ele od saxo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

Zeby zalozyc elektryczne to jakis krotki pasek by musial byc. W ogole da sie zalozyc elektryczne do 206?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

Jest w 1.6hdi elektryczno hydrauliczna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

Ale pewnie sporo przerabiania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta