Jump to content

Problem z kupującym - próba oszustwa ??

Recommended Posts

Ccyyppeell

Witam serdecznie na wstępie przepraszam , że tworzę wypowiedź nie na temat ale chciałbym usłyszeć co o tym myślicie .

Sprzedałem głowicę za cenę X, była sprawdzana przez mechanika. Wysłałem i myślałem , że będzie okey. Niestety na następny dzień usłyszałem , że głowica jest podobno niesprawna. Podobno brak ciśnienia oleju.

Kupujący chce zwrócić głowicę i chce kasy . Początkowo się zgodziłem ale kumple twierdzili że może podmienił i teraz próbuje mnie oszukać. Także nie przyjąłem .

Teraz straszy policją i sądem ? że niby oszustwo itp ? napisałem mu że przyjmę reklamacje i sprawdzę co jest nie tak , bo możliwe że on coś zbroił . Lecz się nie zgodził i chce kasy . On nie chce reklamować tylko zwrócić towar na odległość.

Prawo daje mu taką możliwość ale skoro już zrobił planowanie to chyba jest to INGERENCJA w towar ?? I tym samym prawo już nie daje możliwość żebym zwrócił mu kasę .

Dobrze rozumiem ??

Sorry za taką rozprawkę ale chciałem zbliżyć temat.

NiebieskiPug

Najlepiej byłoby skontaktować się z rzecznikiem konsumentów... Inaczej jest jak sprzedawcą jest firma a inaczej jak osoba fizyczna, tu dodatkowo dochodzi kwestia że kupujący ,,przerobił/ingerował" w produkt.

Ccyyppeell

No jak dla mnie to tylko ściema

Może i nie jestem mechanikiem ale mam troszkę podstawowej wiedzy i sam się zdziwiłem

Skoro Pan który podobno nie od dziś mechanikuje nie wie podstaw to sorry

Ale pytanie co mogę w tej sytuacji zrobić ?? Bo jak wiadomo to kupujący ma więcej praw niż sprzedający ...

Longbow

Sprzedałeś na fakturę/paragon/rachunek czy coś ?

P.S. Planowanie głowicy to ingerencja w towar......zwrotu nie przyjmuje sie, reklamacja to co innego

Ccyyppeell

Miałem wystawioną na olx , gościu chciał kupić to wysłałem . Potem zaczęły się z nim problemy.

Ja zrozumiałem że on chce reklamować więc chciałem przyjąć jego reklamacje , sprawdził bym czy to jego wina czy kogo . Ale gościu nie chce reklamować tylko oddać towar i żąda kasy .

Jak do poniedziałku nie dostanie i tu cytuje " wraz ze swoim adwokatem wniosę odpowiednie pismo " hahaah

Guest bezli†osny

Myślę, że gościu ma prawo zwrócić towar ale w stanie nienaruszonym, dopiero wtedy może otrzymać kasę z powrotem. Jeśli grzebał w towarze, nie ma zwrotów. Jeśli podmienił towar, to chyba poznasz nie swoją głowicę, więc wtedy też nie ma zwrotów.

NiebieskiPug

To tak jakbym ja kupił cokolwiek, weźmy np. wideorejestrator do samochodu, ale wywalił oryginalną ,,ładowarkę", oryginalne kable, po czym zastąpił je swoimi.

Czy jeśli po dwóch dniach mi się odwidzi mogę oddać taką kamerkę po przeróbkach mimo że była nowa, z gwarancją 2 letnią?

Nie.

Ostatnio kupiłem znajomemu klawiaturę w mediaexpert, okazało się że nie wszystkie klawisze działały (klawiatura do smarttv), mediaexpert rozpatruje każdą sprawę osobno jednakże nie przyjęli zwortu gdyż pudełko (nie sama klawiatura) było nadto uszkodzone i tyle.

Towar należy oddać w takim samym stanie w jakim był zakupionym, w przypadku nowego - w stanie takim który nie ujmuje jego wartości rynkowej (potargane opakowanie to czyni).

jeśli towar nie był fabrycznie nowy, a Ty nie wystawiłeś paragonu (bo nie jesteś firmą tylko jako osoba fizyczna sprzedałeś) to chyba nie może Ci nic zrobić, straszy tylko żeby wyciągnąć kasę... daj znać jak sprawa się rozwinie :)

Powtarzając już pytanie kogoś tam wyżej CO MA GŁOWICA, DO CIŚNIENIA OLEJU ? :))) pompa oleju która robi to cisnienie jest w dolnej części silnika (w bloku) a nie w głowicy.

Powiedz mu, żeby Cię sądził i nie steresuj się

Nie przejmuj się zbytnio. Te wszystkie prawa konsumenta nie przysługują mu, ponieważ sprzedałeś to jako osoba prywatna. Jedyne co może Ci zrobić to pogrozić palcem albo adwokatem.

Ccyyppeell

Powiem szczerze , czasem coś tam wystawię na olx czy allegro ale pierwszy raz w ogóle ktoś zgłasza jakaś reklamację. Zawsze dwa razy sprawdzam towar sam lub daje komuś kto się na tym naprawdę zna .

I powiem szczerze , że rozmawiając z tym Panem w ręku miałem drugi telefon i gadalem z mechanikiem.

Na olx może Cie w pompke pocałować , nawet telefonu bym nie obierał jak burak szuka Leszka na kajak :D

Guest bezli†osny
Powtarzając już pytanie kogoś tam wyżej CO MA GŁOWICA, DO CIŚNIENIA OLEJU ? :))) pompa oleju która robi to cisnienie jest w dolnej części silnika (w bloku) a nie w głowicy.

Tu nie chodzi o pompę. Gościowi chodziło pewnie o to, że głowica musi być szczelna z korpusem, bo w przeciwnym wypadku będzie się sączyło, jak jest ciśnienie oleju we wnętrzu silnika. A jeżeli nie jest szczelna, to wadliwa pewnie, no splanować by trza :)

Ccyyppeell

On po zakupie od razu planował ... Tylko jeśli ma takie pojęcie o ciśnieniu w głowicy to pewnie coś przy planowaniu spierdo*ił

Ccyyppeell

Nosz kur....

Teraz żona dzwoni na firmę i sapie że poda na Policję i do skarbówki ....

Kolejnym ich krokiem jest że podobo żadnego planowania nie było ....

A jeszcze przed godziną 10 gościu pisał że jest przed Komendą Policji i pyta czy się dogadamy ...

Beka z luji

Guest bezli†osny

Straszy cię, bo chce wyciągnąć kasę. Nie jest to przyjemne, ale jeśli grałeś fair, zapomnij o tym. Dużo kosztowała ta głowica?