Jump to content

Zamiana aut a współwłaściciel

dawidwhh

Recommended Posts

Witam mam taki problem szukam i nigdzie nie mogę znaleźć czegoś sensownego otóż mam zamiar zamienić auto na inne no i do głowy przyszła umowa zamiany i tu jest problem

Moje auto jest zarejestrowanie na Tatę i ja jako współwłaściciel auto osoby która chcę się zamienić jest tylko na niego więc tu nie ma problemu, problem jest z strony mojej w umowie zamiany jest miejsce tylko na jedną osobę (właściciela) a o współwłascicielu nie ma miejsca aby go dopisać i teraz jak to zrobić aby miało ręce i nogi te drugie auto tylko ma być na Ojca bo jest duży silnik a jak wiadomo ja jako młody kierowca z zwyżką za wiek będę miał Oc prawie wartości auta i jak to zrobić aby miało ręce i nogi? ktoś pomoże lub miał ktoś z takmi czymś wspólego?

Nic bardziej trudnego. W rubrykach gdzie wpisujesz dane ojca czyli tam imię, nazwisko etc wpisujesz w tych samych miejscach swoje dane tylko przed nimi dajesz ukośnik.

umowa-kup_arenaqp.jpg

A te drugie auto miało by być tylko na ojca to też tak da radę?

Te drugie to po prostu wpisujesz dane ojca, ojciec opłaca później je przerejestruje i po kłopocie. Kolejny myk możesz taki zrobić, że przed przerejestrowaniem ubezpieczasz auto na ojca i w momencie rejestracji na swój rejon dopisujesz siebie jako współwłaściciel. Potrzebne będzie do tego oświadczenie o darowiźnie i ów oświadczenie dajecie razem ze wszystkim przy zgłoszeniu przerejestrowania. W ubezpieczalni zgłaszasz później zmianę blach, ale nie wspominasz o sobie i jeździsz na OC ojca ;).

Więc robimy dwie umowy zamiany jedna jako My że dajemu mu auto za jego druga on daje tacie auto i tylko tyle tak? czy jak? wytłumacz mi to tak na chłopski rozum :D

Najlepiej jest zrobić nie umowę o zamianę, a umowę o sprzedaż. Ustalacie między sobą wartości pojazdów (no każdy powinien mniej więcej wartość auta swojego znać). Zaniżacie te kwoty i wpisujecie na umowach po to, by zapłacić mniejszy podatek (nawet przy zamianie musisz to zrobić tak słyszałem, jak sam się dowiadywałem z zamianą auta). Później idziesz z umową do skarbówki opłacasz i dopiero po tym możesz spokojnie działać. Skarbówka najważniejsza

Tak własnie myślałem że po prostu on mi sprzeda auto ja jemu opłace skarbówkę i będę mógł auto rejestrować że jako jest moje