Jump to content
Sign in to follow this  
Pepe007

Kolektor wydechowy 2.0 16V

Recommended Posts

Pepe007

Witam, czy demontował ktoś może kolektor wydechowy w 2.0 16V ? Czy da się to zrobić w miarę bezproblemowo ? Teoretycznie jest tylko 10 nakrętek do odkręcenia i opaska łącząca z dalszą częścią układu wydechowego. Czy jest dostęp od góry, spod maski, czy trzeba demontować zawieszenie jak niektórzy mnie straszą ?

dawid_bielice

Ja będę w majówkę ściągał ale wiadomo śruby są jakie są więc lekka batalia może być :D

MisioLBN

zależy co chcesz zrobić :) odkręcić można od góry (przynajmniej mój rurak 4-1 się da) ale żeby wyjąć to silnik trzeba ruszać, możliwe że dało by radę rozpiąć go z poduszek opuścić i pójdzie.

Pepe007

Chcę zdjąć seryjny kolektor i wymienić pod nim uszczelkę. Zastanawiam się jedynie nad dostępem do śrub i miejscem na wymontowanie kolektora.

MisioLBN

jak tylko uszczelka to nie musisz wyciagać. odkręcasz od góry, rozpinasz wydech, kolektor CI opadnie, ze szpilek aby go zsunać, uszczelke wyalasz zakładasz nowa i skrecasz. Ja swój kolektor wyciągalem 2x. Pierwszy raz odkreciłęm go ap otem cały silnik wyjechał, przy wkładaniu zrobiłem tak że położyłem go na swoim miejscu włożyłem silnik i przykreciłem, a drugim razem sama głowice aby zrywałem ale kolejność ta sama tylko zamiast silnika to głowice wyjąłem.

Pepe007

Myślę, że też w weekend majowy się za to zabiorę.

adrian055

jak chcesz mam nowa uszczelke kolektora:)

Pepe007

Dzięki, ale już kupiłem. Liczyłem, że uda mi się zdemontować całkiem ten kolektor w miarę prosto, bo coś mi w nim chyba brzęczy. Czytałem że rurki w nim brzęczą i trzeba pospawać.

YarkoNV

Odkręć go, wywal albo odsuń katalizator, silnik na lewarek tylko mądrze go złap od spodu, wywal łape przy sterowniku silnika i opuść go na lewarku na dół. Wtedy do góry MOŻE będzie tyle miejsca że się przeciśnie, jeśli nie to trzeba odkręcić łape z dołu tą która jest przykręcona do wózka i wtedy opuszczać silnik. Kata musisz odsunąć albo coś bo kolektor siedzi na szpilkach więc trzeba go wysunąć. Myślę że da radę :D

Pepe007

Dzięki za radę, tak spróbuję i mam nadzieję, że bez wyciągania silnika uda mi się go wyciągnąć.