Jump to content
  • Similar Content

• PaKoL
      By PaKoL
      Witam wszystkich! Chciałem się zapytać co w sumie na pierwszy rzut oka sądzicie o poniższym ogłoszeniu 206 stki którą zamierzam obejrzeć w najbliższym czasie, wcześniej posiadałem 1,6 110km w benzynie, więc chętnie posłucham opinii posiadaczy lub byłych właścicieli 1,6hdi w dieslu, na co powinienem zwracać uwagę itd. Z góry dziękuję!
       https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-ID6C52oN.html#1f36479ac7
    • Morfi
      By Morfi
      Hej,

Dostałem informacje od mechanika, że mam uszkodzone przewody klimatyzacji i ponieważ rurka jest zbyt cienka, nie da się tego 'załatać' i potrzebuję kupić całe przewody (dwie rurki idące razem obok siebie). Poprosiłem o numer części i dostałem: 6460KL.
      Moje pytanie brzmi, czy te przewody różniły się między wersjami, tj. czy przewody z 1.2 czy 1.4, podejdą pod 1.6 lub czy diesel vs benzyna ma znaczenie oraz czy rodzaj klimatyzacji (automatyczna vs manualna) też będzie miał znaczenie? Do tego nie wiem, czy ten numer to numer OE peugeota, bo jakoś mało wyników mam w wyszukiwarce, a może jest ktoś, kto ma dostęp do oryginalnych numerów.

Z góry dzięki za pomoc.
    • Rabiej83
      By Rabiej83
      Witam,
      rozwaliła mi się klamka od bagażnika, nie mogę nigdzie takiej kupić. Musi być zamykana na kluczyk, czyli z bębnem( bez centralnego zamka).
      Ktoś wie, gdzie mogę taką dostać?
    • p3gi3
      By p3gi3
      Witam,
      jestem nowym użytkownikiem na forum. Chciałbym prosić o pomoc i ewentualne podpowiedzi jak postępować z moim problemem. Być może temat odgrzewany, za co z góry przepraszam. 
      Otóż od jakiegoś czasu mam problem z moją 206 (1.4 benzyna 75 km, 2008 rok), silnik czasami faluje i wyłącza się nawet podczas jazdy. Ostatnio (jesień 2018) co było przy nim robione to:
      *nowe świece
      *nowa cewka
      *uszczelka pod głowicą (planowanie itp)
      *rozrząd
      *sprzęgło
      *olej+filtry
      Czytałem, że może być to silnik krokowy, niestety nie mogę się go doszukać pod maską. Oglądałem filmiki z innych 206 gdzie jest ten silnik lecz u mnie tego nie widać (patrz zdjęcia).
      Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc gdzie znajduje się silniczek. Być może ktoś miał podobny problem. Być może nie jest to wina tego silnika. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

• Elitpedro
      By Elitpedro
      Witam, przeszukalem całe forum i nikt chyba nie miał jeszcze takiego problemu, a mianowicie nie działa dużo elektryki, światła, wycieraczki, nawiewy, liczniki. Po odpaleniu auta liczniki działają przez jakies 20 sekund, a świateł z przodu nie ma tylko jak sie trzyma włącznik do siebie to świecą sie długie, modul bsi wymieniany, stacyjka dobra kostki, piny wszystkie czyste, jakieś pomysły ?? 
Sign in to follow this  
przemon

Silnik nie pali. Światła pozycyjne działają mimo że są wyłączone.

Recommended Posts

przemon

Dzień dobry,

Po powrocie z udanego urlopu, podczas wypakowywania roweru z bagażnika mojej cudnej 5cio drzwiowej 206tki dobiłem zębatką dość mocno w ściankę bagażnika. Od tego momentu silnik kręci, ale nie chce odpalić, ponad to światła pozycyjne świeca mimo wyłączonej manetki, gdy tylko przekręcę kluczyk do I pozycji. W tym samym położeniu kluczyka nie da się załączyć świateł drogowych. Nie pali się też żarówka bagażnika.

Wskażcie mi proszę drogę do znalezienia błędu. Póki co odpiąłem aku żeby się czasem nie rozładował. Pod tapicerką mam kostkę, ale nie widać na kablach mechanicznych uszkodzeń. Jutro podeślę jakieś zdjęcia.

Pozdrawiam

przemon

Udało mi się znaleźć winowajcę. Problemem był przepalony bezpiecznik przełączników przy kierownicy i oświetlenia bagażnika (lokalizacja pod kierownicą, nr 4, 20A).

Wątek można zamknąć.