Skocz do zawartości
grzesiek89

hałas po wymianie sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

grzesiek89

Witam,

chciałbym prosić o pomoc bo sam już nie wiem co mam myśleć i robić. Ostatni rok dawało się słyszeć padające łożysko oporowe, a w ubiegły weekend coś się pogorszyło, zarówno w kwestii hałasu jak i dziwnego rezonansu auta. We wtorek zostało wymienione kompletne sprzęgło. Na pierwszy rzut oka wszystko gra, ALE.. ale nie minął tydzień a zgłosiłem się do warsztatu z pewnymi drażniącymi mankamentami. Mianowicie po delikatnym dotknięciu/wciśnięciu pedału sprzęgła czuć że się trzęsie. Poza tym od samej wymiany pedał jest baaardzo miękki. no i wduszając i wyduszając słychać "pyknięcie" bo przeskakuje coś ten plastik łączący pedał sprzęgła z linką. Fachowcy stwierdzili że to wina skrzyni, że coś z nią nie tak, a odjeżdżając od niech zaczęło się dodatkowe turkotanie z silnika. Dosłownie takie jak przed naprawą (cichsze ale słyszalne) rytmiczne jakby coś w środku miało zaraz się rozlecieć i cichnące po wduszeniu sprzęgła.

Czy na prawdę mogę mieć uszkodzoną skrzynie? czy nie powinni tego sprawdzić montując sprzęgło? czy może tak szybko rozlecieć się łożysko czy bardziej prawdopodobne jest to że je tylko nasmarowali żeby przyoszczędzić na częściach?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie, jestem w kropce bo nie wiem co mam dalej robić, reklamacja u mechanika to jak walka z wiatrakiem a przyznam szczerze że nie wiem co bardziej się opłaca ciąganie po sądach czy płacenie innemu fachmanowi za tą samą robote.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lemon

jesli sprzęgło kpl nowe tzn tarcza łożysko oporowe oraz docisk ..zakładam że jest średnia półka cenowa to ja obstawiam że to wałek główny ma luz ..przepraszam że teraz odpisueją ale dopiero co zarejestrowany jestem..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

No po roku to trochę opóźnienia

Tfu po 2 latach :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta