Jump to content
Sign in to follow this  
krzemik

Sprzęgło po wymianie

Recommended Posts

krzemik

Witam, niecały rok temu miałem wymieniane kompletne sprzęgło wraz z łapa. Po 3 miesiącach było już słychać lekki szum dochodzący że sprzęgła, więc postanowiłem zareklamować to. Zostałem odrzucony bo oni nic nie zauważyli. Teraz szum się nasilił więc podjechałem do nich ponownie usłyszałem że uszkodzona jest kilka ponieważ powinna sama się regulować a nie da się nią ruszyć, więc wyminie ja u niech. Czy da się coś zrobic, aby wymienili to sprzęgło jeśli wymiana linki nic nie da? Sprzęgło jest firmy Valeo, a auto od czasu wymiany zrobiło około 6tys km

sobik
Witam, niecały rok temu miałem wymieniane kompletne sprzęgło wraz z łapa. Po 3 miesiącach było już słychać lekki szum dochodzący że sprzęgła, więc postanowiłem zareklamować to. Zostałem odrzucony bo oni nic nie zauważyli. Teraz szum się nasilił więc podjechałem do nich ponownie usłyszałem że uszkodzona jest kilka ponieważ powinna sama się regulować a nie da się nią ruszyć, więc wyminie ja u niech. Czy da się coś zrobic, aby wymienili to sprzęgło jeśli wymiana linki nic nie da? Sprzęgło jest firmy Valeo, a auto od czasu wymiany zrobiło około 6tys km

No jeżeli jeździłeś z zablokowaną regulacją linki to łożysko się zużyło. No i nie ma tu czego reklamować. Też bym tego nie uznał.

Danhi

Miałem to samo wymiana sprzęgła regeneracja skrzyni nowa linka po 3 miesiącach zaczęło piszczeć łożysko i linka się sama luzowała po reklamacji podciągnęli mi linkę brechą ... czego komentować nie ma sensu po kolejnym miesiącu łożysko szurało linka znowu się luzowała do stopnia że but w podłodze i prawie że niewysprzęglało wymienili mi linkę na mój koszy bo stwierdzili że gwarancji nie ma na takie coś jak znowu po raz kolejny linka zaczęła puszczać i łożysko szurało olałem ten warsztat wyszarpałem skrzynie i wymieniłem łożysko bo tamte wypadło w 2 częściach osobno byłą płytka z zaczepem i samo łożysko pomimo że upierałem się że coś jest nie tak z tym łożyskiem już od samego początku. Po mojej wymianie łożyska wszystko działa sprawnie nic sie nie luzuje a skrzynie wytargałem bez kanału w pojedynkę autko stało na kobyłkach jest to wykonalne trzeba się nagimnastykować trochę ;P

krzemik

Skąd miałem widzieć że jest zablokowana. Dowiedziałemsie o tym 2 dni temu w sobotę zostanie wymieniona

kuba1947

Mam ten sam problem,z tym że po wymianie sprzęgła gdy daję na luz jest ogromny hałas,szum,jutro dodam filmik jak to słychać,pojechałem z reklamacją w ten sam dzień to mi powiedzieli,że skrzynia biegów do wymiany,stwierdzili że trzeba wymienić płyn w skrzyni biegów na lepszy (100zł) zapłaciłem i dalej,czy jest możliwość uszkodzenia skrzyni przy wymianie sprzęgła?