Jump to content
Sign in to follow this  
White

Luz na pedale sprzęgła

Recommended Posts

White

Witam,

Wczoraj zakupiłem 206 stke 1.4 hdi z 2004 roku, nie jest z pewnością w stanie idealnym, bardzo proszę o pomoc by doprowadzić ją troche do ładu...

Taki właśnie luz mam na sprzęgle...ogólnie chodzi dobrze(nie szarpie, nie slizga sie) jednak ten luz jest irytujący ponieważ ruch nie jest tak długi jak powinien. Czy to mechaniczna kwestia przy samym pedale czy też sprzęgła przy skrzyni?

Pozdrawiam

Stackburn

Przy pedale sprzęgła powinna być sprężyna która go cofa - albo spadła albo jej tam nie ma. Rozumiem , że wysprzęgla bez problemu?

White

Tak wysprzęgla ale tylko do tego jednego zbyt wczesnego momentu.

Stackburn

Można jeszcze spróbować odpowietrzyć ale najpierw sprawdź czy sprężyna działa poprawnie.

White

Faktycznie jest sprężyna...niby nic nie wypadlo...możesz zerknąć co jest nie tak:

NECRO12

ja mam identyczny problem jeżdżę już tak dwa lata ale zaczyna mnie to irytować. wymieniłem sprężynę ale nic nie dało. może rozwiązaliście ten problem jakoś ?

Green

Tam jest śrubka 10mm i możecie skasować ten luz. Oczywiście z wyczuciem

NECRO12

Wrzucilbyś zdjęcie która śrube trzeba tam dokrecić ?

bobok

Jeżeli sprężyna jest Ok a luz masz to zwróć uwagę na połączenie pedału sprzęgła z łącznikiem linki (obok i lekko powyżej od sprężyny) prawdopodobnie masz wytarty ten sworzeń taki biały z tworzywa. Ma on średnicę 8 mm a wytarty może być nawet połowę do tego lekko wytarty będzie też otwór w pedale sprzęgła i luz całkowity jest bardzo duży.