Jump to content
Sign in to follow this  
Pgt206

linka, sprzęgło, regulacja

Recommended Posts

Pgt206

Cześć, mam pytanie czy linka sprzęgła z samoregulacją wymaga jakiegoś wstępnego ustawienia ze sprzęgłem czy po prostu założyć i koniec. Bo założyłem nową linkę i na początku było dobrze ale teraz czuję, że się kończy, wysprzęgla coraz niżej. Więc nie wiem, czy źle założyłem linkę czy jest problem z samym sprzęgłem. Dzięki za odpowiedź.

Danhi

Czesć powinna sie automatycznie dopasowac miałem ten sam problem mechanik wymienil mi 2 linki a w koncu zabralem sie za to sam bo linki nie tanie a problemem był wybierak ale spokojnie bo wiecej rzeczy zepsul niz naprawil ale do rzeczy przy przegrodzie linka ma plastik w którym chowa sie panceż powinien na nim byc szary "przycisk" i opis ON OFF teraz nie pamietam dokładnie ale jesli jest w pozycji OFF linke da sie bardziej poluźnic a na ON dziala spreżyna i jesli jakąś breszka dźwignie sprzegla wcisniesz i wepchniesz linke do środka mechanizm powinien zalapać. Trzeba tylko uwazać zeby linka nie byla naprężona jak breszkę wyciagniesz prawidłowo powinien być minimalny luz :ok jak będzie trzeba zrobie zdjęcia i opisze co i jak dokładniej

wojtas6412

Jeżeli możesz to pokaż fotki, u mnie po założeniu nowej linki sprzęgło bierze "w podłodze", a na starej która czasami "strzelała" brało w połowie skoku pedału.

Danhi

A więc tak bo już ciemno zdjęć nie mam jak zrobić posłużę się internetem, skrzynia o ile macie ten sam typ stojąc przy masce po ściągnięciu aku podstawki i puchy dolotu będzie dostęp fdbbb06262e9ee82014c643cbc346abb.jpg

łapka wysprzęglika na zdjęciu widoczna u dołu nie może mieć luzów prawo lewo itp powinna się gładko obracać wokół swojej osi trzeba ją dopchnąć w stronę kabiny (uwaga bo ciężko) nie powinno się dać jej odciągnąć w stronę przeciwną,powinno się ją dać minimalnie poruszyć do przodu i do tyłu jakieś parę milimetrów tyle żeby linka nie była napięta jeśli tak nie jest no to do roboty:ok :

Linka przechodzi przez łapę z prawego końca opiera się na plastiku przez który przechodzi i zakończona jest "grzybkiem" jeśli dopchniemy całą dźwignie do kabiny za pomocą pręta, brechy, przedłużki od grzechotki etc i popchniemy ten grzybek linka powinna się skrócić ale nie może być naprężona najlepiej wsiąść do auta i zobaczyć jak sprzęgło się naciska czy nie wpada bo to znaczy że jest za mocno przyciągnięta i może ślizgać nawet jeśli jest trochę naprężona po kilku nadepnięciach może się lekko poluźnić trzeba to zrobić na wyczucie.

Jeżeli linka jest za bardzo napięta to bez problemu możemy ją odblokować

trzeba jeszcze raz nacisnąć ramie wysprzęglika żeby linka miała trochę luzu następnie na korpusie linki szary "przycisk" zdjęcie poniżej , pociągnąć do siebie i przekręcić w lewo o ile pamiętam na pozycje OFF wtedy pancerz linki się luzuje i popuszczając ramię linka będzie się wydłużać

33.10.48.JPG

analogicznie przekręcenie na pozycję ON będzie powodowało włączenie blokady tak że pancerz będzie wyciskany z obudowy co skraca linkę. i robimy wszystko od początku najlepiej po troszeczku dociągać ramie i wpychać linkę po każdym dociągnięciu sprawdzić jak chodzi sprzęgło.

Jeżeli coś jest niejasne proszę pytać ewentualnie postaram się na dniach zrobić fotki i wyjaśnić to bardziej łopatologicznie :victory

Pgt206

na mojej lince nie ma on/off i żadnych przycisków (przed chwila ją wyjąłem). Ale zrobiłem dzisiaj 100km i jest cała, więc może to kwestia przyzwyczajenia. W każdym razie następna linka bez samoreglatora

Green

Chętnie bym kupił bez samoregulacji :D podaj link

Danhi

Czyli wychodzi na to że jest linka samoregulująca i nazwałbym tą drugą samodociągającą z możliwością regulacji dodam że ja mam Linexa takiego jak na zdjęciu.