Skocz do zawartości
sebek011

Odpowietrzanie hamulców!! Proszę o pomoc!!

Rekomendowane odpowiedzi

sebek011

Witam.

Dzisiaj wymieniłem klocki w swoim peugeocie (1.4 hdi 2007r). Wymieniłem klocki i przy okazji przeczyściłem całe zaciski tłoczki co się wiązało z wypięciem przewodów i zapowietrzeniem hamulców.

Problem teraz w tym, że chciałem odpowietrzyć normalna metoda wciskanie pedału hamulca i odpowietrzanie przez zaworek powtórzyłem na każdym kole 3,4 razy zaczynając od najdalszego koła od pompki ku najbliższego. Tylko problem, że nie zadziałało i nie mam hamulców (czy możliwe, że źle to zrobiłem?). Czytałem, że jak jest ABS to powinno się najpierw odpowietrzyć pompkę hamulcową? Proszę o szybką odpowiedź bo w poniedziałek do pracy a ja bez auta! :rotfl:rotfl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość bezli†osny

Odpowietrzałaś już kiedyś hamulce? Robiłeś to w dwie osoby, czy sam? Jak uleci więcej płynu z układu, to przy odpowietrzaniu trzeba kilka razy popompować pedałem, następnie wcisnąć do oporu i druga osoba niech popuści i zamknie odpowietrznik i tę czynność trzeba wykonać kilka razy, aż pedał "załapie". Jak "załapie", to wtedy odpowietrzyć już normalnie, aż przez odpowietrznik będzie leciał stały płyn bez pęcherzyków powietrza. Nie muszę chyba dodawać, że trzeba stale dolewać płynu do zbiorniczka, żeby nie opadł do dna. Przed odpowietrzaniem najlepiej nalać go prawie do pełna, pod korek i sprawdzać ubytek po odpowietrzeniu każdego koła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebek011

Właśnie to mój pierwszy raz.

Tak wiem we dwie osoby robiłem.

Tylko czy jak jest auto z ABSem to nie trzeba odpowietrzać najpierw pompy hamulcowej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Green

Odpowietrzaj 3 razy każde koło. W końcu będzie dobrze

Wszystkie koła, przerwa i na nowo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Pytanie zasadnicze.....czy jak poskrecales heble to w zbiorniczku było sucho jak nie powiem gdzie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ANIAAC

ABS nie ma tu nic do rzeczy .Kol Longbow ma racje.Pompa to podstawa-tam nie powinno zabraknąć płynu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebek011

Witam. Dzisiaj ogarnąłem temat hamulców.

3 razy odpowietrzałem każde koło i jest wszystko ok.

Za pierwszym co prawda 2 razy ale nie pomogło dzisiaj jechałem od początku 3 razy każde koło i śmiga jak przecinak.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Główna zasada:

ABS - zaczynasz od koła które jest NAJBLIŻEJ pompy.

Brak ABS - zaczynasz od koła najdalej położonego od pompy.

Nie trzeba dwa , siedem czy naście razy. Wystarczy raz ale w odpowiedniej kolejności + uzupełnianie płynu na bieżąco.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta