Jump to content
Sign in to follow this  
Rafhart

Katalizator 206 1.4 8V TU3JP - jak znaleźć numer części?

Recommended Posts

Rafhart

Witam, mam nagły wypadek, przerdzewiał mi kołnierz od katalizatora, nie mam dostępu do Servis boxa - czy ktoś z dostępem mógłby sprawdzić jaki katalizator jest mi potrzebny, chodzi o numer części. VIN VF32***

#6 Treści

Publikowanie na forum numeru VIN będzie nagradzane ostrzeżeniem. VIN można przesłać za pomocą Prywatnej Wiadomości.

NiebieskiPug

Nie myślałeś nad wywaleniem kata?

---------- Po chwili dodano... ----------

Co do samego kata, jak nie działa Ci sb spróbuj na innej przeglądarce. Mnie nie działa dzisiaj na mozilli, ale na google chrome już tak ;)

1731 EY

Katalizator

TR PSA K208

http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/Arturro67/Beztytuu_zpspoimrmn0.jpg~original

Rafhart

NiebieskiPug dziękuje, o to chodziło, teraz wiem jak się do tego zabrać, co do samego katalizatora to myślę nad tym aby go wywalić ale jest tam sonda lambda, są jakieś emulatory ale nie wiem jak to będzie działać. Czystość spalin na kontroli też może być pod znakiem zapytania.

danek

Co do wywalania kata to nie polecam , od przyszłego roku mają się zmienić przepisy na stacjach diagnostycznych każde auto będzie mieć robioną emisję spalin ,

NiebieskiPug

Jak auto na LPG to nie ma problemu.

Rafhart

Myślę usilnie nad rozwiązaniem, po 120 000 km, to i tak pewnie katalizator nie funkcjonuje prawidłowo, nie mam LPG, jedynie co przychodzi do głowy to wymiana na nowy, lub wstawienie uniwersalnego, też obawiam się kontroli czystości spalin, ponoć mandat za to kosztuje 300 zł. Dużo teraz mówi się o "smogu" tylko czekać aż ktoś na górze połączy fakty i do akcji trzeźwy poranek dołączy kontrole spalin, średni wiek samochodu w Polsce to kilkanaście lat. Przecież to kopalnia pieniędzy.....

MALY115

witam.Jeżeli już o katalizatorze to chciałbym się podpiąć pod temat. Otóż mam zapaliła się kontrolka od katalizatora sprawdziłem przewody i czujnik wszysto wydaje się być ok.Czy ktoś wie o co może chodzić? Dziękuje i Pozdrawiam.

Rafhart

Katalizator mógł się skończyć, nie wiem która to lampka od katalizatora bo mi się nic nie paliło, błąd też nie wyświetlał się, w zeszłe wakacje maiłem padnięta sondę lambda, ale maiłem komunikat na wyświetlaczu i paliła się ikonka silnika.

Moja 206 łączy się bezprzewodowo z moją komórka i melduje wszelkie usterki, szkoda że nie zameldowała że łączenie rury z kołnierzem niebawem przerdzewieje ;)

Co mogę poradzić:

Nabyć interfejs diagnostyczny i zobaczyć jaki błąd wywala.

MALY115

Dzięki za podpowiedź:) okazało się że wydech był nieszczelny.Po uszczelnieniu wydechu wszystko wróciło do normy:)

Rafhart

Co sądzicie o tych obrotach jest ok ?

marf1990

Dzień dobry, podpinam się do tego tematu aby nie zakładać nowego. W moim peugeocie 206 nie ma katalizatora. Chcę kupić i zamontować, ale nie wiem jaki mam zamówić. Z tego co widziałem to stosowane są katalizatory pionowe i poziome. Pytanie, który będzie pasował?

Peugeot 206 wersja roland garros , rocznik 2000, pojemność 1.6, 8-zaworowy, 90KM

Może, ktoś z Was posiada ten model i jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam