Skocz do zawartości
zwiercha

Auto pływa po drodzę

Rekomendowane odpowiedzi

zwiercha

Cześć,

Naszukałem się podobnych tematów na forum, ale żadne nie odpowiada temu co dzieje się z moim autem gdyby jednak gdzieś taki wątek to wybaczcie. :) Otóż moje auto od jakiegoś czasu zaczęło "pływać" po drodze, cały czas muszę lekko kontrować kierownicą i kontrolować tor jazdy, tak jakby auto samo się nie korygowało. Zbieżność miałem robioną w czerwcu, od tego czasu wymieniałem tylko opony. Dzieje się tak tylko na prostych odcinak i bez względu czy przyspieszam, hamuje czy jadę na luzie. Nie słychać żadnych stuków i puków. Proszę o pomoc bo pomysłów co to od mcpersona, końcówki drążków przez maglownice do trefnych opon i żaden z przypadków nie pasuje do końca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Batrek1990
Cześć,

Naszukałem się podobnych tematów na forum, ale żadne nie odpowiada temu co dzieje się z moim autem gdyby jednak gdzieś taki wątek to wybaczcie. :) Otóż moje auto od jakiegoś czasu zaczęło "pływać" po drodze, cały czas muszę lekko kontrować kierownicą i kontrolować tor jazdy, tak jakby auto samo się nie korygowało. Zbieżność miałem robioną w czerwcu, od tego czasu wymieniałem tylko opony. Dzieje się tak tylko na prostych odcinak i bez względu czy przyspieszam, hamuje czy jadę na luzie. Nie słychać żadnych stuków i puków. Proszę o pomoc bo pomysłów co to od mcpersona, końcówki drążków przez maglownice do trefnych opon i żaden z przypadków nie pasuje do końca.

nachylenie jezdni może mieć na to wpływ czyli tzw daszek ^ droga srodkiem jezt wyżej albo wiatr pogoda teraz jest jaka jest jeżeli to wykluczysz a pisze o tym bo juz nie jeden twierdził ze m auto znosi a okazywalo sie to co pisałem to sprawdz tuleje wahaczy zwłaszcza przednie oraz ciśnienie w tych nowych kołach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Może być każdy z wymienionych (a nawet więcej)...jedź na SKP, wytrzepią auto to przynajmniej kilka się wykluczy(sworzeń, wyrobione gniazdo w zwrotnicy, tylną belkę, tuleje w wahaczach) ciśnienie w oponach prawidłowe i takie samo ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zwiercha
nachylenie jezdni może mieć na to wpływ czyli tzw daszek ^ droga srodkiem jezt wyżej albo wiatr pogoda teraz jest jaka jest jeżeli to wykluczysz a pisze o tym bo juz nie jeden twierdził ze m auto znosi a okazywalo sie to co pisałem to sprawdz tuleje wahaczy zwłaszcza przednie oraz ciśnienie w tych nowych kołach.

eh no niestety sprawdzałem na różnych jedniach i nie tylko ja zresztą ciśnienie w oponach też sprawdzałem. Czy przy tulejach nie powinno mi też coś stukać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Rozumiem , że łożyska mcpersonów już sprawdziłeś? Nie przycierają się? "Luźno" skręca i odbija? No i jak tylna belka - luzy na niej też powodują pływanie całego auta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zwiercha
Rozumiem , że łożyska mcpersonów już sprawdziłeś? Nie przycierają się? "Luźno" skręca i odbija? No i jak tylna belka - luzy na niej też powodują pływanie całego auta.

Na tyle na ile mogę sprawdzić bez podnośnika i kanału to tak nic nie strzela i nie puka. Belka była sprawdzana też w czerwcu i było wszystko ok, chyba faktycznie przejadę się na stacje na szarpaki

---------- Po chwili dodano... ----------

Skręca i odbija spokojnie bez problemów, nie wiem jak mogę w domowych warunkach sprawdzić belkę? Wizualnie wszystko jest ok. No i czuje jakby mi bardziej przód uciekał niż tył czy tak też się zdarza przy belce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

U mnie trochę pływał ale belkę miałem mocno zjechaną (prawe koło mocny negatyw). Jak ze skręconych kół sam prostuje to raczej mcpersony będą ok. Może wahacze są winowajcą. Tak jak wyżej - szarpak pomoże coś wykluczyć .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
giagi

U mnie wprawdzie nie był to pyzio ale przy wyższych prędkościach autko myszkowało po autobahnie i wymagało ciągłego korygowania kierunku jazdy, winowajcą okazały się tylne amortyzatory...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta