Jump to content

Wypowiedzenie umowy OC w MTU.

NiebieskiPug

Recommended Posts

NiebieskiPug

Hej. Dotychczas 206'kę miałem ubezpieczoną w MTU, ale jak mi dzisiaj druczek przysłali z którego wynika że będę musiał 2x tyle zapłacić co dotychczas to się puknąłem w głowę i stwierdziłem ,,takiego wała".

Więc wlazłem na internety i porównałem różne ubezpieczalnie. Najtaniej wychodzi Allianz i AXA.

Teraz kwestia - jak wypowiedzieć OC MTU?

Czytałem i wiem że:

-W umowach zawartych po 11.02.2012 roku ważny jest stempel nadania wypowiedzenia na Poczcie Polskiej(a nie jak wcześniej data dostarczenia).

- Można MTU złożyć wypowiedzenie poprzez:

a) formularz na ich stronie

b) e-mail

c) listem poleconym

(ja raczej wykonam wszystkie te czynności)

Ale nie mam pojęcia jaki numer polisy mam wpisać.

Dlaczego?

A no dlatego że teraźniejsze ubezpieczenia ważne do XX.12.2016 ma numer polisy kończący się cyfrą ,,2", a numer polisy na bloczkach ,,do wpłacenia" które przysłało MTU gdzie okres jest od 2016 do 2017 numer polisy kończy się cyfrą ,,3".

Także nie mam pojęcia co mam wypowiedzieć.

To które już opłaciłem rok temu i lada moment się kończy, czy to które ,,nadchodzi"?

Ktoś coś? HELP!

buziaczek1431

Te które Ci się kończy .

Drogą elektroniczną możesz do nich wysłać wypowiedzenie z Twoim podpisem i datą .

wrobeleczek

Moim zdaniem musisz wypowiedzieć "starą umowę", a nie nową. Nowa jeszcze nie obowiązuje bo nie jest przez Ciebie zaakceptowana (podpisana?) i opłacona. Na wypowiedzenie masz czas do jednego dnia przed wygaśnięciem umowy. Ja stosuję metodę, że po prostu jadę do przedstawiciela nowej firmy ubezpieczeniowej a on wysyła w moim imieniu wypowiedzenie poprzedniemu ubezpieczycielowi (lub robię to ja, jak mam czas i chęci). Zawsze biorę potwierdzenie wypowiedzenia.

NiebieskiPug

Ok, dzięki Panowie, bo miałem mały mętlik w głowie :piwko

Teraz tak, jak np. jutro wypowiem umowę (e-mail, formularz, list) to mam rozumieć że stare OC jest ważne aż do daty w której się kończy, a nie ,,do jutra/do momentu wypowiedzenia"?

jeśli wypowiesz OC to ono będzie ważne aż się skończy, miałam niedawno auto ubezpieczone w MTU i jak poszłam do ajenta ubezpieczeń to on w moim imieniu wypowiedział ubezpieczenie po podpisaniu nowej polisy u innego ubezpieczyciela

wrobeleczek

Teraz tak, jak np. jutro wypowiem umowę (e-mail, formularz, list) to mam rozumieć że stare OC jest ważne aż do daty w której się kończy, a nie ,,do jutra/do momentu wypowiedzenia"?

Jest przecież opłacone do końca więc jego obowiązywanie skończy się z chwilą końca czasookresu obowiązywania ubezpieczenia a nie "do jutra".

Tak jak Shatanka pisze :) Wystarczy kilka dni przez końcem ubezpieczenia iść do wybranego agenta i on w twoim imieniu załatwia wszystkie formalności, a ty podpisujesz umowę z nowym ubezpieczycielem.

NiebieskiPug

Do agenta nie pójdę z dwóch przyczyn - bliżej mam do Poczty Polskiej (1km, agent 15-20km), dwa, bardziej ufam pokwitowaniu z poczty i e-mail'owi.

Nowe ubezpieczenie już ,,mam" w Allianz ( grubo ponad 1/3 taniej!), wystarczy wydrukować kwitek i przelać pieniądze/albo przelać je online.

Wypowiedzenie złoże jutro zarówno poprzez e-mail, jak i ,,fizycznie" kartkę wyślę pocztą.

Na wypowiedzeniu pisze się, że wypowiadasz umowę "z dniem zakończenia bieżącej polisy ubezpieczeniowej (tu możesz wpisać datę kiedy się kończy polisa)" wtedy nie ma wątpliwości, że wygaśnie wcześniej.

grzegorz1981

Ja także miałem w MTU, ale oni w ostatnim czasie przegięli pałę. 2 lata z rzędu co roku podwyżka i to całkiem spora, zmieniłem na HDI. Wyszło prawie stówę taniej.

NiebieskiPug

Ja w MTU miałbym zapłacić 840zł za samo OC.

W Allianz zapłacę 535zł za OC+ASS+NNW.

I tak drożej niż dotychczasowe 420zł, no ale co zrobić... Cieszyć się że się ma mały silniczek i 60% zniżek :P

Jezuś Maryś.....ja miałem poniżej 400 w maju, za czarnego skurczybyka płaciłem 3 tygodnie temu 780.....ale to je 2 litry

NiebieskiPug

No cóż. Widać że 60% zniżek(w Allianz naliczyli jako 70%), 100% bezszkodowa jazda przez całe życie, auto zamykane na klucz w garażu itd. nie wystarczają by mieć tanie OC ;)

Ogółem to podwyżka w MTU o praktycznie równiótko 100% względem roku poprzedniego.

Ubezpieczalnie direct są fajne... Dla nich jestem żonaty z małym dzieckiem (czasem dwójką), jeżdżący max 5k rocznie i trzymającym auto w garażu na zadupiu :D i już kilkadziesiąt zł w dół na OC :) Aha i jeszcze pracę jakąś odpowiedzialną trzeba sobie wybrać :)

NiebieskiPug

Ja na pytania odpowiadałem w 100% szczerze. Dlaczego? Masz stłuczkę z Twojej winy. Wychodzi na jaw że nie jesteś tak kolorowy jak w ,,ankiecie" i ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, musisz je pokryć z własnej kieszeni.

Dlaczego aż tyle. Nie wiem.

Może robię za dużo kilometrów rocznie, albo samochód jest uważany za niebezpieczny bo stary i nie ma czujnika GPS itd. :D

Nie no miałem już sytuację z "mojej" winy i nie sprawdzali liczby dzieci czy mojego stanu cywilnego :D a z resztą w ciągu roku można ze dwa rozwody wziąć a przeprowadzać się jeszcze częściej :)

Tak samo można sprzedać garaż albo dostać z niego eksmisję w każdej chwili. No i deklarowany roczny przebieg - to jest dopiero magia pytanie. W ciągu roku moje założenia mogą iśc w pi..du i zamiast zrobić 5tys. zrobiłem 15tys bo tak musiałem. I co? ubezpieczyciel nie wypłaci bo nie zgadzają się deklaracje przebiegu? Gdyby tak zrobił to przegra w każdym sądzie. Więc prawie każdy punkt oświadczenia jest aktualny na chwilę jego wypełniania, oni dobrze o tym wiedzą, tylko nie każdy z nimi walczy gdy obniżą wypłatę zasłaniając się deklaracją. I na to liczą.

• 2 weeks later...
NiebieskiPug

No i umowa wypowiedziana ;)

Dzięki za wszelką pomoc! Za rok pewnie przyjdzie 2000zł :rotfl