Jump to content

Pomoc z komputerem

Recommended Posts

Witam w koncu od czasu komunii trzeba zmienic komputer , czasami wracam do domu i pogralbym w cs go itp ale nie mam zielonego pojecia w tej dziedzinie , nie znam sie na tym procesorach kartach itp itd , interesuje mnie kompuer pod gry CS GO , LOL , glownie te dwie , i prosze o pomoc w wyborze , znalazlem w swoim miescie takie propozycje

1.https://www.olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-do-internetu-jak-i-do-gier-CID99-IDhlD3n.html#bc7734fa1e

2.https://www.olx.pl/oferta/mocna-jednostka-core-2-quad-geforce-230gt-4gb-ram-1tb-dla-gracza-CID99-IDhjOVb.html#babacf03b7

3.https://www.olx.pl/oferta/komputer-pc-asus-320gb-amd-2x2-9ghz-windows-7-do-grania-CID99-IDikESp.html#babacf03b7

Mocno wątpię w stałe 60 FPS na tych konfiguracjach. Te mają po 5-6 lat minimum, to jeszcze era przed CS:GO :) z tych które podałeś mi najbardziej pasuje opcja 2. - dokupisz do niego jakiegoś taniego SSD i potem możesz coś sobie jeszcze podmienić, jak nie będziesz zadowolony z wydajności.

Guest bezli†osny

Nie kupuj komputerów używek do gier. O ile elektronika może ci jeszcze pochodzić kilka lat, to wentylatory, w które wyposażony jest każdy komputer mogą ci szybko zaszwankować, szczególnie wentylatory na grafice, które mają duże obroty w czasie gier. Znam to z własnej praktyki. Hałasujący wentylator nie dyskwalifikuje całego komputera, ale stwarza problem, bo trzeba coś z tym zrobić. Podobna sprawa to dysk twardy. Używany jest niepewny. W środkowym linku napisane własnie, że dysk uszkodzony. Lepiej nabyć komputer nowy, ale z niższej półki cenowej i wydajnościowej, który na pewno będzie lepszy /pewny/, niż używany. Niedawno weszły na rynek komponenty najnowszej generacji - pamięci DDR4, procesory z rodziny Skylake, płyty główne z najnowszymi chipsetami. Warto z tego skorzystać. Najniższa cena, za jaką można złożyć skromniejszy komputer do niezbyt wymagających gier z nowoczesną płytą z tańszym chipsetem H110, tańszym procesorem Core i3 6100 i z grafiką minimum GF GTX 950, to ok. 2000 zł. To, co podajesz w linkach to komputerowe zabytki, nawet do biura bałbym się tego kupić, własnie z powodu niepewnych wentylatorów i nie tylko :(

I tu właśnie wchodzi problem, bo żeby złożyć coś co Ci podziała te kilka lat musisz wywalić 4 razy więcej. Co do wentylatorów to śmiem się nie zgodzić, bo ja nigdy z żadnym nie miałem problemów :) może akurat dobrze trafiłem ;) ale ja bym takiego sprzętu używał praktycznie wyłącznie do internetu. Większość dzisiejszych smartfonów ma "mocniejsze" podzespoły od nich :P

Guest bezli†osny
I tu właśnie wchodzi problem, bo żeby złożyć coś co Ci podziała te kilka lat musisz wywalić 4 razy więcej.

Zgadza się. Ale skąpy /czyt. oszczędny/ dwa razy traci. Sam się o tym przekonałem niejeden raz w życiu. Lepiej więc wydać więcej kasy i mieć spokój na lat nawet 8 - 10, pod warunkiem, że jest się bardzo oszczędnym w graniu.

Panowie...kolega ma jak widać 400 może 500 do wydania a wy tu w tysiące....

Z tych propozycji to dwójeczka + SISIDI z jakieś dwie stówki i idzie żyć

Dzieki wam wielkie za odpowiedzi , myslalem nad dokupieniem do swojego np nowy procesor , karta graficzna a reszta pod zespolow zostawic , bo ogolnie jestem zadowolony z kompa ale czasami w nudne wieczory pyknał bym sobie w cs go , a jak wlacze to sa takie lagi ze ciezko sie wogole poruszac , budzet moj to plus minus 700 zl ja tam tez nie chce grac w jakies gry typu wiedzmin , fifa 17 itp tylko podstawowe typu cs go , lol ;) teraz mam takie parametry a karta graficzna zintegreowana

j64eja.jpg

Guest bezli†osny

Jak masz zintegrowaną, to dokupisz samą kartę graficzną i komputer dostanie znacznego kopa. Na zdjęciu nic nie widać twoich parametrów, bo za małe. Ważne, żeby nie przepłacić za grafikę a dostosować ją do twoich parametrów. Napisz te parametry, żeby było widać

Wejdź w komputer -> PPM -> Właściwości

-> zakładka sprzęt -> menadżer urządzeń -> rozwiń grafika.

Choć najważniejsze informacje są, E3400, 3GB ramu ddr2 i zintegrowana grafika...

Ale już Ci odpowiem w stylu elektrody....zasilacz na czarnej liscie, zmień:D

Dobra...to srubokret w dłoń, sciagnij boczek i podaj jaki tam drzemie zasilacz

Guest bezli†osny
http://allegro.pl/saphire-radeon-hd5770-vapor-x-i6585647790.html

Po założeniu tej karty gry zaczną dużo lepiej chodzić.

Bardzo dobra i tania propozycja. Mam takiego radeona w starym komputerze. Do najnowszych gier się nie nadaje, ale dużo starszych i pięknych gier na nim pójdzie, choćby wspaniały Crysis, Crysis 2, a nawet Crysis 3, Cal of Duty 1,2 i 3, DOOM 3, Mafia 1 i 2, Grand thef Auto 1 2 i chyba 3 też, Far Cry 1 i 2, no i niesamowity Stalingrad, którą grę wszystkim serdecznie polecam ;)

w tibii gram tylko na ots ;d Panowie moze jakas lepszejsza karta ? tzn jak juz kupowac to mysle zeby wydac tak ze 300zl :P

Walduś...ty chciałeś zestaw z GT230.

100 na C2Q Q6600 do tego kolejne 2gb ramu to z 50 HD5770 to ze 150 do tego 60GB SSD na system i gierki za 200 i mamy równe 500 a zestaw nabierze polotu

Long dobrze Ci radzi :) Zadobra karta nic nie zdziała przy kiepskim procku i małej ilości ramu. Kup to co pisał Long, tylko z SSD trochę pojechał, bo za 200 zł można mieć 120GB. Sprawdź jeszcze ten zasilacz i wrzuć screeny z CPU-Z (zakładka mainboard i memory). I po upgradzie zainstaluj chociaż win 7 :lol