Jump to content
giagi

Osłona termiczna układu wydechowego

Recommended Posts

giagi

Luknąłem na pyzia od spodu, spuściłem zapasówkę i nasunęły się małe wnioski;

na podłodze bagażnika w punktach zgrzewów pod farbą pojawia się już ruda...

zdrapuję więc toto potem cortanin i poleci baranek.

Co mnie jednak najbardziej zaskakuje to brak osłon termicznych kanału środkowego, którym przebiega rura wydechowa :umm

Niby to diesel więc sprawność większa i mniejsze temperatury ale zapewne latem to już rura tłumika swoje 2 grodze do podniesienia temperatury wewnątrz wkłada. Kukam po szrotach i nie widać oryginalnych takich osłon.

Czy te samoprzylepne maty butylowe z warstwą folii aluminiowej spełnią tutaj swoje zadanie?

ufik
Czy te samoprzylepne maty butylowe z warstwą folii aluminiowej spełnią tutaj swoje zadanie?
ale tylko te specjalne do temperatur, chociaz chyba nawet te spłyną bo przy wydechu będzie za ciepło ale to juz konkretne charakterystyki trzeba by sprawdzić. Normalnie daje sie je do komory silnika i pod maskę.

mim

Poszukaj z jakiegoś starszego benzyniaka takiej osłony. Np. w moim z 1999 jest osłona, bo jest pod tunelem katalizator, w nowszych już niekoniecznie, bo katalizator był przeniesiony zaraz za kolektorem wydechowym w komorze silnika i zrezygnowali. Ale powinno dać się to zamontować.

---------- Po chwili dodano... ----------

W ASO:

1723HH - cena 97,24 zł brutto

1723E4 - 131,40 zł brutto (dziwne dlaczego ten mały element jest droższy od większego)

waXlWscF.jpg

giagi

Zrzuciłem dzisiaj jeszcze tłumik... i nie rozumiem dlaczego nie montują tych osłon :mad

Lakier na podłodze nad tłumik wyraźnie dużo bardziej dostaje w dupę niż w innej części.

Sporo powierzchniowej rudej w tej części, na pierwszy rzut oka niby ok ale jak się przejedzie druciakiem to kwiatki wychodzą...

Jutro więc zapewne czekam mnie cały dzień szlifowania podłogi, uchwytów na koło zapasowe itd. Na marginesie lakier w tej części nadwozia to jakaś kpina, przecie go tam prawie nie ma. Sądziłem, że pyzie są lepiej zabezpieczone :placze

Nie ma tragedii ale pracy czeka mnie sporo.

Jak uwinę się z czyszczeniem i podmalowaniem, zamontuję koniecznie te osłony - bez nich farba się odparza...

buziaczek1431

Mam taką tylko od rc .

Myślę ze podejdzie do twojego auta jest poprostu tylko większa .

dawidwhh

Też mam całą osłonę od przodu po sam tył z 2.0

buziaczek1431
Poszukaj z jakiegoś starszego benzyniaka takiej osłony. Np. w moim z 1999 jest osłona, bo jest pod tunelem katalizator, w nowszych już niekoniecznie, bo katalizator był przeniesiony zaraz za kolektorem wydechowym w komorze silnika i zrezygnowali. Ale powinno dać się to zamontować.

---------- Po chwili dodano... ----------

W ASO:

1723HH - cena 97,24 zł brutto

1723E4 - 131,40 zł brutto (dziwne dlaczego ten mały element jest droższy od większego)

waXlWscF.jpg

Do tego trzeba doliczyć osłone termiczną na zbiornik paliwa/ropy :P:good