Jump to content

AC - zwłoka wypłaty odszkodowania

Recommended Posts

Cześć.

Mam pytanie do osób obeznanych w ubezpieczeniach.

Ukradli mi auto - po dostarczeniu wszystkiego (dokumenty, kluczyki, itd.) wg prawa ubezpieczyciel powinien w ciągu 14 dni wypłacić Autocasco lub pisemnie uzasadnić jego odmowę.

Tymczasem Compensa stwierdziła że mają jeszcze dodatkowe 14 dni na badanie mechanoskopijne kluczyka.

Czy mają prawo przez takie badanie przedłużyć czas wypłaty o kolejne 14 dni?

Poza tym od kiedy liczy się w/w prawne 14 dni - od momentu aż zdam wszystko w ich dowolnym oddziale (zdałem 22.11) czy gdy wpłyną do siedziby rozpatrującej szkodę? (w W-wie były 25.11 i twierdzą że od tego terminu się liczy).

Cześć.

Mam pytanie do osób obeznanych w ubezpieczeniach.

Ukradli mi auto - po dostarczeniu wszystkiego (dokumenty, kluczyki, itd.) wg prawa ubezpieczyciel powinien w ciągu 14 dni wypłacić Autocasco lub pisemnie uzasadnić jego odmowę.

Tymczasem Compensa stwierdziła że mają jeszcze dodatkowe 14 dni na badanie mechanoskopijne kluczyka.

Czy mają prawo przez takie badanie przedłużyć czas wypłaty o kolejne 14 dni?

Poza tym od kiedy liczy się w/w prawne 14 dni - od momentu aż zdam wszystko w ich dowolnym oddziale (zdałem 22.11) czy gdy wpłyną do siedziby rozpatrującej szkodę? (w W-wie były 25.11 i twierdzą że od tego terminu się liczy).

Przecież właśnie Ci uzasadnił pisemnie ubezpieczyciel dlaczego na razie nie wypłaci odszkodowania. Nie zapłaci, ponieważ chce dokonać ekspertyzy kluczyka.

Ta informacja wyczerpuje treść punktu o tym, że uzasadnia odmowę wypłaty odszkodowania.

Powoli, powoli. Koledze ukradli auto pod pracą jakiś czas temu i gdzieś dopiero po 2-3 miesiącach wypłacili odszkodowanie, bo zawsze czegoś jeszcze z papierologii potrzebowali.

fanpug206rc

Witam, ogólnie z firmami ubezpieczeniowymi jest bardzo pod górkę... ja właśnie miałem kolizję z oc sprawcy, policja wszystko jasne i miesiąc czasu szarpałem się (rozmowy dość ostre) w końcu przysłali jakąś decyzję ale kwota kosztorysu rosła trzykrotnie 2 razy oględziny różnych rzeczoznawców i finalnie z początkowych "groszy" urosło to czterokrotnie! Tyle wywalczyłem sam, a i tak wiem że zaniżone wszystko dalej jest, więc to nie koniec... Niestety polityka tych firm jest taka że mają skubać i zarabiać w ten sposób :mad o graniu na zwłokę nie ma co wspominać..warto walczyć panowie, temat rzeka

Przecież właśnie Ci uzasadnił pisemnie ubezpieczyciel dlaczego na razie nie wypłaci odszkodowania. Nie zapłaci, ponieważ chce dokonać ekspertyzy kluczyka.

Ta informacja wyczerpuje treść punktu o tym, że uzasadnia odmowę wypłaty odszkodowania.

No właśnie nie uzasadnił pisemnie, tą informację uzyskałem telefonicznie gdy pytałem czy dokumenty mają w komplecie.

Napisałem maila o to, ale milczą...

Również w OWU nie znajduję nic o badaniu kluczyka.

Jest tylko zapis:

"odszkodowanie (świadczenie) wypłacane jest w ciągu 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe."

Czyżby więc badanie mechanoskopijne (które robiła też Policja i zastrzeżeń do kluczyka nie mieli bo sprawę umorzyli) łapie się pod "zachowanie należytej staranności"?

Bo dla mnie to data liczona od dnia złożenia wszystkiego czego wymagają - co zostało spełnione 22.11.2016.

Przeczytaj dokładnie owu, bo najpewniej jest tam zapis, że w razie jakichkolwiek niepewności mogą przedłużyć wypłatę do 90 dni.

Jeżeli nie poinformowali Cię pisemnie, to możesz wysłać im pismo ze od dnia tego i tego zostają naliczone ustawowe karne odsetki.