Jump to content
Sign in to follow this  
Sodar

Peugeot 206 SW DRL w halogenach

Recommended Posts

Sodar

Wpadłem na genialny (jak zwykle) pomysł aby zrobić sobie światła do jazdy dziennej w światłach przeciwmgielnych które sa w zderzaku.

Planuję kupić moduły LED tzw Ringi i zamontować je w środku reflektorów. Muszę dobrać odpowiednią średnicę. Potrzebna mi wiedza czy te małe reflektorki ze zderzaka dają się rozmontować? Robił ktoś już coś takiego? Mam peżota po lifcie.

MattHarderzz

Da się bez problemu je wymontować ze zderzaka. Kilka osób już je nawet otwierało, żeby pomalować środki na czarno.

Nie wiem czy dobierzesz odpowiednią średnicę ledów, bo one są jakby bardziej eliptyczne niż okrągłe.

Po allegro latają 2w1, gdzie masz zintegrowane DRL i halogeny, więc może tym się zainteresuj. No chyba, że ma być po kosztach.

Poza tym są moduły, które przekształcają halogeny w dzienne święcąc np. z 30% mocą, dodatkowo wyposażone w funkcję "Coming/Leaving Home".

marcin90
Nie wiem czy dobierzesz odpowiednią średnicę ledów, bo one są jakby bardziej eliptyczne niż okrągłe.

Odbłyśnik jest okrągły.

Sodar

Właśnie do odbłyśnika chce zamontować. Można z halogenów zrobić dzienne, ale to jednak nie to. LED fajnie wygląda, szczególnie ringi w tych miejscach. Planuję kupić moduły lepszej jakości, o barwie neutralnej. Niebieskiej poświaty wolę uniknąć. Podkleje je blaszką żeby to się nie usmażyło wsrodku.

Creep

Idealnie pasują te z E36 ja maiałem zamontowane ringi nawet od biedy może bym znalazł

bmw-e36-lampy-przednie-c_131.jpg

Sodar

Ale w halogenach? Jak miałeś połączone.

Wydaję mi się że od BMW są za słabe. Bo tam są tylko dla wyglądu. Myślę o modułach typu COB lub z ok 40 chipów smd.

Creep

Wiesz co miałem to przyklejone do odblaśnika w halogenie mieści się tam idealnie nawet jest regulacja. Co do jakości świecenia nie można wymagać od tego za wiele tam są 2 diody rozpraszające światło po całym ringu więc słabo! SMD zrobiło by tam robotę! Co do przewodów nie pamiętam już, ale w dekielku się przewierciłem chyba z taką małą uszczeleczką. To był tylko test na starych halogenach i rozbitym bmw :P Nie mogłem się oprzeć :D JAk cię interesuje to mogę poszukać tego jutro i podać ci średnicę ringu gdzieś miałem dwa zbędnę ringi jak znajde to mogę ci wysłać za free płacisz tylko przesyłkę i może pod te ringi smd świeciło by to znacznie lepiej niż same smd. W każdym razie wykonalne wszystko