Jump to content

Mercedes a 160

Mazureczka00

Recommended Posts

Mazureczka00

Cześć, właśnie sprzedałam swojego peugeota i szukam czegoś innego do 5 tyś.

Wiem ,że to forum nie jest po to bym pytała o mercedesa ,ale moze ktoś się zna i mi pomoże i powie coś więcej o takim autku :) :

https://www.olx.pl/i2/oferta/mercedes-a-160-1-6-balu4el-szybyklima-CID5-IDkxptV.html#:c71f5178ab

:))

Kamil 206sw

Klasa A serio?

1.6 to najbardziej awaryjne silniki, tak jest na łańcuszku ale nigdy nie wiesz kiedy wywali korbowód...

Pęknie tam pasek osprzętu to tylko laweta, nikt tego na drodze nie wymieni a w warsztacie cena wymiany tego paska powali na kolana(przej... dostęp żeby to wymienić).

Z rozrusznikiem jest podobnie...

Pod plastikami na progach kupa rdzy, zbiornik paliwa metalowy pomimo że podłoga i zbiornik są osłonięte plastikowymi osłonami lubi mocno korodować.

Co nie zgnije to tylna klapa, podłoga bagażnika i błotniki przód bo to plastiki.

W 206 przełącznik zespolony z czasem potrafił się zepsuć, w a klasie zepsuje się szybciej....

Brat mial A170 w półautomacie ogółem autko spoko jest tylko ze do 120km/h, na zakretach zarzuca budą. Z tyłu nie wygodnie zbyt prosto się siedzi kąt 90 stopni. Autko jedynie do miasta

17 lat 150 tyś przebiegu - stan idealny. Niemiec (zapewne dziadek) kupił i nie jeździł bo tylko chodził do garażu posłuchać radia (w domu Helga zagłuszała) ;)

A tak serio model tragiczny i drogi w obsłudze. Jedyne co tam można zrobić bez wyciągania silnika to zalać paliwo do zbiornika ;)

Kamil 206sw

Nowsza A klasa i B klasa z takim silnikiem jest nie wiele lepsza za to dużo droższa.

Brałem pod uwagę A klase w169 i jak zobaczyłem rdze na dachu i na rantach na dole drzwi dałem sonie całkowicie z tym spokój, nic poza wyglądem ten pojazd nie posiadał...

Nowsza A klasa tez ma silnik pod skosem umieszczony i takie same wysokie koszty utrzymania.

Coś takiego podobnego sylwetką i o wiele mniej awaryjnego to Mitsubishi Colt taki od 2005 roku produkcji. Nie koroduje i nie psuje się jak a klasa, przyzwoicie jedzie i dość wygodny ogólnie postaw takiego colta obok A klasy to nie spojrzysz na A klasę.

buziaczek1431

Klasa A .

miałem przez kil lat warsztacie ok 10szt i to nawet młode ale juz bez progów .podłogi

itp.

Nie kupił bym nigdy tego auta .

Mi się wydaje, że w A klasie jest dość dziwna pozycja za kierownicą. Zazwyczaj jak widzę na ulicy to ludzie siedzą z głową w dachu, jakoś nieergonomicznie. Ja sam tylko siedziałem kiedyś w takim ale niewiele pamiętam z tej przygody :P

Kilka lat temu Matula była zainteresowana 4-5 letnią A klasą, co skutecznie udało mi się wybić jej z głowy.

1. Rdza wszędzie. Zaczynając od tylnej klapy, tylne błotniki, zbiornik paliwa,progi, podłoga aż do przednich błotników.

Żeby doprowadzić ją do normalnego stanu trzeba by przynajmniej z 5000 włożyć.

Od tamtej pory nie myśli nawet o mercedesie i to nie ważne czy A klasa, czy "lepsze".

Za 5 tys to nie znajdziesz dobrego egzemplarza na 100%.

Kolego, byłem moderatorem na forum A-klasy przez jakiś czas(nagroda za propozycję poprawienia czytelności forum) i siedziałem nocami czytając forum. Ogólnie autko nie do polecenia, chyba że wrogowi. Cena przełącznika zespolonego w ASO(bo tam był najtaniej) za jedyne 560zł opis naprawy znajdziesz na forum(mojego autorstwa) ogólnie mechanika nie znajdziesz za szybko, a jak znajdziesz to cię skasuje jak za zboże za mękę przy tym aucie....

Kamil 206sw

Pół automatyczna?

Raczej zwykła skrzynia i sprzęgło automatyczne z elektryczną pompką po sprzęgła umieszczoną za lewym błotnikiem(przód). Pompki te nie były wieczne...

Automatyczne też były ale to typowy automat.

Dalej trzymając się tematu w tych A klasach często sypały się też pompki centralnego zamka i rozszczelniały się przewody właśnie te od tych zamków i stale problemy z tym związane.

Jak pisałem wyżej lepiej sobie kupić nowszego colta dokładając ze 2 czy 3 tyś więcej i cieszyć się praktycznie bezawaryjnością niż kupić A klasę i mieć mnóstwo problemów ;)