Jump to content
  • Similar Content

• cana
      By cana
      Na wstępie chciałam podziękować za pomoc przy doborze zderzaka tylnego. Mój Peugeot już śmiga z nowym (używanym) zderzakiem, którego dopadłam dopiero 300 km od miejsca zamieszkania...ale czego się nie robi dla swojej kruszynki ;p. 
      Mam kolejny problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Po wycedzeniu w bok mojego starego zderzaka tylnego, na nadkolu został zdarty lakier do 'żywego' - taka długa cienka linia.  Są też takie miejsca w samochodzie - gdzie lakieru brak (małe miejsca max 1cm x 1cm) i tam widać rdzę. ? 
      Pomyślałam, że muszę sama jakoś temu zaradzić. Moje pytania do osób, które może znają przepis jak temu zaradzić:
      1. Czym odrdzewić a następnie zabezpieczyć przed korozją takie miejsca? 
      2. Czy po ewentualnym spełnieniu pkt.1, takim środkiem: https://allegro.pl/duzy-lakier-zaprawka-2-pedzelki-do-roznych-zadan-i6420166857.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTM5MzgwNDEAMTU3OTMxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=03d11981-2f77-4bef-8b7d-de069ede67ac , będę mogła w miarę skutecznie zamalować małe elementy? 

Pozdrawiam!?

• spidi347
      By spidi347
      Witam,
      Mam problem, a właściwie dylemat, że sam nie mogę podjąć decyzji - zwracam się do was z prośbą o radę

Mianowicie mój pyzio wygląda teraz tak :

a właściwie nie do końca, bo miałem ostatnio bliskie spotkanie z sarną i tak dokładnie to wygląda tak..

Więc przechodząc do rzeczy, przy okazji przymusowego wymianie kilku elementów i jednoczesnemu ich malowania myślę czy od razu pomalować też w kolorze wszystkie czarne listwy, tzn przednią na zderzaku, boczne, tylną i klamki.

Będą też drobne poprawki lakiernicze ubytków które powstały przez kilka lat eksploatacji.

Więc doradźcie mi, malować czy zostawić czarne ?
      Będzie to dobrze wyglądać?
    • Nico95
      By Nico95
      Siemanko

Pytanie banalne, może wręcz głupie ale nie było tak więc:

Moje felgi są obdarte, mają pewne ubytki i rysy, ale szczerze szkoda mi pieniędzy na ich odnowę bo nie są to BBS za 1500 zł tylko sirocco za około/ponad 400 zł używki ;p tak więc sama ich regeneracja z malowaniem będzie kosztować mnie więcej niż sama ich aktualna wartość. Oczywiście felgi nie są w stanie krytycznym ale widać ślady użytkowania Pytanie brzmi czy jeśli pomaluję je w takim stanie jak obecnie są również uzyskam dobry efekt? Liczę się z tym ,że głębsze ubytki będzie widać ale jednak na czarnym kolorze nie powinno tak bardzo widać Chodzi mi o sam fakt czy przez te rysy i ubytki może mi farba odchodzić itp itd?
Sign in to follow this  
DuszeK

Malowanie osprzętu silnika

Recommended Posts

DuszeK

Siema!

Ludziska mam pytanie.

Pieruńsko podoba mi się kolorowy osprzęt pod maską - np. węże chłodnicy, obudowa filtra powietrza, skrzynka bezpieczników, kolektor dolotowy pomalowana na jakiś kolor "współgrający" z autem np. tak jak tu na niebiesko images?q=tbn:ANd9GcRrpkMEN1gyfa-cqkdrg-lu9WlmRfiM-sqbvCSzop72lknIA7Gg

Moje pytanie:

Skąd wziąć np. kolorowe węże do chłodnicy i inne takie elementy? - czy brać pistolet i malować?

Kolejne co gdyby zamiast malowania plastików machnąć plastidip? (czy jak to się zwie) w sensie że takie coś

http://allegro.pl/folia-guma-w-spreju-spray-farba-lakier-felg-i5047997884.html

Wiadomo nie dałbym tego np. na pokrywę silnika ale już myślałem żeby tym zrobić węże chłodnicze

Ktoś próbował tego pod maską naszych lewków?

Ew. prośba o jakies linki - sklepów jak ktoś coś kupował do podobnych prac?

Longbow

szukaj wąż silikonowy zbrojony, plastidip może być na plastiki ,ale trzeba dobrze przygotować...malowanie rur...śrendi pomysł