Jump to content

podlaczenie elektrycznych szyb tylnych/lusterek

Recommended Posts

Witam. 206SW 1.1 2003. Zamontowałem elektryczne szyby tylne oraz elektryczne lusterka wg schematów z tego tematu

http://www.206club.net/showthread.php?t=71217

Wszystko działa jednak te schematy dotyczą bezmuxa w związku z czym podświetlenie przełączników świeci się na okrągło. Czy mógłby ktoś poratować schematem kostki BSI do której należałoby podpiąć powyższe pierdółki? Tylne szyby zamontowałem wraz z przekaźnikiem i przyciskiem blokowania więc miejsce ich podpięcia byłoby również mile widziane.

W jednym z tematów o lusterkach wyczytałem że zasilanie do lusterek przychodzi z wtyczki 16VNR pin 9 (proszę o potwierdzenie) jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat elektrycznych szyb tylnych.

Daje do OT żeby nie było

Pozdrawiam

wrobeleczek

Zasilanie szyb przednich jak i tylnych jest z 16V GR pin 9. Napięcie pojawia się dopiero po załączeniu przekaźnika w BSI. Obwód jest zabezpieczony przez bezpiecznik F12.

W manipulatorze szyb tylnych piny 4A, 3B, 1A są podłączone z masą. Pin 4B i 1B do silnika szyby. Główne zasilanie przychodzi na 2B (oświetlenie też tu jest dołączone).