Jump to content
Sign in to follow this  
needlehole

Pomysł na S16

Recommended Posts

needlehole

Cześć

Jestem posiadaczem 206 w wersji S16, poprzedni właściciel zamontował tłumik końcowy Ultera, który w okolicach 3tys obrotów generuje bardzo fajny świst. Jednak jak dla mnie, jest za cicho :P Czy ktoś próbował wyrzucić np. tłumik środkowy?

mariuszaerox

Ja mam końcowy przelot magnaflow i już jest na styk, bez środkowego za bardzo by się darł.

needlehole

Pokaz jakiś film :-)

blackdaro
Cześć

Jestem posiadaczem 206 w wersji S16, poprzedni właściciel zamontował tłumik końcowy Ultera, który w okolicach 3tys obrotów generuje bardzo fajny świst. Jednak jak dla mnie, jest za cicho :P Czy ktoś próbował wyrzucić np. tłumik środkowy?

Ja próbowałem:P

Nie rób tego.

Tłumik środkowy i tak jest przelotowy, ma niewielki wpływ na głośność, bardziej na barwe dźwięku. Bez niego jest prawie tak samo głośno, tyle że dźwięk jest tak &ujowy jakbyś miał przedmuchy gdzieś z przodu. Nie polecam, jeździłem tak ze 3 dni i włożyłem spowrotem tłumik. Chodziło to jak jakaś padlina i z rasowym dźwiękiem miało to niewiele wspólnego.

Jeśli chodzi o dźwięk to już więcej daje wycięcie kata. Wtedy faktycznie zaczął drzeć jape i był to zdrowy dźwięk. Nie takie pierdzenie jak bez środkowego tylko zdrowy grzmot ;)

Tylko, że tu znowu jest pułapka.

Po wycięciu kata zaczął gorzej jechać. Na tym samym odcinku drogi tam gdzie zawsze z katem łapałem odcięcie na 4, bez kata było dopiero niecałe 180...

Nie mogłem sobie pozwolić na taki spadek mocy i po kilku dniach kat wrócił na swoje miejsce:rotfl

needlehole

Tutaj jest taki dźwięk jaki chciałbym osiągnąć. Napisałem do kolesia co tam było, zobaczymy czy odpisze..

MattHarderzz

Tutaj jest taki dźwięk jaki chciałbym osiągnąć. Napisałem do kolesia co tam było, zobaczymy czy odpisze..

To chyba czeka Cię wymiana końcowego tłumika :P

Terror-Machine

Ładny dźwięk, ja mam końcówkę Ultera ale się po woli kończy :P jakbyś się dowiedział co to za końcowy daj cynka :) :hurra

też ładnie gra :) to wymiata :)https://www.youtube.com/watch?v=c4h5aLYA6MgTakie pytanie co do tego drugiego filmiku, czy żeby tak strzelało z tłumika wystarczy końcowy zmienić? czy jak to jest bo nie znam się na tym :/ to taki tłumik http://www.magnaflow.eu/02product/displayapplications.asp?partnumber=14814, tylko czy to on jest odpowiedzialny za taki dźwięk i strzelanie?

needlehole

napisałem do kilku firm robiących wydechy w tej sprawie, zobaczymy co odpiszą

needlehole

Orientuje się ktoś, jak jest z montażem tłumika poprzecznego w GTI? Np. taki jak z RC

mariuszaerox

Po co z RC ?

needlehole

z RC nie, są też inne wydechy, które są poprzeczne ;)