Jump to content

Wypadek z 206 CC

Recommended Posts

Hu hu no ładnie go wzięli w kleszcze przypuszczam że nie jedno nie-kabrio wyglądało by gorzej, widać wszystko się złożyło ale podłoga się trzyma , strach tylko pomyśleć że jakiś pan Andrzej czy inny Janusz z przyjemnością zaopiekował by się takim rozbitkiem tu przyciął tam dospawał tu poklepał i przy kolejnym takim niefarcie to nieszczęsny kierowca był by już "zapuszkowany".

Ouragan to mocna felga... nietknięte :) CC ma wzmocnioną podłogę solidnymi kształtownikami, trochę są upierdliwe przy dorabianiu nieoryginalnego wydechu ale jak widać są niezbędne

Istreed

Cabrio ma mocniejszą podłogę zdaje się więc to mu chyba pomogło trochę.

Twarda podłoga jest dobra jak jak złapałem topolę drzwiami kierowcy w subaru to go wygło tak że po stronie pasażera był krzywy.

A fotel kierowcy zrobił masakrę tunelowi środkowemu :-)

Kamil 206sw

CC ma grubsze progi tak jak zwykła 206 podłużnice co też usztywnia wszystko.

Odnośnie Januszów to nie sadze żeby opłaciło im się naprawiać 206 ponieważ te samochodu już są stosunkowo tanie a zabawa z cc to takie porwanie się z motyka na słońce ponieważ dach ma się bez problemów rozkładać i składać a do tego jeszcze po złożeniu ma nie być słychać świstów powietrza wewnątrz więc naprawa tego bezcelowa.

Zwykłą 206 oprócz śmiesznie cienkich podłużnic podłogi bagażnika to nie ma z tyłu żądnych wzmocnień i wystarczy zwykłe najechanie na tył przy nie wielkiej prędkości to już robi się problem z otwarciem drzwi z tyłu, nie dali nawet belki pod zderzak jak to ma miejsce w innych modelach.

Istreed

Też mnie to zaskoczyło jak zdjąłem tylny zderzak.

Ale w sumie z przodu co masz, kawał plastiku na podłużnicach...

grzegorz1981

Nie mówcie, że zwykła 206 jest niebezpieczna w razie wypadku? hmm

Cud to był , ze ten Mann miał windę w tylu

Kamil 206sw
Nie mówcie, że zwykła 206 jest niebezpieczna w razie wypadku? hmm

Zwykły hb przy uderzeniu w tył ciężarówką... Nie będę cię stresował.

Longbow
Cud to był , ze ten Mann miał windę w tylu

Nie chciałem tutaj podważać cudowności tego zdarzenia, ale też miałem pierwsze odczucie, że gościowi trochę ta winda pomogła w dalszym stąpaniu po tym świecie.

Zwykły hb przy uderzeniu w tył ciężarówką... Nie będę cię stresował.

Ciężarówki to pikuś....my tu na ślunsku się musimy z wozami opancerzonymi użerać ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

Aha...podłoga przy tym zderzeniu to miała niewiele do gadania, cieżarówka "taranujące części" ma na wysokości klapy bagaznika, stosunek masy 15:1 ....cyt. klasyka "Kamaz ma w dupie Twoje 5 gwiazdek Euro NCAP"

"Kamaz ma w dupie Twoje 5 gwiazdek Euro NCAP" - po takim bliskim zapoznaniu sie z kamazem to nie tylko kamaz ma w dupie gwiazdki ale można mieć z dupy garaż na kamaza ;P